The Prestige 2006

کارگردان : Christopher Nolan

بازیگران : Hugh Jackman ، Christian Bale ، Michael Caine

ژانر : Drama, Mystery, Sci-Fi, Thriller

66/100
8.5/1,089,812
76%
x
رای دهید
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
ادامه متن ... پس از وقوع یک رویداد فاجعه‌بار، دو شعبده‌باز با یکدیگر وارد رقابتی سخت می‌شوند تا برترین حقه‌ها را خلق کنند و…

نظرات کاربران

امتیاز کاربران

ارسال نظر
10.0
3 رای مثبت :
0 رای بی طرف :
0 رای منفی :

نطرات کاربران

10
داستان دو شعبده باز (انجیر و بوردن) که باهم دوست هستن و دوستانه رقابت میکنن ، اما در ادامه رقابت به حدی شدت میگیره که حاضرن برای بردن به هر کاری دست بزنن.واقعا فوق العاده بود، جزء بهترین فیلم‌هایی که دیدم.قافل گیری های زیاد ، دقیقا جایی که فک میکنید داستانو حدس زدید ، نولان یه داستان دیگه رو میکنه. بازی های عالی ، همه ی بازیگرا دقیقا جایی بودن که باید باشن(هیو جکمن و کریستین بیل) . حضور اسکارلت هم با نقش فرعی جالب بود.
10
آیا با دقت نگاه میکنید؟؟هر شگرد شعبده بازی، به سه بخش تقسیم میشود:ابتدا شعبده باز چیزی را به بیننده نشان میدهد.در مرحله بعد از آن چیز،چیزی غیرمعمولی می سازد و در آخر او باید آن را،به حالت ابتدایی خود برگرداند که این مرحله پرستیژ نام دارد.در این لحظه بیننده به وجد میاید زیرا اکنون او چیزی را دیده که قبلاً اصلا ندیده بود.این فیلم به کارگردانی کریستوفر نولان است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد،بی شک جاه طلبانه ترین و بهترین فیلم نولان است.این فیلم بیننده را را تا لحظه آخر میخکوب تصویر می‌کند. شاید ساخت فیلم با دیگر فیلم‌های نولان کمی متفاوت باشد. فراز و نشیب فیلم به‌قدری مخاطب را درگیر می‌کند که مخاطب به هر پایانی فکر می‌کند. بازی بازیگران خوبی چون کریستین بیل و هیو جکمن بر هیجان و جذابیت فیلم افزوده است.
10
پرستیژ فیلمی از کریستوفر نولان هست که همین که اسم نولان به گوش میخوره یاد سبک اش میوفتیم که بیننده رو گیج و مبهوت میکنه که نمونه اش رو تو انسپشن و ممنتو دیده ایم.داستان فیلم از این قرار است که دو دوست شعبده باز به دلیل اتفاقی که بینشون میوفته باعث میشه با هم رقیب شده و دشمنی بینشون شکل بگیره و...میشه گفت یک فیلم خیلی پیچیده نیست ولی نولان با ذکاوتی که اول فیلم نشون میده یعنی جمله معروف که " آیا با دقت نگاه میکنی" داره به بیننده تلقین میکنه که با یک فیلم پیچیده رو برو است و باز ما با هوش بالای نولان مواجهیم و اما نوع داستان فیلم به گونه ای روایت میشه که ما رو از حال به گذشته و از گذشته به حال میبره و در اویل فیلم برای بیننده ناآشنا است که شاید اولش گیج بشه.در آخر بگم به شخصه تونستم یکی از فیلم های عالی نولان رو ببینم و لذت ببرم.

نقد منتقدین

امتیاز منتقدین

-
رای مثبت :
رای بی طرف :
رای منفی :

نظرات منتقدین

در حال حاضر نقدی وجود ندارد.
در حال حاضر نقدی وجود ندارد.

کارگردان : Christopher Nolan

تهیه کننده : Emma Thomas

نویسنده : Jonathan Nolan (screenplay), Christopher Nolan (screenplay), Christopher Priest (novel)

عامل نقش
Hugh Jackman Robert Angier
Christian Bale Alfred Borden
Michael Caine Cutter
Scarlett Johansson Olivia Wenscombe
Andy Serkis Alley
Samantha Mahurin Jess Borden
David Bowie Nikola Tesla
Piper Perabo Julia McCullough
Rebecca Hall Sarah Borden
Daniel Davis Judge

نگاهی به فیلمهای Christopher Nolan : از Following تا Interstellar

با اکران در میان ستارگان، تازه‌ترین ساخته کریستوفر نولان و سپس قرار گرفتن نسخه باکیفیتش در دسترس سینما دوستان ایرانی، موج تازه‌ای از اظهار نظرها در مورد کریستوفر نولان در فضای مجازی به راه افتاده است. شما هم نظرات خاص را درباره شاید پرطرفدارترین کارگردان امروز سینمای جهان دارید، که می‌توانید در ادامه مقاله نویسنده …

۱۳۹۴-۰۱-۱۵ تعداد بازدید :1379 مشاهده خبر