اخبار روز فیلمهااخبار فیلم

استاد سینما Steven Spielberg وارد دنیای DC می شود

بنظر می رسد فیلم موفق Ready Player One چنان روابط شاد و مثبتی را مابین دو غول سینما  DC  و کمپانی بزرگ Warner Bros باز کرده است که باعث شده این کارگردان پر اوازه برای اولین بار پشت دوربین یک فیلم ابرقهرمانی ان هم از جانب DC بنشیند. به گزارش آریافیلم و به گفته ی Warner Bros، کارگردان فیلمهای Jaws و E.T و کمپانی فیلمسازی اش Amblin Entertainment به همکاری با Warner Bros خواهند پیوست تا یک پروژه ی کمیک بوکی در محور داستانی جنگ جهانی دوم تحت عنوان Blackhawk را به نمایش دنیا بیاورند. اسپیلبرگ تهیه کنندگی این فیلم را برعهده خواهد داشت اما مذاکرات برای صندلی کارگردانی هنوز ادامه دارد.

کارگردان موفق در گیشه و منتقدان فیلم Ready Player One در مصاحبه ای افزود: کار کردن با تیم Warner Bros برای بتصویر کشیدن Ready Player One فوق العاده بود. این کمپانی در هر پروژه ترکیبی از شور و اشتیاق و حرفه ای گری وارد می کند. و من شخصا برای کار بروی Blackhawk با انان کاملا خوش حال هستم.

اولین حضورشان در DC Comics به سال ۱۹۴۱ بر می گردد، Blackhawk لقب یک گروه از جمعی از خلبانان جگ جهانی دوم از ملیت های مختلف می باشد که برعلیه هرگونه گروهک استبداد و تروریستی می ایستادند. Blackhawk دقیقا تمام امتیازاتی که اسپیلبرگ احتیاج دارد را داراست و کاملا مشخص است چرا چنین فیلمسازی سراغ چنین پروژه ای رفته است. با داشتن عناوینی همانند Lincoln و Bridge of Spies و The Post این فیلمساز مشهور کانکشنی سه گانه به منظور تاریخی و فرهنگی امریکایی ایجاد کرده و این پروژه ی جدیدش Blackhawk، به اسپیلبرگ این اجازه را خواهد داد تا تجربیات بلک باستری اش را در این سبک سماق جنگی و تاریخی امیخته کند. همکار و رفیق سابق و همیشگی اسپیلبرگ، David Koepp از Jurassic Park و War of the Worlds و همچنین فیلم اینده شان Indiana Jones 5 مسئول نوشتن فیلمنامه خواهد بود و در کنار اسپیلبرگ، Sue Kroll و Kristie Macosko Krieger به عنوان تهیه کنندگان این فیلم خواهند نشست که تحت نام کمپانی تازه تاسیسشان  Kroll & Co. Entertainment خواهند بود.

اگرچه مسلما این خبر بسیار خوشنودی برای کثیری از ماست اما جالب خواهد بود تا بدانیم Blackhawk فیلم بعدی فیلمساز اسکاری سینما نخواهد بود. استیون  اسپیلبرگ سال ۲۰۱۸ را بیشتر مشغول اماده کردن Indiana Jones 5 خواهد گذراند که البته سال بعد فیلمبرداری می شود و بلافاصله بازسازی West Side Story در دامنش خواهد افتاد. بنابراین براساس این برنامه کاری این دو پروژه، دو فیلم بعدی وی خواهند بود که باعث می شود تا حتی در خوشبینانه ترین افکار هم با اطمینان بگیم، Blackhawk تا اوایل سال ۲۰۲۰ هم وارد مرحله ی ساخت نخواهد شد. البته با شناخی از این کارگردان خوشقول موجود است وی همیشه عادت داشته تا اسم خودش را بروی در چندین پروژه بیندازد تا در اتنها تنها شاهد ساخت بعضی از انان باشیم. بطور مثال The Kidnapping of Edgardo Mortara از عناوینیست که قرار بود پس از Ready Player One توسط اسپیلبرگ وارد مرحله ی ساخت شود اما The Post سر از اب دراورد که حال عنوان The Kidnapping of Edgardo Mortara در هیچ راداری هم یافت نمی شود و به یقین تمام می توان گفت یک پروژه سوخته است. با تمامی این عناوین همچنان این یک خبر فوق العاده مهم و بی نظیر برای طرفداران بسیازی است. مخصوصا برای کمپانی بزرگی همچون Warner Bros که بسختی در تلاش است تا دنیای سینمایی DC اش را به پرواز در بیاورد که به همین سبب شاهد شنیدن اسامی اشنا و بزرگی هستیم. از Todd Phillips خالق سه گانه ی The Hangover گرفته که مشغول کار بروی فیلمی مستقل با مضمون The Joker Movie با حضور خالی از شبهه ی Joaquin Phoenix می باشد، Matthew Vaughn کارگردان و نویسنده ی Kingsman: The Secret Service که برای فیلم بعدیSuperman Movie با حضور Henry Cavill تا Matt Reeves از Dawn of the Planet of the Apes که بروی The Batman Movie در حال کار است. همچنین خبری که بتازگی منتشر شد به نقل از خبرگزاری اریافیلم، Cathy Yan کارگردانی Birds of Prey با حضور Margot Robbie به عنوان تهیه کننده و ایفای نقش Harley Quinn را برعهده گرفته است. حال به تمامی این اسامی نام Steven Spielberg را هم اضافه کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن