Top 10Top 10انتخاب سردبیر

۱۰ تا از بهترین فیلم های زامبی محور قرن ۲۱!

قبل از سال ۲۰۰۰ ، فیلم های زامبی گونه ژانر گمشده ای بودند. اما مطمئناً ، ما به لطف امثال NIGHT OF THE LIGHING DEAD از جورج رومرو ، در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ نیز چنین فیلم هایی داشته ایم، اما در آغاز قرن بیست و یکم ، فیلم های زامبی محور دارای توجه فوق العاده ای گشتند، و بدل به یکی از ژانر های عامه پسند سینما شدند. به لطف طیف وسیعی از فیلمسازان جوان در قرن ۲۱ ژانر زامبی جان تازه ای گرفت و حتی گاهی مشغول آتش سوزی گیشه ها شد. این حضور پُر رنگ فیلمسازان در ژانر وحشت و زامبی گونه باعث ایجاد جریان سازی آثار وحشت بین کارگردانان تازه کار شد. به افتخار ZOMBIELAND: DOUBLE TAP که این روزها به سینماهای جهان آمده است، در اینجا لیست ما از بهترین فیلم های زامبی قرن بیست و یکم قرار گرفته ، اگر شما موافق نیستید یا فکر می کنید که یکی را در این لیست از دست دادیم ، در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

(SHAUN OF THE DEAD (2004

آقایان Simon Pegg ، Nick Frost و Edgar Wright به لطف این فیلم شلاقی در ژانر کمدی زامبی ، همه ستاره های بزرگی شده اند. ادگار رایت منبع الهام خود برای تولید این فیلم را آثار جرج رومرو اعلام کرد و البته تیم موفق سایمون پگ، نیک فراست و ادگار رایت بعد از موفقیت سریال مشترکشان Spaced بود که ایده ساخت چنین فیلمی به ذهنشان رسید. ترکیب قوانین کلاسیک زامبی با طنز مدرن ، این فیلم را به یکی از منحصر به فرد ترین فیلم های ترسناک در تمام دوران تبدیل کرده است. با موسیقی متن فیلم عالی ، SHAUN OF THE DEAD یکی از فیلم هایی است که ثابت کرد ژانر زامبی می توانست کارهای بیشتری از خشونت داشته باشد.

(DAWN OF THE DEAD (2004

وقتی اعلام شد این فیلم به نوعی بازسازی یکی از شاهکار های ساخته شده توسط جرج رومرو است، این اثر خیلی با مهربانی و لطف مردم و رسانه روبرو نشد. کارگردان این فیلم زاک اسنایدر که از آن زمان به یکی از بزرگترین فیلمسازان در این صنعت تبدیل شده است ، فیلم خود را به صورت بسیار متفاوت از دیگر فیلم های زامبی محور قبل خود از آب در آورد. این فیلم واقعا ادای احترامی به نسخه رومرو در سال ۱۹۷۸ است، اما با این تفاوت که زامبی هایش به شدت سریع تر و درنده خو تر بودند. این فیلم دارای یک حس شوخ طبعی است اما در این ژانر نسل جدیدی از چنین فیلم هایی را نیز آغاز کرده است.

(PARANORMAN (2012

قبل از این که به حضور یک انیمیشن در این لیست ریشخند بزنید و آن را مورد تمسخر قرار دهید، به PARANORMAN یک فرصت دهید. فیلم استاپ موشن و ترسناک کمپانی LAIKA دستاوردی برای طراحی شخصیت است اما همچنین داستانی بسیار قدرتمند درباره پذیرش ، تحمل و ترس می گوید. علاوه بر این ها، این انیمیشن دارای انواع مختلفی از زامبی ها و برخی از طرح های موجوداتی بسیار زیباست. این فیلم قطعا برای بچه های خردسال ترسناک است، این اثر یک فیلم زامبی محور در سطح عالی است، و اثری است که جوانان را به سمت خود جذب خواهد کرد. همچنین این اثر فیلمی است که بزرگسالان می توانند در بسیاری از سطوح از آن قدردانی کنند.

(PLANET TERROR (2007

رابرت رودریگز نیمی از ویژگی های دوگانه GRINDHOUSE را با ترکیبی از ترس و وحشت، ارتش های عجیب، پزشکان س ک س ی و هیولاهای فوق العاده ناخوشایند و در نهایت زامبی ها پر کرده است. نتیجه فیلمی بسیار جدی تر از حد تصور شده است، اما هنوز هم می تواند یک جهنم سرگرم کننده باشد. رودریگز به طور واضح میل و علاقه خاصی به ژانر دارد و این نشان می دهد که او می تواند با ژانر زامبی بازی کند و یک دنیای دیوانه وار از زامبی ها خلق کند.

(REC (2007

با پیدا شدن سبک فیلمسازی مستقل در ژانر وحشت در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی، فیلم های زامبی محور کوچک محبوبیت زیادی پیدا کردند، و در واقع زامبی ها از این فرصت مزیت بالایی بردند. فیلمسازان اسپانیایی Jaume Balaguero و Paco Plaza اولین کسانی بودند که با این فرمت کوچک بازی کردند و فیلم REC را ساختند. در ادامه از این اثر سه دنباله تولید شد، و همچنین یک بازسازی زبان انگلیسی با نام QUARANTINE نیز از آن ساخته شد. فیلم REC با نشان دادن یک ساختمان آپارتمانی که به آرامی در یک کابوس حیوانی فرو می رود ، برای بیننده خود تنش ایجاد می کند. این اثر نمونه ای عالی از یافتن ایده و پرداختن تقریبا خوب به آن ایده و طرح در مجموعه یک فیلم است.

(DEAD SNOW (2009

با زامبی ها که در دهه ۲۰۰۰ میلادی محبوبیت خود را دوباره به دست آوردند ، فقط زمان لازم بود تا زیر ژانر بسیار خاص “زامبی های نازی” نیز دوباره ظهور کند. فیلم DEAD SNOW نمونه ای کامل از چگونگی ایده گرفتن از زامبی های نازی مجنون و ایجاد سرگرمی از آن طریق است. به خودی خود ، هم نازی ها و هم زامبی ها شرم آور و شرور هستند ، اما آنها را با هم ترکیب کرده و سپس شما سرگرم کننده ترین و شایسته ترین کشتار هیولاهای زامبی گونه را در خارج از ولفنشتاین خواهید داشت، این دقیقا کاری است که این فیلم نروژی انجام داده است. دنباله این فیلم تقریباً سرگرم کننده نیست ، اما DEAD SNOW اصلی ارزش بررسی را دارد.

(WORLD WAR Z (2013

فیلم مارک فورستر برای مدت طولانی در جهنم تولید گیر افتاد. تصویر برداری مجدد چند سکانس، بودجه سنگین و نجومی و بسیاری دیگر از مشکلات بزرگ در پشت صحنه این فیلم تقریبا این اثر را محکوم به نابودی کرده بود (و شاید به همین دلیل باشد که دنباله دیوید فینچر هرگز به نتیجه نرسید) ، اما WORLD WAR Z هنوز یک فیلم بسیار هیجان انگیز است. من ترجیح می دادم اقتباسی وفادارتر از کتاب ماکس بروکس را ببینم ، اما در این کتاب مجموعه های شگفت انگیزی وجود دارد که هرگز نمی توان آنها را خارج از بودجه اصلی استودیوها بدست آورد. فقط برای همین است که ، WORLD WAR Z ارزش دیدن دارد.

(TRAIN TO BUSAN (2016

کره جنوبی نه تنها یکی از بهترین فیلمهای زامبی گونه در حافظه اخیر ما، بلکه یکی از بهترین فیلمهای برتر این ژانر را نیز تحویل بینندگان داد. فیلم TRAIN TO BUSAN وحشت را به قطار متحرک محدود می کند که باعث می شود این فیلم هم زمان کلاستروفوبیک و هم حماسی باشد. با وجود برخی شباهت ها بین دو فیلم قطار بوسان و جنگ جهانی زد، اما وجود داستانی احساسی و هیجان انگیز به همراه اکشنی تمیز و جذاب این فیلم را به یکی دیگر از آثار برتر سینمای کره یعنی THE HOST نزدیک می کند. این واقعیت را فراموش کنید که این فیلم برای سینمای کره است ، اگر هنوز آن را ندیده اید ، اکنون بهترین زمان برای بررسی این فیلم است.

۲۸ (DAYS LATER (2002

فیلم کم بودجه دنی بویل اولین فیلم معاصر بود که با مفهوم “زامبی سریع” بازی کرد. در حالی که اینها از نظر فنی زامبی نیستند ، اما در این ژانر فیلم در معرض نمایش قرار گرفت. با اجراهای عالی کیلیان مورفی و برندان گلیسون ، هیچ فیلمی نمی تواند مطابق با ظاهر غافلگیرانه یک لندن همانند این اثر باشد که در آن هیچ کس جایی ندارد. ما بعد از این فیلم شاهد دنباله جامد ۲۸ WEEKS LATER بودیم ، همه ما منتظریم تا ببینیم که آیا دوباره شاهد چیزی به عنوان ۲۸ماه بعد یا حتی ۲۸ سال اخیر خواهیم بود یا خیر.

(ZOMBIELAND (2009

روبن فلیشر و نویسندگان رت ریس و پاول ورنیک دست به دست هم دادند که از طرز برخورد خنده دار با زامبی ها قصه ای را بازگو کنند. با قوانین قاطع برای زنده ماندن از دست زامبی ها ، ZOMBIELAND بهترین کمدی در این ژانر از زمان SHAUN OF DEAD است و موفق می شود یکی از بهترین کادوهای تمام دوران را به جهانیان معرفی کند. یک فیلم بسیار سرگرم کننده با بازیگران برتر ، ZOMBIELAND یکی از معدود فیلم هایی در این ژانر است که باید دنباله های بی شماری را بدست آورد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن