تیزر فیلم Mulan
اولین بار در سال ۲۰۱۵ Disney اعلام کرد که مشغول کار بر روی فیلم Mulan است و سرانجام سال ۱۳۹۵ شمسی خودمون بود که اعلام کرد این فیلم سال ۲۰۱۸ اکران خواهد شد و البته با توجه به اولین تریلرِ ساعاتی پیش فیلم میدانیم که سال ۲۰۱۸ اکران نشده است!

به گزارش آریامووی، در ابتدا Alex Graves که در سریال Game of Thrones نیز کارگردانی کرده است برای این فیلم انتخاب شد و پیش از این Ang Lee کارگردان Life of Pi نیز به عنوان کارگردان این فیلم مطرح شده بود و در نهایت به عهده Niki Caro، کارگردان فیلم های Whale Rider  و The Zookeeper’s Wife قرار گرفت.

Mulan داستان ماجراجویی حماسی یک زن جوان شجاع را روایت می کند که لباس مبدل مردانه می پوشد تا با مهاجمان شمالی که به چین حمله کرده اند مبارزه کند. Hua Mulan دختر بزرگ یک جنگجوی پرافتخار، خودش هم یک جنگجوی سرزنده، مصمم و چابک است. وقتی امپراطور فرمان می دهد از هر خانواده باید یک مرد در ارتش امپراطوری خدمت کند، او پیش قدم می شود تا با نام Hua Jun جای پدر بیمارش را بگیرد، و به یکی از بهترین جنگجویان تاریخ چین تبدیل شود.

Liu Yifei (بازیگر The Forbidden Kingdom, Once Upon a Time) پس از یک دوره انتخاب بازیگر یکساله و بین المللی به عنوان بازیگر نقش Hua Mulan انتخاب شد. بازیگران دیگر این فیلم Donnie Yen (Star Wars: Rogue One); Jason Scott Lee (Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny); Yoson An (The Meg); Utkarsh Ambudkar (Pitch Perfect); Ron Yuan (Marco Polo); Tzi Ma (Arrival); Rosalind Chao(Star Trek: Deep Space Nine); Cheng Pei-Pei (Crouching Tiger, Hidden Dragon); Nelson Lee;  Chum EhelepolaGong Li (Memoirs of a Geisha, Raise the Red Lantern), Jet Li هستند. این فیلم که در نیوزلند و چین فیلمبرداری شده است ، در تاریخ ۲۷ مارچ ۲۰۲۰ اکران خواهد شد.

نسخه انیمیشنی Mulan محصول سال ۱۹۹۸ با حضور صداپیشگان Ming-Na Wen, Miguel Ferrer, Eddie Murphy ساخته شد و نامزد یک اسکار و دو گلدن گلوب شد. داستان این جنگجوی افسانه ای یکی از محبوب ترین داستان های فولکلور چین است و همچنان در مدرسه های چین تدریس می شود.

همچنین در ویدیوی زیر نگاهی داریم به تمامی اطلاعاتی که از این فیلم داریم :

بستن