اخبار روز

۱۴ فیلم نامزدهای نهایی اکران نوروز ۹۸ و اکران تنها ۳ فیلم کمدی

به گزارش آریافیلم به نقل از سینماپرس، علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران در گفتگو با یک خبرگزاری ضمن اشاره به جلسه امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفندماه این شورا با موضوع اکران نوروزی ۹۸، گفت: این جلسه با حضور اعضای شورای عالی اکران به غیر از منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما برگزار شد. در این جلسه مساله اکران‌های نوروز ۹۸ و سرگروه‌های سینمایی مورد بررسی قرار گرفت.

در حال حاضر ۱۴ فیلم «پیشونی سفید۳»، «زهر مار»، «غلامرضا تختی»، «متری شیش و نیم»، «دیدن این فیلم جرم است»، «زیر نظر»، «تگزاس ۲»، «زندانی‌ها» ، «ایکس لارج»، «ژن خوک» ، «چهار انگشت»، «تیغ و ترمه»، «درخونگاه» و «رحمان ۱۴۰۰» نامزدهای اکران نوروز در سال ۹۸ هستند.

از بین ۱۴ فیلم اعلام شده تنها ۷ فیلم انتخاب می‌شوند که براساس قوانین، هر شرکت پخش تنها می‌تواند یک فیلم در این ترکیب اکران داشته باشد، همچنین تنها ۳ فیلم کمدی امکان اکران در نوروز را خواهند داشت.

سخنگوی شورای عالی اکران درباره سرگروه‌های سینمایی توضیح داد: سینماهای آزادی، استقلال، آستارا، فرهنگ، باغ کتاب، ایران و زندگی سرگروه‌های سینمایی سال ۹۸ را تشکیل می‌دهند که از این میان سینماهای کوروش و ماندانا دیگر سرگروه نیستند.

وی درباره ایجاد سرگروه آزاد بیان کرد: با توجه به اینکه در اکران نوروز ۷ فیلم در ۷ سرگروه اکران می‌شود، تا خردادماه گروه آزاد نخواهیم داشت که البته این گروه از خردادماه به سرگروه‌های سینمایی اضافه می‌شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن