اخبار فیلم

Runaways ، پروژه ای در زیر سایه ی فیلمی عظیم The Avengers

 

درست سه سال قبل ، خالق سریال No Heroics بنام Drew Pearce با ایده ای جلو آمد و تصمیم گرفت تا از کتاب دنباله دار Runaways نوشته ی Brian K. Vaughan یک پروژه ی سینمایی بسازد . کتاب کمبک Runaways که طرفداران بسیار زیادی دارد و محبوب می باشد در مورد گروهی نوجوان است که متوجه می شوند پدر و مادرهایشان ضدقهرمان هستند ، و در راه شناخت این موضوع ، آنها همچنین در می بایند که خودشان نیز قدرتهایی دارند و در دنیایی زندگی می کنند که حتی دایناسور ها هم وجود دارند . اینگونه داستان ها تمام المانت های لازم برای تبدیل شدن به فیلم یا یک سریال تلویزیونی را دارند و مدتی بعد کمپانی Marvel حق ساخت این اثر را در دستان خودش گرفت .

در سال ۲۰۱۱ قرار بود تا پروسه ی ساخت این پروژه آغاز شود اما بدلایلی این اتفاق بوقوع نیوفتاد و همه چیز در تاریکی ماند . اوایل امسال ، مدیر و سخنگوی کمپانی بزرگ مارول Kevin Feige صحبت هایی در اینباره انجام داد و اعلام داشت که پروژه ی Runaways در بین دیگر پروژه های این کمپانی و سهمیه ی بودجه اش گیر کرد که باعث شد تا خبری از ان نشنویم . پس از اینکه Drew Pearce به پروژه ی Iron Man 3 اضافه شد و بهمراه کارگردان Shane Black فیلمنامه ی قسمت سوم مرد آهنی را نوشت ، بنظر می رسید به ساخت فیلم Runaways نزدیک تر شده ایم اما باز هم خبری نشد و حالا Drew Pearce مصاحبه ای کرده و در آنجا توضیح داده است که چرا هرگز خبری از این پروژه نمی شود . در این مصاحبه با مجله ی Empire ، وی می گوید :” همه چیز آماده بود و ما برای ساخت این فیلم بسیار نزدیک شده بودیم اما ناگهان موضوع ساخته فیلمی بزرگتر شکل گرفت که نامش The Avengers است . تمام افکار بروی اون پروژه و عنوان قرار گرفت ، Marvel هم تمام منابع و افرادش را برای اون پروژه بکار گرفت که باعث شد تا Runaways تیره تر شود “.

از طرفی این واقیعت ناراحت کنندست و از طرفی دیگر هم درست . Marvel تصمیم گرفت تا یکی از بزرگترین پروژه های تاریخ را بسازد که باعث میشد تا دنیای جدیدی از فیلمهای ابرقهرمانانه شکل بگیرد و از آنجا که این کمپانی محدودیت هایی برای ساخت فیلم در هر سال دارد ، برایش بهتر بود تا پروژه های سبک تر و کوچک تر مانند Runaways را کنار بگذارد . همانطور که می بینید کمپانی Warner Bros همه کار می کند تا هرچه زودتر Justice League را آماده ی اکران کند و کمی باید به Marvel نیز حق دارد تا از فرصت هایش بخوبی استفاده کند . این نکته را هم باید اضافه کنیم که داستان Runaways در دنیای Marvel اتفاق می افتد اما هیچ رابطه ای با هیچکدام از آثار مارول ندارد که همین موضوع هم باعث می شود تا شانس ساختش کمتر شود . Shane Black و Joss Whedon از دو دنیای Iron Man 3 و The Avengers هر دو از فیلمنامه ی نوشته شده توسط Drew Pearce برای Runaways تعریف کرده اند و بنظر آنها یکی از بهترین فیلمنامه های نوشته شده در این ژانر می باشد که فیلمی براساسش ساخته نشده .

در کل صادقانه می توان گفت با این مسیری که Marvel برای آینده در پیش گرفته است ، هیچ راهی برای پروژه ی سینمایی Runaways وجود ندارد ، مخصوصا زمانیکه Guardians of the Galaxy نیز اکران شد و پس از ان دو دنیای Guardians of the Galaxy و The Avengers فرصتی برای دیگر پروژه ها باقی نخواهند گذاشت . اما در عین حال این امکان نیز وجود دارد که پس از موفقیت سریال Agents of S.H.I.E.L.D ، امیدی برای Runaways بوجود میاید تا راه خودش را در دنیای تلویزیون ادامه دهد . در نهایت لازم به ذکر می باشد که علاوه بر Brian K. Vaughan ، جاس ویدون نیز ۶ داستان از سری داستان های کتاب Runaways نوشته است که خواندنی هستند .

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن