Top 10انتخاب سردبیرمعرفی فیلم

۱۰ فیلم دیگر که طرفداران Escape Room می توانند تماشا کنند!

در اوایل سال ۲۰۱۹ فیلم جمع و جور و کم بودجه اتاق فرار اکران شد، فیلمی پر از رمز و راز که در گیشه به نسبت بودجه پایین خود به یک موفقیت بزرگ تبدیل شد. فیلمی که در آن شش غریبه به شکلی اتفاقی وارد بازی ای می شوند که شرایطش خارج از کنترل آنها است، و باید برای بقا از عقل خود استفاده کنند. این اثر نسخه کودکانه تر سری فیلم اره است، و همانند آن ما شاهد فیلمی سادیستی و سرگرم کننده هستیم. اما آنچه مردم در مورد این فیلم دوست دارند هیجانی است که در تک تک لحظات آن موجود است، بنابراین ما برای کسانی که به دنبال هیجان های مشابه هستند ۱۰ فیلم زیر را پیشنهاد می کنیم…

Devil

این فیلم ترسناک در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، و در لیست ما جدید ترین اثر همین است! اگر تریلر یا پوستر این فیلم را دیده باشید متوجه یک آسانسور در آن می شوید. چرایی توجه به این آسانسور این است که یک گروه تصادفی از افرادی که در این فیلم حضور دارند، در طول این اثر در آسانسور به دام افتاده اند. هرچه اوضاع در آسانسور بدتر می شود، وجود شیطان میان آنها ملموس تر و مرموز تر می شود. این مسیر به گونه ای پیشرفت می کند که بیننده با این سوال روبرو خواهد شد که این شیطان کیست؟ این داستان به نسبت سرگرم کننده ساخته ذهن ام نایت شیامالان است.

Nine Dead

فیلم نه مرگ به عنوان یک اثر جنایی و ترسناک در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. در این اثر نیز طرفداران چنین فیلم هایی با غریبه هایی روبرو می شوند(نه نفر در یک زمان) که ربوده شده و مجبور به کشف ارتباط خود هستند. با پیش روی داستان آن ها متوجه می شوند که هر ۱۰ دقیقه یکی از آن ها باید بمیرد. اینجاست که هیجان و تنش به اوج خود می رسد. ستاره این فیلم Melissa Joan Hart است که به خاطر نقش سابرینا در سریال The Teenage Witch شناخته می شود.

The Killing Room

داستان این فیلم که در سال ۲۰۰۹ نمایش داده شد به این شرح است که: چهار نفر برای پرده برداری از راز پروژه شرورانه و طبقه بندی شده‌ی دولت شان درباره ی جانوری دست به کار میشوند و در تلاش برای پرده برداری هستند که اوضاع به مراد آن ها پیش نمی رود. طرح جالب این فیلم قطعا چیزی شبیه به فیلم اتاق فرار است، اما بهتر از آن! به شکلی ویژه طرفداران این ژانر از دیدن فیلم اتاق مرگ لذت خواهند برد و به دیگران نیز دیدنش را پیشنهاد می دهند.

Unknown

خوب حالا سفری به سال ۲۰۰۶ می کنیم و با پنج غریبه روبرو می شویم که همه مرد هستند. پنج مرد در حالی که دست و پای آنها بسته شده است در یک انبار به هوش می‌آیند ، آنها یه یاد نمی آورند چه کسی بوده اند و اکنون برای زنده ماندن مجبورند بدانند چه کسی خوب است و چه کسی بد و… نکته جالب ناشناخته همین خوب بودن یا بد بودن است که با مرگ سرو کار دارد، و این موضوع به نظر فوق العاده هیجان انگیز است! یک امتیاز مثبت این فیلم وجود ستاره ای به نام جیم کاویزل در آن است.

Saw

همه ما می دانیم که فرنچایز اره ساخته استاد وحشت جیمز وان مرجع اصلی فیلم اتاق فرار است، و همین موضوع توجه های بیشتری را دوباره به این فیلم جذب کرده است. برای کسانی که احتمالا نمی دانند می گویم اره فیلمی است که برای چند غریبه مرگ بار ترین تله های موجود را به ارمغان می آورد و آن ها برای نجات باید به دنبال یک بازی هوشمند و دردناک باشند. تله های جیگساو همه با هدف طراحی می شوند و هرکدام به نحوی که گاهی بامزه نیز هست طعمه را نابود می کنند. در نتیجه طرفداران آثار ترسناک و پرهیجان این چنینی می توانند به هشت فیلم این فرنچایز رجوع کنند و لذت ببرند. ( از نسخه اصل آن در سال ۲۰۰۴ تا آخرین قسمت جیگساو، که در سال ۲۰۱۷ اکران شد)

Identity

قبل از فیلم اره و اتاق فرار هویت که یک کار سرگرم کننده است در سال ۲۰۰۳ اکران شده بود. داستان فیلم از این قرار است که: در شبی بارانی عده ای برحسب اتفاقاتی غیر مترقبه که بهم مروبط است به یک متل پناه می آورند.اکنون ۱۱ نفر در متل حضور دارند. یک بازیگر زن و محافظش،یک پلیس و زندانی اش،یک دختر بدکاره،یک خانواده ی سه نفره ،یک زوج جوان و صاحب هتل. با کشته شدن یکی از آنان اوضاع بهم می ریزد. در مدتی کوتاه نفر دومی کشته می شود، قاتل نشانه هایی برای آنها می گذارد، او برای هر جسد شماره ای می گذارد. نفر اول ۱۰، نفر دوم ۹ و … ، این به معنای کشته شدن ۸ نفر دیگر است و اینکه قاتل همان نفر یازدهم است… دوباره ما با ۱۰ غریبه روبرو می شویم که زیر باران در گیر بقا هستند. این فیلم از ساخته‌های جیمز منگولد است. در این فیلم بازیگرانی چون جان کیوساک، آماندا پیت، آلفرد مولینا، کلیا دووال و ری لیوتا به ایفای نقش پرداخته‌اند.

The Hole

فیلم حفره ساخته سال ۲۰۰۱ یکی دیگر از فیلم هایی است که گروهی را در موقعیتی خاص قرار می دهد. و این بار چهار دانش آموز در مدرسه ای با یک حفره روبرو می شوند. چهار نوجوان در مدرسه ای خصوصی به طور مخفیانه دریچه ای زیرزمینی که مهر وموم شده و دهه ها قبل به منظور پناهگاه ساخته شده بود را پیدا و آشکار میکنند. این اثر نیز دارای هیجان فراوانی است و دیدنش برای دوست داران این ژانر پیشنهاد می شود. از ستارگان این فیلم هم می توان به کایرا نایتلی اشاره کرد که حتما بازی او در سری فیلم دزدان دریایی کارائیب را تماشا کرده اید.

Cube

مکعب محصول سال ۱۹۹۷ یکی دیگر از فیلم های مطرح در این شاخه به حساب می آید. داستان فیلم درباره ی هفت نفر غریبه هست که خود را تک و تنها در تعدادی اتاقِ مکعبی می یابند. آن ها باید همدیگر را پیدا کرده و با کمک هم سعی کنند تا از حقه های مرگبارِ این اتاق های مکعبیِ عجیب نجات یابند. در این فیلم از درام گرفته تا رمز و راز و عناصر علمی تخیلی عجیب را می توان یافت و بینندگان شاهد یک بازی پر پیچ و خم و بدون پایان خواهند بود. از این فیلم دو دنباله دیگر نیز تولید شده است که به پای فیلم اول نمی رسند.

The Game

بازی ساخته دیوید فینچر یکی از خاص ترین فیلم های این ژانر است. این فیلم داستان یک بانکدار را می‌گوید که در چهل و هشتمین سالگرد تولدش هدیه‌ای شگفت‌انگیز دریافت می‌کند که بازی عجیبی است که با زندگی واقعی‌اش عجین می‌شود و هر چه تشخیص رخدادهای واقعی با زندگی واقعی مشکلتر می‌شود بیشتر رنگ یک توطئه را به خود می‌گیرد. «نیکلاس ون اورتون» (با بازی مایکل داگلاس)، بانکداری پولدار و تنها است. او اکنون در آستانه ۴۸ سالگی قرار دارد، سنی که پدرش در آن به یک باره و بدون هیچ دلیلی خودکشی کرده‌است. خاطره خودکشی پدر اکنون که او به این سن رسیده‌است، آزارش می‌دهد. «کنراد» برادر نیکلاس (با بازی شان پن) برای رهایی او از این زندگی افسرده و بیمارگونه به او یک هدیه تولد غیرمعمولی می‌دهد. این بازی توسط شرکتی به نام CRS تولید و برای هر کس به صورت اختصاصی و با توجه به ویژگی‌های جسمی و روحی آن فرد طراحی می‌شود و در انتها وی را متحول می‌کند. ما در این فیلم شاهد بازی خوب مایکل داگلاس هستیم، او یک مرد هالیوودی کلاسیک است. امیدوارم بسیاری از شما این فیلم را دیده باشید، اما اگر ندیده اید، حالا زمان آن فرا رسیده است.

House On Haunted Hill

این ژانر و فیلم هایش را همیشه داشته ایم،و این آخرین باری نیست که شاهد چنین آثاری هستیم. اما این فیلم که افراد تصادفی را به هم متصل می کند، دارای سناریویی مشابه بازی است و هواداران را بر روی انگشتان پا و در لبه صندلی های خود نگه می دارد. داستان این فیلم محصول ۱۹۵۹ این گونه است که: یک میلیونر به پنج نفر ده هزار دلار می دهد تا یک شب او و همسرش را از ارواح و جن بترسانند. و این حرکت بستری است تا ما شاهد یک شب پر التهاب در عمارت باشیم، دیدن این فیلم کلاسیک را نیز از دست ندهید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن