تریلر فیلم The Laundromat
آنتونیو باندراس و گری اولدمن در فیلم جدید استیون سودربرگ که در ونیز اکران می‌شود در کنار مریل استریپ به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند. به گزارش آریامووی، Netflix از اولین تریلر فیلم رختشوی خانه (The Laundromat) به کارگردانی استیون سودربرگ و بازی مریل استریپ رونمایی کرد. با توجه به اینکه پیش‌تر گزارش شده بود فیلم داستانی در رابطه با رسوایی «اسناد پاناما» روایت می‌کند، بسیاری تصور می‌کردند که با فیلمی درام روبرو خواهیم بود، اما تازه‌ترین اثر سودربرگ نه تنها دیوار چهارم را می‌شکند بلکه مانند لوگان خوش‌شانس (Logan Lucky) دیگر فیلم این کارگردان، مملو از لحظات کمدی است.

در فیلم رختشوی خانه استریپ در نقش بیوه‌ای بازی می‌کند که تصمیم می‌گیرد در مورد فساد مالی تحقیق کند. او سرنخ‌ها را تا رسوایی «اسناد پاناما» دنبال می‌کند و به دو وکیل برمی‌خورد که از نظام اقتصادی دنیا سوءاستفاده می‌کنند. نقش این دو وکیل را «گری اولدمن» برنده‌ی اسکار و «آنتونیو باندراس» ایفا می‌کنند. دیگر بازیگران نقش‌های مکمل شامل دیوید شویمر (David Schwimmer) ستاره‌ی سریال دوستان (Friends) شارون استون (Sharon Stone) جفری رایت (Jeffrey Wright) و ملیسا روچ (Melissa Roche) می‌شوند.

فیلمنامه‌ی رختشوی خانه که لحنی شبیه به فیلم خبرچین ( The Informant 2009) سودربرگ دارد توسط اسکات زد. برنس (Scott Z. Burns) به نگارش درآمده که در فیلم یاد شده هم به عنوان فیلمنامه‌نویس فعالیت کرده است. این نویسنده پاییز امسال فیلم گزارش (The Report) با بازی آدام درایور (Adam Driver) را به عنوان اولین فیلم بلند خود در پست کارگردان اکران می‌کند. برنس نگارش فیلمنامه‌های عوارض جانبی (Side Effects 2013) و سرایت (contagion) به کارگردانی سودربرگ را هم برعهده داشته است.

فیلم «رختشوی خانه» در بخش مسابقه‌ فستیوال ونیز اکران خواهد شد. Netflix امسال علاوه بر این فیلم، داستان ازدواج (Marriage Story) ساخته‌ نوآ بامباک و درام پادشاه (The King) ساخته دیوید میشُد (David Michôd) را هم به ونیز برده است.

استریپ اخیراً‌ در فصل دوم سریال دروغ‌های کوچک بزرگ (Big Little Lies) شبکه‌ی HBO ظاهر شده است. به نظر می‌رسد که استریپ از همکاری با سودربرگ لذت برده باشد چرا که دو هفته‌ی گذشته اعلام شد که دو پروژه‌ی دیگر برای شبکه‌ HBO Max به نام «بگذار همگی حرف بزنند» (Let Them All Talk) به تولید می‌رسانند.

«رختشوی خانه» که دومین فیلم اریجینال سودربرگ برای Netflix به شمار می‌آید ۲۷ سپتامبر به صورت محدود در سالن‌های سینما اکران می‌شود و سپس در ۱۸ اکتبر در دسترس مشترکین شبکه قرار می‌گیرد.

 

بستن