مصاحبه با بازیگران

کوئنتین تارانتینو: کارگردانی بازی جوان ها است و فکر می کنم که پیشکسوت شده ام!

پایان برای کوئنتین تارانتینو «Quentin Tarantino» نزدیک است. فیلمساز برنده‌ی اسکار از زمان اکران Once Upon a Time In Hollywood «روزی روزگاری در هالیوود» تأکید کرده است که طبق اعلام قبلی با دهمین فیلمش بازنشسته خواهد شد و این بدان معناست که او تنها یک فیلم بلند دیگر خواهد ساخت. تارانتینو هنر را با نوشتن کتاب، پروژه‌های نمایشی و احتمالاً سریال‌های تلویزیونی ادامه می‌دهد، اما دوران فیلمسازی او در آینده‌ای نزدیک به آخر می‌رسد. به گزارش آریامووی به نقل از سی نما، او در مصاحبه‌ای ویدیویی با مجله‌ی «رولینگ استون» در مورد دلایل شخصی‌ کناره‌گیری خود از فیلمسازی گفته است. تارانتینو می‌گوید:

«به نوعی احساس می‌کنم که زمان آن رسیده که به پرده‌ی سوم [زندگی‌ام] وارد شود و کمی بیشتر بر روی ادبیات تکیه کنم، کاری که برای من به عنوان یک پدر و همسر بهتر خواهد بود. قرار نیست خانواده‌ام را بردارم و آن‌ها را به آلمان یا سری لانکا یا هر جای دیگری که داستان فیلم روی می‌دهد ببرم. می‌توانم کمی بیشتر در خانه بمانم و تبدیل به یک نویسنده شوم.»

تارانتینو اضافه می‌کند:

«احساس می‌کنم که کارگردانی بازی جوان‌هاست. احساس می‌کنم که سینما در حال تغییر است، و من کم و بیش به پیشکسوت آن تبدیل شده‌ام.»

دنیلا پیک همسر تارانتینو به زودی اولین فرزندشان را به دنیا می‌آورد. اگرچه تارانتینو مدت‌ها پیش از پدر شدنش برای بازنشستگی برنامه‌ریزی کرده بود، اما به نظر می‌آید که این اتفاق او را برای کناره‌گیری از کارگردانی فیلم‌های بلند به یقین رسانده است. تارانتینو امسال به لطف Once Upon a Time In Hollywood نامزد سه جایزه‌ی اسکار شامل بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه‌ی اریجینال و بهترین کارگردانی است.

فیلم در مجموع با ۱۰ نامزدی اسکار با The Irishman «مرد ایرلندی» ساخته‌ی مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) برابری کرد و به همراه آن فیلم پس از Joker «جوکر» با ۱۱ نامزدی در رده‌ی دوم ایستاد. تارانتینو در سال‌های گذشته با Pulp Fiction «قصه‌ی عامه‌پسند» و Django Unchained «جانگوی آزاد» جایزه‌ی اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اریجینال را کسب کرده اما تاکنون اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را تصاحب نکرده است. او اخیراً فاش کرد که فیلم Star Trek «پیشتازان فضا» را به عنوان آخرین فیلمش کارگردانی نخواهد کرد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن