Joker 2019

کارگردان : Todd Phillips

بازیگران : Joaquin Phoenix ، Robert De Niro ، Zazie Beetz

ژانر : Crime, Drama, Thriller

59/100
8.9/360,218
68%
x
رای دهید
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
ادامه متن ... فیلم سینمایی جوکر به منشاء داستانی شخصیت جوکر می‌پردازد و اتفاقات این فیلم در دهه‌ی هشتاد میلادی و در شهر گاتهام جریان دارد. این فیلم داستان آرتور فلک را روایت می‌کند که دلقک یک سیرک و یک کمدین شکست خورده است و اتفاقاتی باعت که دلقک یک سیرک و یک کمدین شکست خورده است و اتفاقاتی باعت می‌شود که او تبدیل به آدمی بی‌رحم و ترسناک شود و…

نظرات کاربران

امتیاز کاربران

ارسال نظر
9.0
29 رای مثبت :
1 رای بی طرف :
0 رای منفی :

نطرات کاربران

7
جوکر قطعا از بهترین فیلمای امسال هست. بازی خواکین فینیکس بینظیره و موسیقی متن و کارگردانی درسطح عالی. اما فیلم مشکل زیادی در شخصیت پردازی نقش های فرعی داستان داره بطوری که همه رو بد نشون میده و خیلی سطحی هست. شخصیت آرتور هم اونقدری عالی به تصویر کشیده نشده. اون توسط افراد مختلف مورد رنجش قرار میگیره و خیلی ساده دچار تحول میشه و به فکر انتقام از جامعه میفته. یه قهرمان بدبخت همین. توی یه فیلمنامه قوی تر میتونست بیشتر توی افکار و عقایدش نفوذ بشه مثلا توسط همون دختری عاشقش بود. ولی فیلمنامه اونقدر سطحیه که بدنبال به چالش کشیدن نقش اصلی نیست و طی یه حرکت غافلگیرانه رابطه آرتور با اون فیک از آب در میاد. در واقع فیلم توی اون صحنه کاری میکنه بیشتر دلمون به حال آرتور بسوزه. اون دختر وسیله ای میشه برای اون صحنه غافلگیرانه نه چیزی بیشتر. اون هم یکی از تعداد انبوه شخصیت فیلم دنبال این نیست که مشکل جامعه چیه. از نظر فیلم همه افراد بی گناهن و این سیستمه که باعث فسادشون شده. فیلم سراغ ریشه تناقض ها توی رفتار آدمها نمیره. همه بی گناهن کسی لازم نیست رفتارش رو تغییر بده. سیستمه که خرابه. آدمها حق دارن خشمگین باشن. مشکل جامعه همون سیستم خرابه نه رفتار و طرز فکر مردم جامعه. یکی از دلایلی که انقدر مردم فیلم رو دوست دارن همینه که اولا مردم تقریبا در همون شرایط و فضای توی فیلم دارن زندگی میکنن و فیلم عملا داره گناه رو گردن سیستم میندازه. درکل فیلم خوبیه ولی پیام مناسبی نداره. فینیکس هم صد در صد از شانس های اصلی اسکار خواهد بود.
9
اول اینکه فیلم فوق العاده بود و در این مسئله شکی نیست. حالا در مورد پایان فیلم. ۳ نوع میشه پایان رو بررسی کرد...۱.اولین تئوری من اینه که به دلیل اینکه آخر آرتور گفتش که یاد یه جک افتادم ، صحنه های آخر فیلم درست بعد از اتفاقات فیلم افتاده و جوک و موضوع خنده دار هم این بود که بروس وین و زنش توسط جنبش اون کشته شدن و انتقامش (یا شایدم انتقام نبوده و فقط یک موضوع جالب بود) خود به خود گرفته شد. (این تئوری از نظرم از همه بعید تره)۲. تمام وقایع چند دقیقه آخر بعد از ظهور بتمن و جنگش با جوکر و دستیریش توسط بتمن رخ داده و دلیل خنده ی آرتور هم اینه که پدر و مادر بتمن توسط جنبشی که اون شروع کرد کشته شدن.۳. و اما بهترین تئوری...تمام اتفاقات فیلم درون ذهن آرتور رخ دادن و آرتور فقط یه روانیه که چندین سال توی آرخام ‌بستریه. در آخر فیلم بتمن خیلی وقته که ظهور کرده(و شاید حتی جوکری دیگه غیر از آرتور) و دلیل خنده ی آرتور هم اینه که پدر و مادر بتمن توسط جنبش اون کشته شدن اما در واقعیت اینجوری نبود . ختی در این تئوری ممکنه بروس وین بتمن نباشه و فقط توی ذهن آرتور اینجوریه و در دنیای واقعی کسی دیگه بتمنه.
10
فیلمی دیوانه کننده .فیلمی کع من از دیدن هر لحظه‌ی اون لذت بردم .بازیه فینیکس خوب یا عالی نبود .چیزی فرا زمینی بود .تنها فیلمی که تو یک روز دو باره پشت سره هم دیدمش .و تقریبا بیست دقیقه‌ی آخرشو بیشتر از ده بار .واقعا نمیدونم چی بگم راجبه این فیلم و بنظرم هیچ فیلمی جز همین فیلم نمیتونست چگونگی پیدایش جوکر رو برای ما شرح بده .البته یک توصیه .اگر دنبال فیلمی مانند دارک نایت هستین .فیلمی که از اول تا آخر بزن بزن و بکش بکش باشه هستین .بهتره که تو اوج دنبال این فیلم نرین خواهشا.
9
کارگردانی فیلم عالی بود و فیلیپس یه فیلم بسیار رده بالا رو کارگردانی کرده .بازی فینیکس بشدت باورپذیر و عالی بود .فیلمنامه و نحوه روایت داستان آرتور ، عالی بود.نحوه به نمایش گذاشتن شهری فاسد به نام گاتهام هم به خوبی انجام شده بود .موسیقی های متن عالی بودند .و همه ی اینها در کنار هم ، باعث شد جوکر تاد فیلیپس به یک فیلم ماندگار تبدیل بشه .از همون ابتدای فیلم ، شاهد اتفاقات بد و تلخ برای آرتور هستیم ، مورد آزار قرار گرفتنش ، اینکه مورد ظلم قرار میگیره ، بدون اینکه کسی حتی کمکش کنه .مشکلات و فشار های گوناگونی که گریبان گیر قشر ضعیف جامعه بود ، و تمامی این مشکلات همراه شده با مشکلات روحی و روانی آرتور آرتوری که هیچ لذتی از زندگی کردن نمی‌برد و بدنبال این بود که حداقل مرگش برای یک دلیل خوبی باشه.«امیدوارم مرگم باارزش تر از زندگیم باشه »آرتور با تمام مشکلات ، سعی می‌کرد با بقیه خوب رفتار کنه . آرتور ، تنها کسی که داشت مادرش بود ، مادرش رو دوست داشت و ازش مراقبت میکرد ، اما با اتفاقاتی که رخ میده ، آرتور دیگه هیچکس رو نداره .و آرتور دیگه هیچ چیزی برای از دست دادن نداره.و نه حتی امیدی برای زندگی .پس سعی می‌کنه خود واقعیش باشه ، تظاهر رو بزاره کنار ، دارو مصرف نکنه و خودش باشه .و اینطور میشه که ، آرتور شخصی که ضعیف بود ، بتونه الهام بخش و سمبل مبارزه باشه .و در نهایت ، میتونیم با قاطعیت بگیم آرتور آدم بدی بوده؟ و یا اینکه آرتور قربانی بوده ، قربانی مادری مریض ،قربانی جامعه ایی کثیف ،قربانی افرادی که اهمیت نمیدن و فقط بدنبال گذراندن زندگی خودشون هستن ،قربانی اختلاف اجتماعی و مالی ، بین قشر ثروتمند و قشر ضعیف جامعه .از دیدن این فیلم بشدت لذت بردم.
7
میدونی فیلمش جوری بود ک بخاطر اسمش و شاید اون +۱۷ ک گذاشتن زیاد فروش کرد.داستان کلی فیلم اونچنان ک باید خوب نبود اما از بازی فوق العاده ی واکین فینیکس نمیشه گذشت واقعا حقشه اسکار بنظرم.به صورت کلی نظرم اینه که اگه فیلم با یه اسم دیگه و با یه بازیگر دیگه ساخته میشد شاید کمتر کسی‌ بهش توجه میکرد!!!!به نظرم خوب بود و نمیشه بهش گفت عالی خییلی توقعم ازش بیشتر بود.
6
اول از همه فقط باید تعظیم کرد جلوی بازی که خواکین فینیکس تو این فیلم به نمایش گذاشته فوق العاد، بی نظیر شاهکار.ولی تنها نکته مثبت فیلم فقط این موضوع بود.به نظرم خیلی داستان فیلم ضعیف بود.و بعد از دیدن فیلم دلیل این همه تعریف و تمجید متوجه نشدم.
9
باید بگم با یک فیلم فوق العاده روبه رو هستیم.همون سه دقیقه ی اول شما را میخکوب خواهد کرد فینیکس هنر ناب بازیگری را به نمایش می گذارد.می شود گفت برنده ی اسکار بازیگر نقش اول مرد امسال مشخص شده است.شما می توانید از ثانیه ثانیه ی این فیلم لذت ببرید.البته راجع به داستان فیلم بگم که روند خوبی رو طی می کنه ولی پایان فیلم مثل روند فیلم خاص و فوق العاده نیست البته پایان بدی نیست ولی می توانست بهتر باشد.
9
"هیولای که هیولا زاده نشده بود"فیلم جوکر اثری از تاد فیلیپس و با بازی واکین فینیکس و رابرت دنیرو...درباره داستان فیلم میشه گفت چگونگی تبدیل شدن آرتور به جوکر رو به نمایش میزاره.در این فیلم واکین فینیکس بسیار زیبا تونسته این نقش رو بازی کنه و واقعا شایسته اسکاره و بسیار فیلمبرداری و آهنگسازی خیره کننده ای داره و در مورد فیلمنانه فیلم بگم که شما با یک فیلم غم انگیز طرف هستید.داستان فیلم به خوبی نشان میده که ما با رفتار های که انجام میدیم که شاید از نظر ما کوچک باشد ولی یک نفر را به یک هیولا تبدیل میکن و چه بسا شاید روزی این هیولای که دست ساخته خود ماست جان ما را خواهد گرفت و الان جامعه ما مانند این شهر شده که شاید روزی جوکر های را خواهد ساخت."امیدوارم مرگم با ارزش تر از زندگیم باشد"
10
این اولین فیلمی هست که صرفا در مورد شخصیت کامیک بوکی جوکر بوده که قراره نشون بده که این شخصیت چجوری بوجود اومده آرتور فلک یه شخصیتی است که بعنوان یک دلقک در یک شرکت کار میکنه شخصیتی که بشدت از افسردگی رنج میبره و ناخودآگاه خنده های عصبی میکنه.تاد فیلیپس تو این فیلم به بالاترین شکل ممکن شخصت آرتور فلک رو پرداخته که چگونه از شخصی که از افسردگی رنج میبره جامعه باعث میشه که به یه جنایتکار تبدیل بشه.[واکین فینیکس قطعا نقطع عطف بازیگریش در همین نقش جوکر بوده.بازی که میتوان حتی با بازی مارلون براندو در پدرخوانده مقایسه اش کرد فینیکس مشخص بود تمرین بسیار زیادی برای این نقش کرده که تونسته بود یه بازی موندگار از خودش خلق کنه.همچین فیلمهایی بیوگرافی که بار فیلم بیش از حد رو دوش بازیگر هستش باید بازیگر قوی داشته باشه که فینیکس یچیزی فرارتر از انتظار بود.صحنه پردازی از شهر گاتهام و اون فضای پرخشونت و ملتهب فیلم بخوبی پرداخته شده بود.فیلم پر از نماد و استعاره است اختلاف طبقاتی رو نشون میده نشون میده چجوری اجتماع حتی میتونه باعث بشه یک فرد به جنون برسه و اینکه از اون جنون احساس آرامش بهش بده.فیلم قطعا یه شاهکار هستش که تا مدتها ذهن بیننده رو به خودش مشغول میکنه و تا سالها میشه ازش بعنوان یه فیلم عالی نام برد. رفت تو تاپ تن من
10
اولین بار بود که یه فیلم انقدر برام مورد انتظار بود و قبل از دیدنش موسیقی متنش رو کامل گوش کرده بودم و دیدن تک تک صحنه های فیلم با موسیقی هایی که از قبل شنیده بودم برام لذت بخش تر بود. جوکر یه فیلم کاراکتر محور بود و زیر و بم آرتور فلک رو در میاره در واقع نسخه کامیکی تاکسی درایور و کینگ آف کامدی بود و حتی در اون میشد رگه هایی از Psycho رو هم دید. یه نکته جالب فیلم این بود که تریرهایی که قبلا دیده بودم توی تمام دقایق فیلم میشد صحنه های تریلرهارو به یاد آورد. بازی آکین فینکس فوق العاده بود و نامزدی اسکار حقشه. جوکر در این فیلم در ابتدا حس دلرحمی ما رو بر می انگیزه و کم کم ازش میترسیم . خنده های عصبی ای که با سرفه همراه میشه و میفهمیم چقدر برای ارتور سخت هست. در مجموع فیلمبرداری عالی ، موسیقی متن عالی ، بازی عالی و با افتخار به این فیلم 10/10 میدم.
7
فیلم Joker 2019 رو دیدم چنتا سوال اولش تو ذهنم موند ک چرا زمان بچگی بروس وین جوکر حداقل 30 سال سن داشته و وقتی ک بروس تبدیل به بتمن میشه جوکر همچنان میتازه کلی با Dark night 2008 در تضاد بود البته ن شخصیت خود جوکر ش چون تو فیلم نشون میده ک چطور اروم اروم اون شخصیت آروم جوکر به آدمی جنون آمیز داره تبدیل میشه ولی اگ ادامه این رو بسازن خیلی بهتر میشه ولی در کل به نظرم چیز قضیه در آوردن هر سال یه جوکر جدید میسازن که خاطره ما به قبلیش به چوخ میره از لحاظ فیلم برداری فوق العاده قوی بود و گاتهام رو خیلی خوب نشون داد حس نوستالوژیکی داشتم باهاش مخصوصا قسمت بیمارستانش در کل فیلمش یه جورایی منتقد پسندانه بود و برای بار اول من هم خوشم اومد. نمره 6.5 میدم بهش بازی خوان هم خوب ک کلی وزن هم کرده بود واسش و خوب تونست از پسش بر بیاد
7
امروز بلاخره کیفیت خوب جوکر اومد و تونستم ببینمش بازی فینیکس فوقالعاده بود اما بجوز اون از بیشتر قسمت های فیلم خوشم نمیومد به نظرم جوکری که فیلم نشون داد شاهزاده جرم و جنایت نبود و فیلم در نمایش شخصیت جوکر شکست خورد شاید اگه اسم جوکرر فیلم نبود.فیلم برام خیلی بهتر میبود ولی حالا که داستان زندگی جوکر ه شاید لازم نباشه کاملا مثل کامیک باشه اما باید تا حدودی نزدیک به اون باشه و از نظرمن شخصیت واقعی جوکر اون جوری که فیلم نشان میده نیست.بنظرم فیلم نتونست دلیل قانع کننده ای برای همراهی کردن مردم با جوکربیاره .و در نشان دادن زجر و ناراحتی جوکر هم شکست میخوره
8
از همون ابتدای فیلم غم و اندوه شخصیت اصلی درک میشه،شخصیت دوست داشتنی‌ای که در واقع منشا اعمالش طرز فکر و رفتار نادرست اجتماع در مقابل این افراد و کوچک شمردن مشکلاتشونه،شخصیت جوکر در واقع جریانی واقعی در بسیاری از جوامع هست،خشونت اجتماعی نتیجه رفتارهای نادرست خود ماست.روند فیلم بسیار مناسبه نه کند پیش میره که خسته کننده باشه و نه سریع که چیزی رو متوجه نشیم،بازی شخصیت اصلی از نظر من شاهکاره و به خوبی حس رو منتقل میکنه،درکل مجموعه خوبی رو شاهد هستیم.
9
برای منی که جوکر (هیث لجر) تبدیل به یه قهرمان شده بود دیدن یه جوکر فوق العاده دیگه و از اون مهم تر قبول کردن اون به عنوان بهترین جوکر خیلی سخت بود ولی باید قبول کنیم خوآکین فینیکس خیلی بهتر از همه جوکر هایی بود که دیده بودیم.فیلمنامه خیلی ساده و معمولی بود و بازی خوب فینیکس و کارگردانی خوب تاد فیلیپس فیلمو تبدیل به یه شاهکار کرده.در مورد رابرت دنیرو باید بگم فقط نقش مکمل خوبی بود و خیلی نمیشه در موردش بحث کرد.جوکر به همه ثابت کرد میشه یه روانی بود و سرلوحه زندگی خیلیا قرار گرفت.آرتور دیگه خسته شده بود از برخورد اطرافیانش و نحوه زندگی و بی عدالتی که وجود داره.مادرش فقط یه بهونه بود برای منفجر شدن این بمب خشونتی که درون آرتور وجود داره. نکته قابل تامل دیگه نوع رفتار زن همسایه با آرتور هست وقتی یه نفر اینجوری طرد شده و حتی پزشکش و همکاراش ازش رو برگردوندن یه نفر احساسات خوبی در مقابلش نشون میده.خنده های آرتور و نوع رفتارش که نشون دهنده عدم ثبات روانی اون هست در جامعه غیر قابل قبول هست و به نوعی رفتار آرتور فقط بازخورد رفتار مردم با خودش هست.اما بهترین نکته مثبت فیلم بازی محشر خوآکین فینیکس بود.به نظرم شایسته ترین فرد برای اسکار امسال فینیکسه.فینیکس هر سکانس رو همون جوری که دلش میخواست در میاورد و به گفته تاد فیلیپس سر سکانس رقص آرتور که همه عوامل مشکل داشتن فینیکس به تنهایی و بدون هیچ پیشامدی کار رو در میاره.
9
بلاخره بعد از این همه انتظار جوکرو دیدم...اولش بگم که بازی خواکین فونیکس عالی بود خیلی تاثیر گذار بود و همینطور جالب‌...درکل فیلم قشنگی بود اما انتظار صحنه های اکشن و خونریزی بیشتری داشتم چون درجه سنی R HARD گرفته بود.اما در مقایسه با جوکر هیث لجر باید بگم که اون جوکر هم گریمش و هم خودش دوس داشتنی تر بودن (هیث لجر اصن یه چیز تکرار نشدنیه..‌.)یه خوبیه دیگه فیلم این بود که هم میشد به شوالیه تاریکی ربط داده بشه و هم به بتمنی که قراره ساخته بشه،شاید با اضافه کردن چن تا کاراکتر خوب دیگه میتونست خیلی قشنگ تر بشه...
10
قطعا یکی از بهترین فیلم های ۲۰۰۰ به بعد هست.خودم فکر می‌کردم بیش از حد این فیلم مورد توجه قرار گرفته ولی بعد دیدنش مطمئن شدم لیاقت این همه تقدیر و تعریف رو داشته.در زمینه فیلمنامه بازیگری و کارگردانی خیلی جذاب و عالی بود.بنظر من قطعا از دارک نایت فیلم بهتری(این دوتا هیچ شباهتی واقعا به هم ندارن) و من جوکر رو از تاکسی درایور بیشتر دوست داشتم.نمرات پایین فیلم هم بخاطر ضد سرمایه داری بودنش هست وگرنه انتقاد از وجود خشونت در جوکر مثل انتقاد کردن از گرگ وال استریت بخاطر صحنه های جنسی هست.فیلم از جامعه (سرمایه داری)انتقاد می کنه که از افراد بیمار و فقیر هیولا میسازه و همین جامعه رو مسبب خشونت میدونه.
9
یه فیلم شاهکار و عالی با بازی عالی و بی نقص یاکین فینکس که اصلا فکرشو نمیکردم بتونه هث لجر رو بگیره ولی این بازیگر منو تحت تاثیر خودش قرار داد مخصوصاً خنده های عصبیش که واقعا عالی بود.در ابتدای فیلم دلم برای شخصیت جوکر می‌سوخت و بلاهایی که سرش میومد یه جور زجر بود واسم ولی پایانش بیش از حد راضی کننده بود که واقعا ارزش دیدن این فیلم رو واسم چند برابر کرد.حالا در مورد مقداری صحبت کنم.فیلم کاملا بی نقص کارگردانی شده و خیلی زیبا و تلخ مشکلات جامعه رو به تصویر کشیده بود.اگه فیلم های سری قبل بتمن رو دیده باشید و از جوکر خوشتون نیومده باشه قطعا با این فیلم شیفته شخصیت جوکر و بازیگرش خواهید شد.به شدت پیشنهاد میشه به هیچ عنوان این اثر شاهکار رو از دست ندید
8
بیمار خنده های توام، بیشتر بخند..خورشید آرزوی منی، گرمتر بتاب..چهر خنده‌رو با آن لبخند سرخ دوباره بازگشته تا سینما خالی از دیوانه نماند و مردم از کمی قبلتر بدانند که جوکر که بود، جوکر یک اژدهاکش دیوانه که از این ظلم و جور به تنگ آمده علیه ضحاک های زمانه برمیخیزد و در این مسیر هر تحقیری را پاسخی سخت میدهد جوکر نه دیوانه است نه بیمار فقط در جامعه ای زندگی میکند که نادیده گرفته میشود وقتی هم که قرار باشد دیده شود یا از روی تمسخر است( برنامه‌تلویزیونی) یا ترحم(توسط همکارش رندال).جوکر به همه عشق میورزد (داخل اتوبوس)همه را دوست دارد(حمام کردن مادرش)، به دیگران محبت میکند (نمایش برای کودکان سرطانی) اما افراد جامعه نه اورا دوست دارند، نه به او عشق میورزند واغلب به او حمله میکنند ، جواب محبت را با خشونت میدهند و حتی سعی میکنند که به بدترین شکل او را آزار دهند .جوکر نماد جامعه سرخورده‌ایست که حتی پدر و مادر هم به آنها اعتماد ندارند جوکر اولین سوراخ در سدی است که فقرا را از ثروتمندان جدا کرده، جوکر نماد انسانهایی است که میدانند ، میفهمند ولی قدرتمندان به آنها میگویند نمیدانی، نمیفهمی.جوکر فریاد فروخفته دورانی است که دستش به رادیاتور بسته بود اما گریه نمیکرد ، فریاد فروخفته محبتهایی است که بی پاسخ ماندند و فریاد فروخفته مردمی‌ است که وظیفه بردن آشغالهای شهر را به عهده دارند جوکر از عصبانیت میخندد چون از نگاه او این عصبانیت هم خنده‌دار است، این تحقیر ها هم خنده دار است این مردمی که بر سر هم فریاد میزنند هم خنده دارند.
9
فیلم پر سر و صدای این روزای جهان,باید بگم اصلا و ابدا انتظار چنين فیلمی از تاد فیلیپس رو نداشتم. اول از قسمت فنی فیلم بگم که سطح بالایی داشت. از کارگردانی گرفته تا تدوین و فیلمبرداری و موسیقی متن همه در سطح خوبی قرار داشتن.بازی واکین فینیکس از فیلم جلوتره. دنیرو هم بازی خوبی ارائه داد.اما داستان درباره آرتور فلکه که در واقع یک دلقکه و از بیماری روانی هم رنج میبره. فیلم مخاطب و تحت تاثیر قرار میده و مراحل تباهی آرتور و به خوبی نشون میده. تنها ايرادی که به فیلم میتونم وارد کنم اندکی ضعف تو فیلم‌نامه‌س که خب خیلی به چشم نمیاد. تا اینجا بهترین فیلم سال 2019 برای من
9
واقعا خیلی خوب بود. اصلا انتظار نداشتم فیلم خوبی باشه ولی عالی بود.ریتم فیلم خیلی خوب بود بازی خواکین هم مثل انتظارم عالی بود ولی همچنان بازی لجر رو ترجیح میدم و برام تکرار نشدنیه و خواکین به خاطر فیلم اختصاصی جوکر بدون حضور بتمن فرصت بیشتری برای خودنمایی داشت.کارگردانی و فیلمنامه نسبتا خوبی داشت و فیلمبرداری و موسیقی عالی ای داشت.برعکس فیلمای ابرقهرمانی و کمیکی امروزه این فیلم با خرج و جلوه های ویژه کم خیلی متفاوت و خوب بود.بعضی نقش های فرعی شخصیت پردازی زیاد خوبی ندارن مثل مادر جوکر و همسایه دختره ولی خود جوکر شخصیت پردازی خیلی خوبی داره شباهت های خیلی زیادی هم به شاهکار اسکورسیزی تاکسی درایور داره.به نظرم در کنار پاراسایت تا الان بهترین فیلم ۲۰۱۹ هست.
10
اگر فکر میکنید با یک فیلم ساده رو به رو هستید سخت در اشتباهید.داستان فیلم در دهه ی 80 میلادی و در حالی به وقوع میپوندد که شرایط بد اقتصادی و بیکاری شهر ((گاتهام)) را فراگرفته است، در این میان شخصی به نام ((آرتور)) که از مشکلات روانی رنج میبرد با پوشیدن لباس دلقک و اجراهای مخصوص خود سعی در خنداندن مخاطبهایش را دارد، اما او آرزو دارد روزی تبدیل به استند-آپ کمدین شود و به مرور با طرد شدن از سوی جامعه مسیر زندگی اش به کلی متحول میگردد.نکات:موسیقی متن شنیدنی و تاثیرگذار است.حرکات رقص، طراحی زیبا و منحصر به فردی دارند. فیلم دارادی لایه های روانشناسانه اجتماعی و سیاسی است.نقش آفرینی بسیار خوب ((خواکین فینکس))نحوه صداگذاری فیلم در روایت آن نقش مهم و کلیدی دارد.اگر با دقت به فیلم نگاه کنید سکانس پایانی یک شوک شدید وارد کرده و شما را به فکر فرو خواهد برد.برای بهتر فهمیدن فیلم باید بیش یک بار آن را تماشا کرد.
10
با توجه به تبلیغات گسترده فیلم با انتظارات بالایی به تماشاش نشستم و باید اعتراف کنم همون انتظاراتو که هیچ بلکه بالاترش رو براورده کرد! تازه ترین اثر تاد فیلیپس شباهت های انکار ناپذیری با سلطان کمدی و راننده تاکسی داره که هردوشون از شاهکارهای سینمان ولی این باعث نمیشه که جوکر ابدا فیلم ضعیفی از آب دربیاد؛ نقطه قوت فیلم بازی باورنکردنی واکین فینیکسه که به طرز خارق العاده ای تونسته یه بیمار روانی و قاتل نامی به اسم ارتور فلک/جوکر رو به تصویر بکشه و کاراکتری موندگار خلق کنه (تو سکانس رقص روی پله ها واقعا مات و مبهوت این هنرنمایی بودم) کاری که خودم به شخصه امیدی نداشتم بعد هیث لجر کسی بتونه به نحو احسن انجامش بده! دومین نقطه قوت این فیلم، فیلمبرداری کم نظیرشه که در کنار موسیقی متن کاملا اجین شده با اتمسفر فیلم لذت دیدنشو دوچندان میکنه، داستان فیلم هم به نسبت داستان های آبکی دیگر فیلم های کامیک بوکی، چند سر و گردن بالاتره و در نوع خود ستودنی؛ بعد از پایان فیلم یه چیزی تو مغزت میگه که این دردها و تراژدی حاکم تو فیلم چقدر آشناست... در نهایت باید بگم از تک تک لحظه‌ها و سکانس های این فیلم باید لذت برد و باهاش زندگی کرد...
10
فیلم دارای کارگردانی و فیلمنامه‌ی خوبیه,شات های بسیار زیبایی داره,موسیقی متن دیوانه کننده‌س,بازی هواکین فینیکس شاهکاره,الان دیگه فقط هیث لجر بهترین جوکر نیست ! بلکه لجر و فینیکس هردو بهترین جوکرن . و به نظرم مقایسه جوکر فینیکس و جوکر لجر درست نیست چون که تفاوت سناریوی دارک نایت و جوکر زیاده همچنین نوع جنون جوکر لجر و جوکر فینیکس همینطور,از بازی دنیرو هم خوشم اومد,تدوین فیلم هم عالیه,و... همه چیز فیلم عالیه من ضعفی در فیلم ندیدم بجز اینکه بعضی جاهای فیلم ممکنه برای بعضیا با منطقشون جور در نیاد و ...خودتون فیلمو ببینید میفهمید چی میگم.
10
خیلی منتظر این فیلم بودم و خیلی صبر کردم تا کیفیت بلوری بیاد ولی با همین کیفیت اچ دی ریپ دیدم (که انصافا هم کیفیت خوبی بود ). فیلم همه جاش عالی بود، کارگردانی عالی تدوین و فیلمبرداری فوق العاده موسیقی متن فوق العاده محشر و بازی شاهکار واکین فینیکس در نقش جوکر. همه این دلایل باعث شد تا این فیلم به یکی از بهترین فیلم هایی که دیدم بشه و بهترین فیلمی که طی دو سه سال اخیر دیدم تبدیل بشه.
10
هرچی بگم کم‌ گفتم، عالی بود. عجب بازیگری عجب بازی ای عالی عالی بدون شک استحقاق این همه تعریف و تمجیدی که ازش کرده بودن رو داشت. بر خلاف روزی روزگاری در هالیوود که نا امیدم کرد این حسابی شارژم کرد لامصب چی ساخته بودن
9
فیلم سعی میکنه از همون اول زوم کنه رو شخصیت اصلی که این بار رو واکین فینیکس عالی بر دوش میکشه و به نظرم جوکر واکین خیلی بی اغراق تر از هیث لجر بود ولی خب بازم ابهت جوکر لجر ی چیز دیگه است در کل داستان و اکت و کارگردان و فیلمبرداری و طراحی صحنه و.... در سطح بالایی قرار داشت با توجه به بودجه محدود. مطمئنا با کیفیت بلوری لذت فیلم ده برار میشه پیشنهادم اینه پرده‌ای نبینین.

نقد منتقدین

امتیاز منتقدین

88
13 رای مثبت :
0 رای بی طرف :
0 رای منفی :

نظرات منتقدین

90
پس از آن که کمپانی برادران وارنر اقدام به متوقف کردن آثار بلند پروازانه DC چون سه گانه نولان کرد، تلاشش را بر روی ایجاد کردن یک جهان سینمایی شبیه به MCU متمرکز کرد. در نتیجه آن دست آورد هایی نصیب این کمپانی شد که اکثر آن چیزی بین شرم آور و به شدت شرم آور بودند. اما حالا شاهد رویکرد فیلم های فردی و با داستانی اورجینال در این شرکت فیلم سازی هستیم، که فیلم جاه طلبانه و استثنایی جوکر ساخته تاد فیلیپس که با محوریت محبوب ترین شرور کتاب های کمیک تولید شده است، نتیجه دنباله روی چنین تفکری است. آخرین باری که جوکر را در اثری سینمایی دیدیم در فیلم جوخه انتحار ساخته دیوید آیر بود که در آن شاهد اجرای جرد لتو در قامت این شخصیت محبوب بودیم. اجرایی که با واکنش های متفاوت و بحث برانگیزی همراه گشت و خیلی ها آن را سَر تر از اجرای امثال جک نیکلسون دانستند و عده ای دیگر آن را در مقایسه با عملکرد هیث لجر فقید همچون یک شوخی با ابر شروری چون جوکر می دانستند. اما بحث من جرد لتو و جوخه انتحار نیست، بلکه تمرکز اصلی من در این مطلب واکین فینیکس و فیلم جوکر است. و همین ابتدا اعلام می کنم بازی فینیکس در قامت شخصیت جوکر بلا تشبیه چون زیارتگاهی با شکوه و قابل تحسین است. همچنین باید بگویم به نحوی دقایقی بعد از تماشای فیلم جوکر در حال نوشتن این مطلب هستم که کماکان از بازی واکین فینیکس در نقش جوکر شگفت زده، گیج و شوکه هستم.
83
در فیلم Joker «جوکر» یک ابرشرور کامیک بوکی داستان اریجین (سرگذشت) شایسته خودش را به دست می‌آورد، و باعث می‌شود واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) بهترین نقش‌آفرینی دوران حرفه‌ای خودش را به نمایش بگذارد. تاد فیلیپس (Todd Phillips) نویسنده و کارگردان فیلم، با جدایی قابل توجهی از کمدی‌هایی مثل The Hangover «خماری» دو هدف متناقض را همزمان کسب می‌کند: او یک بلاک باستر عامه پسند ساخته که نکات جذاب این شخصیت را بازتاب می‌کند، و در عین حال نقدی هوشیارانه به پوچ‌گرایی زجرآوری است که جزو ویژگی‌های اصلی جوکر به حساب می‌آید. Joker حین این فرآیند، افسانه دشمن روانی بتمن را بازسازی کرده و آن را جلا می‌دهد.
90
ز همان نما آغازین فیلم که دوربین به آرامی به طرفی آینه ای می رود که آرتور فلک با داست هایش گوشه های دهانش را به بالا میکشاند طی نمایی کلوزآپ چهره ای وهم انگیز ، شکننده و پر التهاب را به تصویر میکشد ، التهاب و دردی که طی دقایق بعد بیشتر برایمان آشکار تر میشود . جوکر اثر جدید تاد فیلیپس ، کارگردانی که آثار بلند بالا و مطرحی در کارنامه ندارد و فقط کمدی را در فیلم هایش به تصویر کشیده است ، این بار با تغییر قلم خود دست به نقاشی تیره و تار ، آزار دهنده ، تاریک و بی رحمانه زده است.
90
فیلم جوکر بعد از سالها جنجال و هیاهو اکران شده و این حواشی در زمان اکران دو برابر هم شده است. گرچه نمی‌توان در بررسی این فیلم کاملا از حواشی آن دور شد و این دو مقوله به همدیگر گره خورده‌اند اما فارغ از این جریانات، باید دید که آیا اساسا فیلم جوکر توانسته یک اثر سینمایی موفق باشد؟ واقعیت اینست که فیلم مستقل این ابرشرور دنیای DC، یک ایراد کلی دارد و آنهم اینست که فیلم به هیچ وجه برخاسته از دنیای کمیک‌ها نیست و به معنای واقعی یک اثر مستقل است؛ یک اثر مستقل و بسیار قوی و خوب.
80
ساخت فیلم مستقل درباره شخصیت جوکر یکی از جنجالی ترین اتفاقات سینمایی سال 2019 محسوب می شود.تاد فیلیپس کارگردان این اثر پیش از اکران گفته بود « جوکر » با فیلمهایی که تا پیش از این، از شخصیت های کامیک بوکی اقتباس شده بطور کامل تفاوت دارد و آماده هرگونه حمله و جبهه گیری ها می باشد! همین اظهار نظر کافی بود تا توجهات به « جوکر » جلب شود و همگان منتظر بمانند تا ببینند آیا اینبار این شخصیت خواهد توانست پس از موفقیت در فیلم « شوالیه تاریکی »، به توفیقی مجدد در سینما دست یابد یا خیر.
88
دو نوع سیاهی و تاریکی در دنیای بتمن داریم؛ نوع اول همان تهی بودن و سطحی‌نگری رویکرد « زک اسنایدر » است و نوع دوم مدل ترکیب‌شده با زیبایی‌شناسی سبک « کریستوفر نولان » است. کارگردان، آقای « تاد فیلیپس » برای فیلم مستقل « جوکر » ( Joker ) که قرار نیست ادامه‌ای داشته باشد یا شروع فرنچایزی جدید باشد، تصمیم گرفته است تا سبکی نزدیک‌تر به مثال دوم برگزیند. این فیلم قرار است شما را آزاد بدهد، سفری به درون ذهن و روان یک مرد آسیب‌دیده. از بسیاری جهات می‌توان « جوکر » را فیلمی ترسناک دانست تا اثری اکشن / ماجراجویانه. حتی « شوالیه تاریکی » ( The Dark Knight ) ساخته‌ی « کریستوفر نولان » هم که به عنوان جواهر روی تاج قرن ۲۱م کمپانی‌های دی‌سی / وارنر برادرز شناخته می‌شود رویکرد کامیک‌بوکی بیشتری داشت تا الگویی که « جوکر » آن را دنبال کرده است. می‌توان به جرئت گفت که در این ژانر تا کنون هیچ فیلمی مثل « جوکر » ندیده‌‌ایم.
90
چگونه می‌شود که یک فیلم Joker بدون بتمن موفق شود؟ فیلم Joker 2019 که توسط تاد فلیپس (Todd Phillips) کارگردانی شده و واکین فینکس (Joaquin Phoenix) را در نقش شخصیت اصلی خود یعنی جوکر قرار می‌دهد، این سوال را با یک پیچش غیر منتظره جواب می‌دهد: با تبدیل کردن جوکر به قهرمان و الگویی که مردم برای مبارزه و ایستادگی در برابر اعضای کثیف وال استریت (Wall Street) و فاشیست‌های سیتی هال از او الگو می‌گیرند. او اینبار به بتمن نیاز ندارد زیرا در این فیلم، او خود قهرمان داستان است و نه آنتاگونیست یا شخصیت منفی. بلکه شخصیت‌های منفی دیگری در فیلم حضور دارند که جوکر باید در مقابل آن‌ها ایستادگی کرده و از دیوانگی و هوش وصف ناپذیر خود در مقابل آن‌ها استفاده نمایید. در این فیلم جامعه به سمت قهقرا و نابودی رفته و جوکر تنها به نابودی بیشتر آن کمک می‌کند.
90
در هفته و ماه‌های اخیر فیلم Joker با صفات مختلفی توصیف شده است، از دستاورد هنری عالی گرفته تا نفسی تازه در ژانر کامیک بوکی و حتی به عقیده برخی اثری که ممکن است عواقب خطرناکی در پی داشته باشد. شخصیت جوکر ذاتاً جنجال‎ برانگیز است، یکی از محبوب‌ترین ضدقهرمانان تاریخ کامیک که اکنون در دنیای سینما نیز سروصدا به پا کرده و به یک اثر قابل توجه در سال 2019 تبدیل شده است. دلایل مختلفی می‌توان برای موفقیت این فیلم متصور شد که احتمالاً مهم‌ترینِ آن سبک فیلمسازیِ کاملاً متفاوت و هوشمندانه‌‌ای است که تاد فیلیپس در خلق این اثر به کار گرفته است.
95
جوکر Joker آخرین اثر Todd Phillips است که او را با سری فیلم‌های Hangover به یاد می‌آوریم. با آنکه اولین Hangover فیلم چندان بدی نبود و خلاقیت‌های منحصر به فردی در فرم روایت و تصویرسازی داشت اما به واقع جوکر، فیلمی است که یک سر و گردن از دیگر آثار کارگردانش بالاتر است و حاصل یک امتزاج مبارک از سینمای تجاری و ابرقهرمانیِ امریکایی با دغدغه‌های جامعه‌شناختی است که برخلاف هر دو گونه از آن سینماها، نه بر محور یک داستان پیچیده‌ی حادثه‌خیز بلکه پیرامون شخصیت و دغدغه‌های درونی آرتور فلک (با بازی واکین فینکس) شکل می‌گیرد.
89
خود شخصیت جوکر بازیگران متعددی به خود دیده است: سزار رومرو تکوینی بود، جرد لتو قابل فراموشی بود، جک نیکلسون این نقش را طوری بازی کرد که انگار برپایهٔ زندگی خودش بود و هث لجر که با کشف اعماق غیرمنتظره از یک ضدقهرمان دیوانه، پس از مرگش موفق به کسب جایزه اسکار شد. اما حالا واکین فینیکس آنقدر به عمق شخصیت جوکر نفوذ کرده و عملکرد دگرگون‌شوندهٔ فیزیکی و خشنی در جوکر پیاده کرده که اصلا جای تعجب ندارد اگر در فصل اهدای جوایز، یکی دو تندیس را به خانه‌اش ببرد.
90
قبل از اینکه وارد نقد بشوم نکته ای که مداوم در ذهنم جریان دارد را بیان می کنم، شاید خیلی ها بگویند کسی همانند واکین فینیکس نمی توانست چنین بازی فوق العاده ای را انجام دهد. ولی من شخصیتی را می شناسم که ذاتاً برای کاراکتر جوکر ساخته شده و جوکر به نظر من با او معنای فوق العاده ای پیدا می کند!!. بله جوکر شوالیه تاریکی با بازی بی نظیر “هیث لجر” ، یادی کنیم از این بازیگر فوق العاده و افسوس که خودش نیست این فیلم نامه زیبا را بازی کند و از بازی بینظیرش لذت ببریم.
80
فیلم‌های سینمایی حالا بیش از آن‌که به عنوان اثر هنری و نشان‌دهنده‌ی دیدگاه فیلم‌ساز و بیانیه‌ی مولف کارکرد داشته باشند، به عنوان یک کالا تولید، تبلیغ و مصرف می‌شوند. کالاهایی که برای عرضه روی پرده‌های عریض سینماها تولید می‌شوند آن‌قدر زیاد شده‌اند که انتخاب یکی از آن‌ها برای مصرف دشوار و در عین حال بدیهی شده است. تحت تاثیر رسانه‌ها، مصرف‌کنندگان یک اثر یا مجموعه‌ای از آثار را انتخاب می‌کنند و آن‌ها را تا ابد مصرف می‌کنند. الگویی که در این سال‌ها به شرکت‌های بزرگی مثل دیزنی، نت‌فلیکس و وارنر کمک کرده تا با فروش بیشتر آثار خود، سود بیشتری به جیب بزنند و هیزم این آتش را مدام زیاد کنند. آن‌چه از سینمای بدنه و کارگردان‌های اسم و رسم دار باقی مانده، مشتی آثار ناچیز و کیفیت‌های اغراق‌شده‌ای است که نه تنها کمکی به پیشرفت هنر در سینما نمی‌کنند بلکه برای فیلم‌ساز نیز به چیزی شبیه به تردستی یا سرگرمی خودخواهانه بدل شده‌اند.
95
بی شک می توان گفت شخصیت منفی جوکر به قدری در میان کامیک بازان از محبوبیت و علاقه مندی بالایی بر خوردار است که می توان به آن لقب پر طرفدارترین شخصیت ضد قهرمان را در دنیای کامیک بوک‌ها داد. سر منشأ این محبوبیت به دست آمده را نیز نه تنها از میان کامیک بوک‌ها، بلکه از اقتباس سه گانه آقای کریستوفر نولان (Christopher Nolan) از دنیای کامیک‌های دی سی (DC) باید جست.
در حال حاضر نقدی وجود ندارد.

کارگردان : Todd Phillips

تهیه کننده : Todd Phillips

نویسنده : Todd Phillips, Scott Silver, Bob Kane (based on characters created by), Bill Finger (based on characters created by), Jerry Robinson (based on characters created by)

عامل نقش
Joaquin Phoenix Arthur Fleck / Joker
Robert De Niro Murray Franklin
Zazie Beetz Sophie Dumond
Frances Conroy Penny Fleck
Brett Cullen Thomas Wayne
Shea Whigham Detective Burke
Bill Camp Detective Garrity
Glenn Fleshler Randall
Leigh Gill Gary
Josh Pais Hoyt Vaughn

یادداشتی بر فیلم Joker: لبخندی خون آلود

جدید ترین ساخته تاد فیلیپس (Todd Phillips) کارگردان آمریکایی که با سری فیلم های Hangover «خماری» شناخته شده است با نام Joker «جوکر» در ژانر درام جنایی با بازی واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) و رابرت دنیرو (Robert De Niro) در سال ۲۰۱۹ در جشنواره ونیز اکران شد که توانست رضایت هشتاد درصدی مخاطبان و منتقدان را …

۱۳۹۹-۰۱-۲۵ تعداد بازدید :926 مشاهده خبر

لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۲۰ – فیلم Parasite بهترین فیلم

فصل سینمایی ۲۰۱۹ نیز با اسکار ۲۰۲۰ به پایان رسید و فیلم جوکر (Joker) با ۱۱ نامزدی از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان (Todd Phillips) پیشتاز مراسم میباشد و نزدیک ترین رقبای آن The Irishman, Once Upon a Time in Hollywood و ۱۹۱۷ هستند با ۱۰ نامزدی از جمله بهترین فیلم، کارگردان و فیلمنامه … …

۱۳۹۸-۱۱-۲۱ تعداد بازدید :1413 مشاهده خبر

برندگان جوایز سینمایی بفتا (BAFTA 2020) اعلام شد: فیلم ۱۹۱۷ بهترین فیلم و بیشترین جایزه

جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (به انگلیسی British Academy Film Awards) که به اختصار جایزه بفتا (به انگلیسی BAFTA) نامیده می شود جایزه ای است که هر ساله به بهترین های سینما و تلویزیون در بریتانیا اهدا می شود و ساعاتی پیش این مراسم در لندن و درست یک هفته پیش از مراسم اسکار ۲۰۲۰ به پایان رسید …

۱۳۹۸-۱۱-۱۴ تعداد بازدید :592 مشاهده خبر

کوئنتین تارانتینو: کارگردانی بازی جوان ها است و فکر می کنم که پیشکسوت شده ام!

پایان برای کوئنتین تارانتینو «Quentin Tarantino» نزدیک است. فیلمساز برنده‌ی اسکار از زمان اکران Once Upon a Time In Hollywood «روزی روزگاری در هالیوود» تأکید کرده است که طبق اعلام قبلی با دهمین فیلمش بازنشسته خواهد شد و این بدان معناست که او تنها یک فیلم بلند دیگر خواهد ساخت. تارانتینو هنر را با نوشتن کتاب، …

۱۳۹۸-۱۱-۳ تعداد بازدید :274 مشاهده خبر

بردلی کوپر در فیلم بیوگرافی لئونارد برنستین به تهیه کنندگی استیون اسپیلبرگ و مارتین اسکورسیزی، بازیگر و کارگردان خواهد بود

فیلم بیوگرافی لئونارد برنستین ـه بردلی کوپر (Bradley Cooper) توسط نتفلیکس خریداری شد. این پروژه که اولین بار در سال ۲۰۱۸ معرفی شد و دومین فیلم کوپر پس از A Star is Born «ستاره‌ای متولد شده است» در مقام کارگردان خواهد بود. کوپر در این فیلم نقش برنستین را بازی می‌کند و نگارش فیلمنامه به …

۱۳۹۸-۱۱-۲ تعداد بازدید :333 مشاهده خبر

مایک کولتر به ایوانجلین لیلی برای ایفای نقش در فیلم Till Death پیوست!

مایک کولتر (Mike Colter) ستاره سریال Evil «شیطان» و سریال لوک کیج (Luke Cage) به گروه بازیگران فیلم هیجان‌انگیز Till Death «تا مرگ» پیوست. هارون کشیلز (Aharon Keshales) ،دستیار کارگردان فیلم Big Bad Wolves «گرگ‌های بد بزرگ»، این فیلم را کارگردانی می‌کند. به گزارش آریامووی به نقل از سینما فارس، پیش از این جیسون سودیکیس (Jason Sudeikis) و ایوانجلین لیلی (Evangeline Lilly) به …

۱۳۹۸-۱۱-۱ تعداد بازدید :262 مشاهده خبر

برندگان مراسم SAG Awards 2020 اعلام شدند: انگل (Parasite) اولین فیلم خارجی برنده بهترین اجرای گروهی بازیگران

دقایقی پیش بیست و ششمین دوره از مراسم ۲۰۲۰ SAG Awards (جوایز سالانهٔ انجمن بازیگران فیلم) که در واقع تقدیری است که انجمن بازیگران فیلم از اجراهای برجسته اعضای خود به عمل می‌آورد، به پایان رسید و انگل (Parasite) جایزه بهترین اجرای گروهی بازیگران در یک فیلم سینمایی را به خانه برد… به گزارش آریامووی، …

۱۳۹۸-۱۰-۳۰ تعداد بازدید :1499 مشاهده خبر

جوایز انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا (PGA Awards 2020): فیلم ۱۹۱۷ بهترین فیلم سال؛ آیا قدم بعدی بردن اسکار است؟

مراسم انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا (PGA Awards 2020) برگزار شد و تحلیلگران اسکار منتظر بودند تا ببینند این انجمن چه فیلمی را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب می‌کند. از زمانی که انجمن تهیه‌کنندگان و آکادمی اسکار تعداد نامزدهای بهترین فیلم سال را افزایش دادند، فقط دوبار بهترین فیلم سال از نظر انجمن تهیه‌کنندگان برنده اسکار …

۱۳۹۸-۱۰-۲۹ تعداد بازدید :385 مشاهده خبر

رکوردشکنی جوکر در اسکار؛ اولین فیلم نامزد اسکار تاریخ DC در بخش بهترین فیلم

فیلم جوکر در اسکار و روز دوشنبه ۱۳ ژانویه تاریخ‌سازی کرد تا پس از «پلنگ سیاه» مارول، به دومین فیلم ابرقهرمانی تاریخ تبدیل شد که در بخش بهترین فیلم نامزد اسکار می‌شود. این فیلم به کارگردانی «تاد فیلیپس»، علاوه بر این، اولین فیلم نامزد اسکار تاریخ DC در بخش بهترین فیلم نیز شد. «جوکر» از …

۱۳۹۸-۱۰-۲۳ تعداد بازدید :591 مشاهده خبر

نامزدهای اسکار ۲۰۲۰ معرفی شدند

و سرانجام نامزدهای اسکار ۲۰۲۰ دقایقی پیش اعلام شدند و فیلم Joker با انتخاب در ۱۱ بخش مختلف در صدر بیشترین تعداد نامزدی از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان قرار دارد و رابرت دنیرویی که با انتخاب نشدنش در گلدن گلوب امسال به بعنوان نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم های درام همه …

تعداد بازدید :908 مشاهده خبر