Greta 2019

کارگردان : Neil Jordan

بازیگران : Isabelle Huppert, Chloë Grace Moretz, Maika Monroe

ژانر : درام ، رمز و راز ، تریلر

54
6.1 / 5,211
59%
x
رای دهید
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
ادامه متن ... فرانسیس هنوز در حال سوگواری مرگ مادرش است، اما یک روز در ایستگاه مترو، یک کیف دستی رهاشده پیدا می کند. او تصمیم می گیرد این کیف را به صاحبش، گرتا (با بازی ایزابل هوپر (Isabelle Huppert)) زن تنهایی برگرداند که تلاش می کند رابطه‌ی دوستانه Huppert)) زن تنهایی برگرداند که تلاش می کند رابطه‌ی دوستانه ای با فرانسیس آغاز کند.

نظرات کاربران

امتیاز کاربران

ارسال نظر
6.5
1 رای مثبت :
1 رای بی طرف :
0 رای منفی :

نطرات کاربران

7
" یک گریس مورتز عالی و یک گرتا دیوانه " درست است، گرتا نسبتا یک شبیه یک تریلر ترسناک است که هنگام تماشایش انتظار هر پیچ و خم داستانی یا هر اتفاقی را دارید،اما بازیگران فیلم به حدی در فیلم خوب هستند که سرگرم شوید . گرتا اثری پر تنش و تا حد خوبی فرمول هیجان انگیز خود را دارد هر چند که ارتباط نسبتا نزدیکی با کلیشه های رایج دارد.این فیلم خیلی خوب تغییر مسیر میدهد و حتی اگر نیمه اول فیلم برایتان کمی خسته کننده باشد، تغییر لحن های ناگهانی فیلم شما را مجاب میکند این اثر را تا پایان ببینید . عملکرد بازیگران بسیار جذاب و راضی کننده است،ایزابل هوپر در نقش یک روانی چندش خوب عمل میکند و کلویی گریس مورتز بسیار بیشتر از آنچه فیلم لیاقتش را داشته باشد هنرنمایی میکند در این میان هرگز نباید مایکا مونرو که توانسته شخصیت اریکا را جذاب نمایش دهد و یک مکمل خوب برای مورتز باشد را فراموش کرد .گرتا فیلمی ست که آن حس و حال تنش زا و سرگرم کننده خود را دارد و با جهش های ناگهانی خود و سکانس های نسبتا هیجان انگیز خود موفق شده یک تریلر رازآلود و ترسناک قابل قبولی ارائه دهد و البته مقداری هم از چاشنی کلیشه های رایج هم قرض بگیرد.

نقد منتقدین

امتیاز منتقدین

47
2 رای مثبت :
0 رای بی طرف :
1 رای منفی :

نظرات منتقدین

8
فیلم Greta (گرتا) یک فیلم آشغال است. به نظرم لازم نیست بیشتر از این بگویم چون اگر این کار را بکنم بیشتر از تلاشی که نیل جوردن (Neil Jordan) کارگردان فیلم در ساخت این فیلم مهیج مسخره انجام داده تلاش کرده ام. Greta داستانی مخصوص حومه‌ی شهر است – داستانی که افرادی که تاکنون وارد شهر نشده اند به یکدیگر می گویند تا ادعا کنند مردم مناطق شهری چقدر خطرناک و دیوانه هستند. قرار نیست ارزش های سنتی فرانسیس (با بازی کلویی گریس مورتس (Chloe Grace Moretz)) اهل بوستون او را نجات دهند. تلاش برای انجام کاری انسان دوستانه فقط باعث می شود او وارد بازی یک بیمار روانی شود.
70
بهتر می بود که فیلم « گرتا » نیل جوردن در جشنواره فیلم تورنتو در روز پنجشنبه در سالن " Ryerson " به نمایش در می آمد چراکه آنجا بهترین محل برای جنون و دیوانگی های نیمه شبانه است که مختص ژانر های ترسناک و تخیلی و تمام موارد مشابه است. اما در حالی که « گرتا » در آن بخش از جشنواره به اکران درنیامد، باید گفت که فیلم جدید کارگردان ایرلندی " نیمه شبانه " ترین فیلمی است که او تابحال ساخته است!
63
آن دوران در دهه‌‌ی ۸۰ و ۹۰ را به خاطر دارید که پر شده بود از فیلم‌های تریلری که درباره‌ی دوستان و عشاق روانی‌ای بودند که در نهایت استاکر* از کار در می‌آمدند؟ شاید بهترین فیلم آن دوران را بتوان «علاقه‌ی مرگبار»(Fatal Attraction) دانست اما به هیچ وجه تنها فیلم خوب این دوران نبود. «گرتا»(Greta) تلاش زیادی می‌کند تا استخوان‌بندی آن فیلم‌ها را از قبر درآورده و آن را برای مخاطبان امروزی بازسازی بکند.
در حال حاضر نقدی وجود ندارد.

کارگردان : Neil Jordan

تهیه کننده : Lawrence Bender

نویسنده : Ray Wright

عامل نقش
Isabelle Huppert Greta Hideg
Chloë Grace Moretz Frances McCullen
Maika Monroe Erica Penn
Jane Perry Animal Shelter Worker
Jeff Hiller Maitre D' Henri
Parker Sawyers Park Hill Manager
Brandon Lee Sears Flower Delivery Man
Arthur Lee Korean Couple
Rosa Escoda Korean Couple
Jessica Preddy Park Hill Bartender

باکس آفیس ۱۳ اسفند: صدرنشینی دوباره‌ی How to Train Your Dragon 3 با فروش ۳۰ میلیونی

تایلر پری (Tyler Perry) در آخرین همکاری خودش با کمپانی لاینزگیت به صدرنشینی در باکس آفیس هفته خیلی نزدیک شد، اما هرگز اژدهایان بی دندان را دست کم نگیرید. How to Train Your Dragon: The Hidden World (چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان) در دومین هفته اکرانش A Madea Family Funeral (تشییع جنازه …

۱۳۹۷-۱۲-۱۲ تعداد بازدید :653 مشاهده خبر

اختصاصی: مهم ترین فیلم هایی که در ماه مارس اکران خواهند شد!

ماه فوریه ماه نسبتا خوبی برای سینما دوستان بود و در این ماه فیلم های خوبی نظیر Cold Pursuit (تعقیب سرد) جدیدترین فیلم Liam Neeson (لیام نیسون), The Lego Movie 2 The Second Part (فیلم لگو ۲: بخش دوم) با بازی ستارگانی همچون Chris Pratt (کریس پرت) و Elizabeth Banks (الیزابت بنکس) , Happy Death Day 2U (روز مرگت مبارک ۲) , Alita: Battle Angel (آلیتا: …

۱۳۹۷-۱۲-۱۱ تعداد بازدید :599 مشاهده خبر

نقد و بررسی فیلم Greta: هیجانی سطحی‌تر از این وجود ندارد!

فیلم Greta (گرتا) یک فیلم آشغال است. به نظرم لازم نیست بیشتر از این بگویم چون اگر این کار را بکنم بیشتر از تلاشی که نیل جوردن (Neil Jordan) کارگردان فیلم در ساخت این فیلم مهیج مسخره انجام داده تلاش کرده ام. Greta داستانی مخصوص حومه‌ی شهر است – داستانی که افرادی که تاکنون وارد …

۱۳۹۷-۱۲-۱۰ تعداد بازدید :2232 مشاهده خبر