Leonardo DiCaprio
1974

لئوناردو ویلهلم دی‌کاپریو (Leonardo Wilhelm DiCaprio) بازیگر و تهیه‌کنندهٔ آمریکایی است. دی کاپریو کار خود را با حضور در تبلیغات تلویزیونی آغاز کرد. او به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌های مشهور و موفق هالیوود همچون دار و دسته‌های نیویورکی، تلقین، تایتانیک، جزیره شاتر و گرگ وال استریت شهرت بسیاری کسب کرده‌است. وی تا به حال ۶ بار نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شده که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ برای فیلم بازگشته موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. وی در سپتامبر ۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد. دی کاپریو بازی‌های درخشانی را در طول حرفه کاریش از خود به نمایش گذاشته که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تایتانیک، دارودسته‌های نیویورکی، جانگوی آزاد شده، بازگشته و روزی روزگاری در هالیوود اشاره کرد. دی کاپریو تا به حال نامزد دریافت ۱۶۱ جایزه و برنده ۵۴ جایزه شده‌است. جایزه اسکار، جایزه گلدن گلوب، جوایز فیلم بفتا و جایزه انجمن بازیگران فیلم از مهترین آن هاست.

 

لئوناردو، در ۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا متولد شد. پدرش جورج دی‌کاپریو نویسنده کتاب‌های کمیک و بازیگر-تهیه‌کننده فیلم‌های طنز و مادرش ایرملین ایندربرکن و مادربزرگش هلنا ایندربرکن است. اجداد لئوناردو اهل ایتالیا و آلمان بودند و سه چهارم دی کاپریو در واقع آلمانی است. نام لئوناردو توسط مادر او و به خاطر نام لئوناردو دا وینچی هنگامی که نقاشی این هنرمند را در ایتالیا مشاهده نمود بر او گذاشته شد. مادر و پدر لئو هنگامی که تنها یک سال داشت از یکدیگر طلاق گرفتند و لئوناردو همراه مادرش در محلهٔ فقیرنشینی با نام اکو پارک که موسوم به زاغه‌های هالیوود است زندگی کرد و بزرگ شد. پدر دی کاپریو یک دورگه آلمانی-ایتالیایی اهل الیف و باواریاست. و مادر بزرگ مادری دی کاپریو، هلن ایندربرکن، یک آلمانی متولد یلنا اسمیرنوا روسیه است. آغاز کار لئوناردو در ۱۹۸۹ با بازی در نقش‌گری بکمن در سریال تلویزیونی بود در همین هنگام بود که با یکی دیگر از بازیگران سینما توبی مگوایر آشنا شد و دوستیشان تاکنون در جایش باقی‌است.

 

دی کاپریو در واقع در سال ۱۹۹۱ با فیلم ترسناک و علمی-تخیلی مخلوقات ۳ پا به عرصه سینما گذاشت. او بازیگری را در ۵ سالگی با بازی در سریال تلویزیونی رامپر روم آغاز کرد اما به علت رفتارش از پروژه اخراج شد و پس از آن تصمیم گرفت تا تحصیلاتش را به‌طور جدی آغاز کند و به مدرسه جان مارشال پیوست. وی در سال ۱۹۹۲ پیشرفت چشم‌گیری کرد و توسط رابرت دنیرو از بین چهار صد جوانی که برای تست بازی در فیلم زندگی این پسر شرکت کرده بودند، انتخاب شد و در آن فیلم در کنار الن بارکین و خود رابرت دنیرو به ایفای نقش پرداخت. در ابتدای دوران کارش مدیر آژانس و مدیر برنامه‌هایش به او گوش زد کردند که نام «لئوناردو» بیش از حد غیر انگلیسی و خارجی است و او باید نامش را به لنی ویلیامز تغییر دهد اما لئوناردو نپذیرفت و با بازی در فیلم زندگی این پسر در سال ۱۹۹۳ به صورت جدی تر وارد سینما شد. دی‌کاپریو در اواخر سال ۱۹۹۳ با ایفای نقش یک معلول ذهنی در فیلم چه چیزی گیلبرت گریپ را می‌خورد در کنار جانی دپ قرار گرفت و خوش درخشید که موفق شد برای ایفای نقش گلبرت گراپ کاندیدای جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سن نوزده سالگی شود.

 

در سال ۱۹۹۶ دی‌کاپریو در نقش رومئو در فیلم جدید رومئو و ژولیت اثر شکسپیر حاضر گشت و موفق به برنده شدن خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین شود. اما با این همه فعالیت و کارنامهٔ خوب فیلم پر سرو صدای تایتانیک ۱۹۹۷ ساخته جیمز کامرون بود که او را تبدیل به فوق ستاره‌ای در دنیای هالیوود کرد. دی کاپریو در این فیلم، نقش یک جوان ۲۰ ساله از آمریکای شمالی را بر عهده داشت که برنده دو بلیط برای حضور در کشتی سلطنتی تایتانیک می‌شود. دی کاپریو در ابتدا از پذیرفتن این نقش امتناع کرد ولی سرانجام با اصرار و تشویق‌های جیمز کامرون، که به توانایی او در ایفای این نقش ایمان داشت، نقش را پذیرفت. بر خلاف انتظارات، این فیلم موفقیتی بی‌نظیر در گیشه‌ها کسب کرد و با فروشی بیش از ۱٫۸۴۳ میلیارد دلار آمریکا، در رده بالاترین فیلم پر فروش آن زمان و تاریخ سینما قرار گرفت. این فیلم، دی کاپریو را در کنار محبوب‌ترین بازیگرانی که عمده هوادارانشان زنان و دختران جوان بودند، قرار داد. او برای بازی در این نقش نامزد جوایز بسیاری از جمله جایزه گلدن گلوب و جایزه سینمایی ام‌تی‌وی شد.

 

بعد از موفقیت بزرگ تایتانیک او حضوری نه چندان دلچسب در فیلم شهرت وودی آلن داشت و بعد از آن نیز در سال ۲۰۰۰ یعنی ۴ سال بعد از تایتانیک در مصاحبه‌ای با مجله تایم اقرار کرد که دوران تایتانیک برای او سخت‌ترین دوران بوده‌است. لئوناردو می‌گوید: «در زمان تایتانیک هیچ گونه رابطه‌ای با خود نتوانستم برقرار کنم، دیگر به آن شهرت دست نخواهم یافت و انتظار مجددش را هم ندارم و چیزی نیست که من حال به دنبالش باشم». بعد از آن لئو ناردو در فیلم ساحل ظاهر شد فیلمی که نه از نظر منتقدان و نه از نظر تماشاگران راضی‌کننده نبود و با شکست تجاری شدید مواجه شد. در سال ۲۰۰۲ دی‌کاپریو خود را کمی از دنیای پر زرق و برق هالیوود و عکس‌های کلیشه‌ای مجلات دور کرد و تمرکزش را به روی دو اثر موفق اگه می‌تونی منو بگیر به کارگردانی استیون اسپیلبرگ با بازی تام هنکس و دار و دسته‌های نیویورکی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی با بازی دانیل دی-لوئیس را در کارنامه‌اش قرار داد که هر دو فیلم مورد توجه منتقدین قرار گرفتند و نمرات زیادی را دریافت نمودند و هر دو نزدیک به هم اکران شدند.

 

او برای ایفای نقش فرانک آبیگنل جونیور در فیلم اگه می‌تونی منو بگیر نامزد دریافت گلدن گلوب شد. بعد از آن نوبت به اثر قابل توجه هوانورد که بر اساس زندگی واقعی هاوارد هیوز کارگردان و هوانورد معروف آمریکایی ساخته شده بود رسید. دومین کار مشترک اسکورسیزی دومین کاندیدایی جایزه اسکار را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای او به ارمغان آورد و همچنین موفق به دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد درام شد. همچنان دی‌کاپریو همکاریش را با اسکورسیزی ادامه داده به‌طوری‌که او جایگزین رابرت دنیرو در فیلم‌های هزاره جدید وی است. دی‌کاپریو در سال ۲۰۰۵ مشغول همکاری سومش با اسکورسیزی به نام رفتگان با حضور ستارگان دیگری چون جک نیکلسون، الک بالدوین، مت دیمون و مارک والبرگ شد. در ضمن هنوز دو همکاری دیگر مارتین اسکورسیزی و دی‌کاپریو باقی مانده‌است. وی در سال ۲۰۰۶ برای بازی در فیلم الماس خونین جلوی دوربین ادوارد زوئیک رفت. دی کاپریو برای سومین بار برای بازی در فیلم الماس خونین نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. لئوناردو با موفقیت در سال ۲۰۰۶ به استراحتی کوتاه پرداخت و مشغول ساختن فیلمی در مورد محیط زیست شد و این فیلم را به جشنواره فیلم کن برد.

 

دی کاپریو ۲۰۰۸ را با بازی در فیلم یک مشت دروغ ریدلی اسکات آغاز کرد. همچنین او در فیلم جاده انقلابی ۲۰۰۸ یک بار دیگر با کیت وینسلت همبازی شد. در سال ۲۰۱۰ او در دو فیلم جزیره شاتر و تلقین حضور یافت که هردو پرفروش‌ترین فیلم‌های سال شناخته شدند و هر دو فیلم در لیست ۲۵۰ فیلم برتر imdb حضور دارند تلقین با رتبه ۱۰ .درآمد او در سال ۲۰۱۰ به ۶۰ میلیون دلار تخمین زده شد. این دو فیلم پشت سر هم جزو فیلم‌های موفق او و کارگردان‌های کار بوده‌است. دی کاپریو همکاری خود با اسکورسیزی را در فیلم روان شناختی مهیج جزیره شاتر که بر اساس رمانی با همین نام نوشته دنیس لهین بود ادامه داد. جزیره شاتر با بودجه‌ای معادل ۴۱ میلیون دلار آمریکا فروش بی نظیری در گیشه‌ها داشت و بیشترین موفقیت دی کاپریو و اسکورسیزی در گیشه‌ها تا آن زمان نام گرفت. همچنین دی کاپریو در فیلم علمی-تخیلی تلقین ساخته کریستوفر نولان نیز که دربارهٔ رویاهای فردی و وارد کردن رؤیا به ذهن بود، بسیار درخشید. لئو، در نقش دام کاب یک خارج‌کننده اطلاعات و واردکننده رویاهای خاص به ذهن افراد بود. او اولین بازیگری بود که برای ایفای نقش در این فیلم توسط نولان انتخاب شد. این فیلم بسیار مورد توجه منتقدان قرار گرفت و در روز اول اکران ۲۱ میلیون و در آخر همان هفته ۶۲٫۷ میلیون دلار آمریکا فروش داشت.

 

لئوناردو در سال ۲۰۱۱ به استراحت پرداخت و در سال ۲۰۱۲ درفیلم جنگوی آزاد شده ساختهٔ کوئنتین تارانتینو به بازی پرداخت و در سال ۲۰۱۳ در دو فیلم گتسبی بزرگ که براساس رمانی به همین نام ساختهٔ باز لورمان و گرگ وال استریت ساختهٔ مارتین اسکورسیزی که براساس کتاب دلال بزرگ جردن بلفورت ساخته شده بود جلوی دوربین رفت و بازی درخشانی را به نمایش گذاشت، او که در این فیلم به عنوان تهیه‌کننده نیز حضور داشت پنجمین همکاری خود را با اسکورسیزی تجربه کرد. برای لئوناردو بازی در گرگ وال استریت چهارمین نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و همچنین به دلیل آنکه یکی از تهیه‌کنندگان این فیلم بود پنجمین نامزدی جایزه اسکار برای بهترین فیلم را به ارمغان آورد. همچنین دی کاپریو جایزه سینمایی ام‌تی‌وی بهترین لحظه را نیز به دست آورد. در سال ۲۰۱۳ وی تهیه‌کنندگی دو فیلم رانر رانر و خارج از کوره را بر عهده گرفت. دی کاپریو در سال ۲۰۱۵ با فیلم بازگشته آلخاندرو گونزالز اینیاریتو بار دیگر به عنوان یک بازیگر قدرتمند مورد توجه قرار گرفت و در ابتدا جایزه گلدن گلوب، جایزه انجمن منتقدان فیلم شیکاگو، جایزه بفتا و جایزه ستلایت را از آن خود کرد. او در ادامه برای ششمین بار نامزد جایزه اسکار شد و توانست این بار برای اولین بار جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد.

 

پیام تبریک به او در توییتر رکورد بیشترین پیام اختصاص داده شده را شکست و به مرز دو میلیون رسید و همچنین در اکثر نقاط کشورهای مختلف پس از دریافت اسکار وی دست به خوشحالی و شادی زدند. در سال ۲۰۱۶ فعل Leo به معنی «بدست آوردن چیزی پس از سال‌ها تلاش» به گنجینهٔ دیکشنری آکسفورد اضافه گردید که این فعل برگرفته از نام لئوناردو دی‌کاپریوست که توانست پس از سال‌ها تلاش در این سال برندهٔ جایزهٔ اسکار شود. دی کاپریو تنها فرزند ایرملین ایندربرکن و جورج دی کاپریو بود، که در لس آنجلس کالیفرنیا متولد شد. مادر آلمانی الاصل او یک منشی حقوقی بازنشسته و پدرش نیز بازیگر و تهیه‌کننده فیلم‌های کمدی زیرزمینی و توزیع‌کننده کتب طنز بود. مادر دی کاپریو، در طول دهه ۱۹۵۰ از اور-ارکن‌اشویک در منطقه رور آلمان به آمریکا مهاجرت کرد. در حالی که خانواده پدر وی که دو رگه ایتالیایی از ناحیهٔ ناپل و آلمانی از ناحیهٔ باواریا در جنوب آلمان بودند از چهار نسل قبل در آمریکا زندگی می‌کردند. مادر بزرگ مادری دی کاپریو، هلن ایندربرکن، در یلنا اسمیرنوا متولد شده و یک روسی مهاجر به آلمان بود. در مصاحبه‌ای با مهم‌ترین کلیسا روسیه در سال ۲۰۱۰، دی کاپریو بیان کرد که پدر بزرگ او نیز روس بوده و افزود: در نتیجه من هم یک نیمه‌روسی محسوب می‌شوم. دی‌کاپریو دارای خانه‌ای در شهر لس‌آنجلس و آپارتمانی در شهر نیویورک آمریکا است.

 

وی همچنین صاحب جزیره‌ای در بلیز است. او از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ با ژیزل بوندشن سوپر مدل برزیلی و از آن پس تا سال ۲۰۱۰ با بار رافائلی مدل اسرائیلی رابطه عشقی داشته‌است. لئو در طی دو سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ با دو مدل دیگر به ترتیب با بلیک لایولی و ارین هیثرتون رابطه داشته‌است. دی‌کاپریو در سال ۲۰۱۴ رابطه‌ای چند ماه بایک مدل آلمانی به نام تونی گارن داشت و پس از آن شایعاتی مبنی بر رابطه او با خواننده مشهور باربادوسی یعنی ریانا برسر زبان‌ها افتاد که هرگز رنگ واقعیت نگرفته‌است. او فعالیت‌های وسیعی را برای منابع طبیعی به خصوص در حفظ و نگه‌داری گوریل‌ها انجام می‌دهد و نیز تقبل بخشی از کمک‌های بیمارستان لس آنجلس که مخصوص کودکان سرطانی‌است را به عهده دارد. وی در سپتامبر ۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد. وی از سال ۱۹۹۸ تاکنون همواره برای حفظ محیط زیست تلاش کرده‌است و در بنیادی که با نام او راه‌اندازی شده، فعالیت می‌کند.

 

او در اکتبر ۲۰۱۴ برای ایجاد و گسترش مناطق حفاظت شده دریایی و همچنین متوقف کردن صید غیرقانونی در دریاها و ۵ اقیانوس زمین، ۲ میلیون دلار کمک کرد، مجموع کمک‌های مالی وی در این زمینه به بیش از ۳ میلیون دلار می‌رسد. دی‌کاپریو در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ در واتیکان با پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان جهان، به صورت خصوصی دیدار کرد. این دو نفر در مورد نگرانی‌ها در زمینه محیط زیست سخن گفتند و لئوناردو دی‌کاپریو از طرف مؤسسه خیریه‌اش چکی را به پاپ اهدا کرد. او همچنین کتاب آثار هیرونیموس بوش، نقاش قرن پانزدهم میلادی را به پاپ هدیه داد. در عوض پاپ هم نسخه‌ای جلد چرمی از لوداتو سی، بخشنامه‌ای که در خصوص محیط زیست نوشته، و کتاب پیشینش «لذت تعالیم مسیح» را به لئوناردو دی‌کاپریو تقدیم کرد. فعالیت‌های وی منتقدانی نیز دارد که او را به دورویی و ریاکاری متهم کرده‌اند و بیان داشتند که: ‘دی کپریو از حفظ محیط زیست و گرمایش زمین سخن می‌گوید در حالی که خودش در یات‌های عظیم مهمانی می‌گیرد و با جتهای خصوصی‌اش مسافرت می‌کند که مصرف سوخت بالایی داشته و برای محیط زیست مضرند.

بازیگری سال تولید
Romeo + Juliet در نقش Romeo 1996
Titanic در نقش Jack Dawson 1997
Blood Diamond در نقش Danny Archer 2006
What's Eating Gilbert Grape در نقش Arnie Grape 1993
The Beach در نقش Richard 2000
The Aviator در نقش Howard Hughes 2004
The Basketball Diaries در نقش Jim Carroll 1995
Gangs of New York در نقش Amsterdam Vallon 2002
Revolutionary Road در نقش Frank Wheeler 2008
Shutter Island در نقش Teddy Daniels 2010
This Boy’s Life در نقش Tobias Wolff 1993
The Quick and the Dead در نقش Fee Herod 'The Kid' 1995
Body of Lies در نقش Roger Ferris 2008
The Man in the Iron Mask در نقش King Louis XIV / Philippe 1998
Celebrity در نقش Brandon 1998
Critters 3 در نقش Josh 1991
Marvin's Room در نقش Hank 1996
Inception در نقش Dom Cobb 2010
Total Eclipse در نقش Arthur Rimbaud 1995
Hubble 3D در نقش Narrator 2010
The Great Gatsby در نقش Jay Gatsby 2013
Inception: The Cobol Job در نقش Cobb 2010
Django Unchained در نقش Calvin J. Candie 2012
The Revenant در نقش Hugh Glass 2015
J. Edgar در نقش John Edgar Hoover 2011
The Wolf of Wall Street در نقش Jordan Belfort 2013
The Departed در نقش William "Billy" Costigan, Jr. 2006
The Audition در نقش Himself 2015
Before the Flood در نقش Himself 2016
The Black Hand در نقش Joe Petrosino
Catch Me If You Can در نقش Frank Abagnale Jr. 2002
Killers of the Flower Moon در نقش Tom White
Spielberg در نقش Himself 2017
Poison Ivy در نقش Guy 1992
Don's Plum در نقش Derek 2001
Reflections on Titanic در نقش Himself 2012
The 11th Hour 2007
A World Unseen: The Revenant در نقش Himself 2016
David Blaine: Street Magic در نقش Himself 1997
Scorsese's Goodfellas 2015
Catch Me If You Can: Behind the Camera در نقش Himself 2003
The Foot Shooting Party در نقش Bud 1994
Roosevelt در نقش Theodore Roosevelt
Once Upon a Time in Hollywood در نقش Rick Dalton 2019
Titanic: 100 Years On 2012
The Concert for New York City در نقش Himself 2001
Ice on Fire در نقش Narrator 2019
Crossing Criminal Cultures در نقش Himself 2007
نویسندگی سال تولید
The 11th Hour در نقش فیلمنامه 2007
تهیه کنندگی سال تولید
The Assassination of Richard Nixon در نقش تهیه کننده اجرایی 2004
The Ides of March در نقش تهیه کننده اجرایی 2011
The 11th Hour در نقش تهیه کننده 2007
Orphan در نقش تهیه کننده 2009
Gardener of Eden در نقش تهیه کننده 2007
The Wolf of Wall Street در نقش تهیه کننده 2013
Out of the Furnace در نقش تهیه کننده 2013
Robin Hood در نقش تهیه کننده 2018
Red Riding Hood در نقش تهیه کننده 2011
The Aviator در نقش تهیه کننده اجرایی 2004
Wilson در نقش تهیه کننده
Before the Flood در نقش تهیه کننده اجرایی 2016
The Ivory Game در نقش تهیه کننده اجرایی 2016
Live by Night در نقش تهیه کننده 2016
The Black Hand در نقش تهیه کننده
Richard Jewell در نقش تهیه کننده 2019
Runner Runner در نقش تهیه کننده 2013
Cowspiracy: The Sustainability Secret در نقش تهیه کننده اجرایی 2014
Catching the Sun در نقش تهیه کننده اجرایی 2015
Virunga در نقش تهیه کننده اجرایی 2014
A Plastic Ocean در نقش تهیه کننده اجرایی 2017
Delirium در نقش تهیه کننده 2018
Roosevelt در نقش تهیه کننده
The Crowded Room در نقش تهیه کننده
The Deep Blue Good-By در نقش تهیه کننده
Leonardo da Vinci در نقش تهیه کننده
Harker در نقش تهیه کننده
The Time Machine در نقش تهیه کننده
Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski در نقش تهیه کننده 2018
Akira در نقش تهیه کننده
Ice on Fire در نقش تهیه کننده 2019
Captain Planet در نقش تهیه کننده
And We Go Green در نقش تهیه کننده 2019
بازیگری سال تولید
Growing Pains در نقش Luke Brower 1985
The Tonight Show with Jay Leno 1992
Roseanne در نقش Darlene's Classmate 1988
The Early Show 1999
The Outsiders در نقش Kid Fighting Scout 1990
Parenthood در نقش Garry Buckman-Lampkin 1990
The Academy Awards 1953
Today 1952
Celebrities Uncensored 2003
The New Lassie 1989
GMTV 1993
Live from Studio Five 2009
Critics' Choice Movie Awards در نقش Himself - Winner 1996
Wetten, dass..? 1981
Santa Barbara در نقش Young Mason Capwell 1984
The Devil in the White City 2019
Patriot Act with Hasan Minhaj در نقش Himself (archive footage) 2018
The Curse of Don's Plum در نقش Himself (archive footage) 2019
تهیه کنندگی سال تولید
Greensburg در نقش تهیه کننده 2008
Jonestown: Terror in the Jungle در نقش تهیه کننده اجرایی 2018

لئوناردو دی کاپریو ۷ فیلم مورد علاقه اش را اعلام کرد

در زمانی که صنعت سینما به تلاش برای مبارزه با بحران کرونا ادامه می‌دهد، کار تولید فیلم‌های سینمایی به تعویق افتاده و سینماهای سرتاسر دنیا به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بسته مانده‌اند، بد نیست سراغ کسانی برویم که این هنر را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسند و اینگونه علاقه خود به سینما را پا …

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ تعداد بازدید :472 مشاهده خبر

لئوناردو دی‌کاپریو، تیموتی شالامی، جونا هیل و آریانا گرانده به فیلم Don’t Look Up پیوستند

آدام مک‌کی (Adam McKay) قبلا گفته بود قصد دارد از گروه بازیگران درجه یکی برای فیلم جدیدش Don’t Look Up استفاده کند و حالا می‌دانیم شوخی نکرده است. لئوناردو دی‌کاپریو (Leonardo DiCaprio) و مریل استریپ (Meryl Streep) در این فیلم به دیگر برندگان اسکار یعنی کیت بلانشت (Cate Blanchett) و جنیفر لارنس (Jennifer Lawrence) می‌پیوندند. …

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ تعداد بازدید :746 مشاهده خبر

لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۲۰ – فیلم Parasite بهترین فیلم

فصل سینمایی ۲۰۱۹ نیز با اسکار ۲۰۲۰ به پایان رسید و فیلم جوکر (Joker) با ۱۱ نامزدی از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان (Todd Phillips) پیشتاز مراسم میباشد و نزدیک ترین رقبای آن The Irishman, Once Upon a Time in Hollywood و ۱۹۱۷ هستند با ۱۰ نامزدی از جمله بهترین فیلم، کارگردان و فیلمنامه … …

۱۳۹۸-۱۱-۲۱ تعداد بازدید :1411 مشاهده خبر

حضور لئوناردو دی‌کاپریو (Leonardo DiCaprio) و رابرت دنیرو (Robert De Niro) در فیلم Killers of the Flower Moon اثر بعدی اسکورسیزی (Martin Scorsese) تایید شد

حضور لئوناردو دی‌کاپریو (Leonardo DiCaprio) و رابرت دنیرو (Robert De Niro) در فیلم Killers of the Flower Moon فیلم جدید مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) پس از The Irishman «ایرلندی» تایید شد. دی‌کاپریو این خبر را حین اهدای جایزه یک عمر دستاورد هنری انجمن بازیگران به دنیرو تایید کرد. این دو قبلا در فیلم کوتاه The …

۱۳۹۸-۱۱-۲ تعداد بازدید :505 مشاهده خبر

فیلم Tenet ساخته کریستوفر نولان بودجه‌ای بیش از ۲۰۰ میلیون دلار دارد!

فیلم Tenet «تنت» به نویسندگی و کارگردانی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) با بودجه‌ای بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ساخته خواهد شد. برخی منابع بودجه این فیلم مورد انتظار را رقم سنگین ۲۲۵ میلیون دلار اعلام کرده‌اند. منابع دیگری ادعا می‌کنند بودجه این فیلم ۲۰۵ میلیون دلار است. چیزی که قبلا برای استودیوی برادران وارنر به اثبات …

۱۳۹۸-۱۰-۲۱ تعداد بازدید :375 مشاهده خبر

آتش سوزی استرالیا: کمک ۳ میلیون دلاری لئوناردو دی‌کاپریو به امدادگران

سازمان محیط زیستی لئوناردو دی‌کاپریو (Leonardo DiCaprio) سه میلیون دلار برای کمک به امدادگران آتش‌سوزی در استرالیا اهدا کرد. سازمان پیوستگی زمین (Earth Alliance) متعلق به دی‌کاپریو اعلام کرد این سازمان مبلغی را برای جلوگیری از آتش‌سوزی فاجعه‌بار استرالیا در نظر گرفته است. این سازمان سال گذشته برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و …

تعداد بازدید :401 مشاهده خبر

نقد و بررسی ۴ فیلم Once Upon a Time in Hollywood

کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) در فیلم روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) عزمش را جذم کرده است که بخش کوچکی از تاریخ پرفراز و نشیب هالیوود ( دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی ) را با استفاده کردن از شخصیت های تخیلی و واقعی ، از نو تحریر کند ، شاید بهتر …

۱۳۹۸-۱۰-۱۲ تعداد بازدید :506 مشاهده خبر

نقد و بررسی ۳ فیلم Once Upon a Time in Hollywood

فیلم Once Upon a Time in Hollywood نهمین ساخته کارگردان محبوب و معروف سینمای آمریکا کوئینتین تارانتینو (Quentin Tarantino) با حضور ستارگانی همچون لئوناردو دیکاپریو (Leonardo DiCaprio) ،برد پیت (Brad Pitt) و مارگو رابی (Margot Robbie) در ژانر درام کمدی در جشنواره فیلم کن اکران شد که توانست با استقبال خوب تماشگران و منتقدان مواجه …

۱۳۹۸-۱۰-۸ تعداد بازدید :482 مشاهده خبر

فیلمبرداری Killers of the Flower Moon ساخته اسکورسیزی (Martin Scorsese) از ماه اسفند شروع می‌شود

مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) احتمالا به زودی برنده چندین اسکار برای فیلم جدیدش The Irishman «مرد ایرلندی» شود، اما این فیلمساز صاحب سبک در حال آماده شدن برای پروژه بعدی خودش است. فیلمبرداری فیلم اقتباسی Killers of the Flower Moon ساخته او از ماه اسفند آغاز خواهد شد. در این فیلم شاهد همبازی شدن لئوناردو …

۱۳۹۸-۰۹-۱۴ تعداد بازدید :476 مشاهده خبر

نقد و بررسی ۲ فیلم Once Upon a Time in Hollywood

مقدمه : ریک دالتون بازیگری است که حرفه خود را با حضور در آثار تلویزیونی آغاز کرده و عمده شهرت خود را مدیون یک سریال وسترن است که از اواخر دهه ۵۰ تا اوایل دهه ۶۰ پخش می‌شده‌است. مدتی است که ستاره بخت ریک افول کرده و وی اوضاع مناسبی ندارد و به الکل پناه …

۱۳۹۸-۰۹-۱۳ تعداد بازدید :768 مشاهده خبر