اخبار فیلم

Universal با Monsters به رقابت با مارول می رود

 

دو دوست و یار همیشگی Roberto Orci و Alex Kurtzman به عقیده ی بسیاری از منتقدین چندان استعدادی در نویسندگی ندارند اما با این وجود از پرکارترین نویسندگان حال حاضر در هالیوود می باشند . البته شاید هم رمز موفقیت این دو رفتن بسراغ بازسازی پروژه های بلک باستر بزرگی بوده که در زمان خودشان به عنوان فیلمی موفق یاد میشدند اما در بازسازی دیگر اینطور نبوده ، حال چرا دیگر نویسندگان بزرگ پروژهای بلک باستر به این شیوه عمل نمی کنن ، ما نمی دانیم .

با ورود Roberto Orci و Alex Kurtzman به تلویزیون توسط سریال Sleepy Hollow و نویسندگی / تهیه کنندگی پروژه های سینمایی دیگری همچون Locke & Key و  Dragonology ، دو پروژه ی بازسازی Van Helsing و The Mummy نیز در دستان این دو قرار دارد که جالب توجه است طرفداران هر دوی این فیلمها چندان علاقه ای به تماشا یا ساخت بازسازی از آنها در این زمان نیستند و کاملا جالب خواهد بود تا فیلمی را بسازید که شاید هیچکس علاقه ای به تماشایش ندارد . بهارحال بتازگی اخبار جدیدی منتشر شده اند و بنظر می رسد کمپانی Universal برنامه های بزرگتری برای آینده دارد و قرار است یک پروژه با بودجه ای بزرگتر را در دستان نویسندگان Star Trek Into Darkness قرار بدهد . در مصاحبه ای که Roberto Orci بتازگی انجام داده است ، وی درباره ی این پروژه ی جدید اعلام داشت :” این بسیار جالب است که شما در جایی مانند Universal قرار دارید که آنها دنیایی از هیولا های قدیمی و همینطور قهرمان های تاریخی دارند ، که این موقیعت را بشما می دهد تا دنیایی مشترک با این کارکتر ها بسازید . Van Helsing در دستان ماست و ما همچنین تهیه کننده ی The Mummy نیز می باشیم . شما معمولا به همین راحتی بسراغ بازسازی یک چیزی نمی روید ، مگراینکه این کار ارزش اش را داشته باشد و بخواهید کار متفاوتی انجام بدهید . ما تصمیم داریم تا یک دنیای متفاوت و مدرن بسازیم و این تنها یک بازسازی ساده نخواهد بود “.

بنظر می رسد Universal هم مانند سایر کمپانی های فیلمسازی تصمیم گرفته است وارد میدان رقابت با موفقیتی که Marvel درحال حاضر دارد ، شود و جدا از اینکه جمع کردن هیولا ها و شکارچیان آنها در یک دنیا راه مناسبی برای رقابت با The Avengers , Justice League , Xmen & Fantastic 4 و Godzilla یا حتی Guardians of the Galaxy می باشد یا خیر اما این اولین باری نیست که Universal Monsters وارد پرده های نقره ای خواهد شد . در سال ۱۹۴۳ فیلمی بنام Frankenstein Meets the Wolfman به کارگردانی Roy William Neill ساخته شد که همانطور از اسمش معلوم است دو کارکتر فرانکشتاین و مرد گرگنما با یکدیگر در یک فیلم حضور داشتند و همینطور در سال ۱۹۴۸ فیلم دیگری با عنوان Abbott and Costello Meet Frankenstein به کارگردانی Charles Barton ساخته شده بود که این فیلم هم نه تنها حاوی مرد گرگنما ، فرانکشتاین میشد بلکهBela Lugosi نقش Dracula را در این فیلم برعهده داشت .

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

  1. من در حال تماشای sleepy Hollow هستم ، و باید بگم که یک کپی بی سر و ته از ایده های سریال سوپرنچرال و موضوعات تماتیک آخرالزمانیه که بدون هیچ ظرافتی در این پنج اپیزودی که من دیدم به طرف مخاطب پرتاب میشه ، آخرین افتضاحش هم مربوط میشه به اپیزود پنجم از این فصل . حتی من هم موقع دیدن این اپیزود ایده های بهتری در لحظات مختلف به ذهنم میرسید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن