Top 10Top 10انتخاب سردبیرمعرفی فیلم

۱۰تا از خاطره انگیز ترین روبات های کشنده و قاتل در فیلم ها!

وقتی روبات ها مانند C-3PO و R2-D2 دوستانه هستند ، همه چیز خنک و لطیف است، اما وقتی ماهیت روبات ها شرورانه و منفی می شود ، آنها یکی از ترسناک ترین خلاقیت های زمان هستند. در طول ژانر علمی تخیلی ، نمونه های زیادی از روبات های بد را داریم که خالق خود را نا امید کرده و انسان را ویران می کنند. به مناسبت اکران فیلم TERMINATOR: DARK FATE که از آخر هفته گذشته به سینماها پا گذاشته است، ما قصد داریم به تفکیک و بررسی ده تا از بهترین روبات های قاتل در همه زمان ها در آثار سینمایی بپردازیم. شاید برای شما برخی از این روبات ها ممکن است آشنا تر و برخی دیگر مبهم تر باشند ، اما همه این روبات ها از به یاد ماندنی ترین ها در این زیر ژانر هستند. اگر با انتخاب های ما مخالف هستید یا فکر می کنید که یکی را از دست دادیم ، در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.


(THE TERMINATOR (1984

فیلمی که یک فرنچایز محبوب را شروع کرده است و با دنباله خود روز داوری متفاوت است، همانطور که ALIEN از دنباله خود یعنی ALIENS بسیار متفاوت تر بود. فیلم اورجینال جیمز کامرون یعنی نابودگر، یک تریلر تاریک و ترسناک است که در آن آرنولد شوارتزنگر در حال بازی کردن یک قاتل به ظاهر غیرقابل توقف است. این یک فیلم درخشان است که دنباله ای به ما داد که پویایی را در سطح قابل توجه ای تغییر داد و فرنچایز را به مارک بسیار متفاوتی از داستان پردازی منتقل کرد. اما، هر چه روبات ها قاتل در این فرنچایز می آیند و می روند، این اجرای اصلی آرنولد به عنوان T-100 است که بهترین روبات قاتل در میان همه آنها است.


(BLADE RUNNER (1982

در حالی که Replicant ها همیشه مانند انسانها به نظر می رسند اما آنها نیز ذاتاً ربات هستند ، ولی امری فلسفی مبنی بر اینکه انسان چگونه می تواند باشد برای مضامین فیلم های ریدلی اسکات همیشه مهم بوده است. فیلم تنهایی در این لیست که در آن هرگز یک ربات واقعی را نمی بینیم ، اما با Pris ، Leon و به خصوص Roy Batty با بازی Rutger Hauer آشنا می شویم که در واقع ربات های انسانی ساخته بشر هستند. خود نمایی مشهور کاراکتر Roy در پایان این فیلم لحظه ای استادانه در تاریخ فیلم و سینماست و نشان می دهد زندگی مصنوعی چقدر خطرناک و زیبا می تواند باشد.


(DEADLY FRIEND (1986

توانایی های وس کریون در خلق اثری ترسناک و خشن به نام A NIGHTMARE ON ELM STREET باعث شد که او شیرینی های درون کریستی سوانسون (Kristy Swanson) را بگیرد و یک ربات را به درون او پیوند بزند. نتیجه چنین کاری یکی از ترسناک ترین دختران نوجوانی شد که می توانید در فیلمها تصور کنید، و همچنین این فیلم یکی از آزاردهنده ترین کاربردهای یک توپ بسکتبال و بسکتبالیست بودن را در این اثر به نمایش بینندگان گذاشت، که تا به امروز چیز متفاوتی است. این اثر کالت و کلاسیک لحظات بسیار مهمی دارد، اما عملکرد سوانسون باعث می شود که من هر سال به تماشای این فیلم بنشینم.


(ROBOCOP (1987

فیلم اکشن کلاسیک Paul Verhoeven یعنی پلیس آهنی چرخه ای شامل یک تریلوژی ، یک بازسازی ، چهار سریال تلویزیونی و یک سری از بازی های ویدیویی را آغاز کرد ، اما هیچ چیز به خوبی نسخه اصل و اورجینال او نمی رسد. در این فیلم شاهد نجات یک انسان خفن با بازی پیتر ولر به عنوان یک افسر پلیس هستیم که از مرز مرگ نجات داده می شود، تا به معنی واقعی کلمه به یک ماشین قتل و کشتار تبدیل شود. خشن، خونین و گاهاً زننده، پلیس آهنی یکی از معدود فرنچایز های دهه ۸۰ میلادی برای بدست آوردن و خلق روبات های کشنده و قاتل است.


(I, ROBOT (2004

اقتباس آلکس پرویاس از رمان کلاسیک اسحاق آسیموف به یک تلنگر اکشن با اکتان بالا بدل شد، که با بهره بردن از WIll Smith به یک فیلم کماکان ماندگار در ذهن بینندگان تبدیل شد. در حالی که جلوه های ویژه حتی ممکن است تا پانزده سال بعد هم از منظر خاطره انگیز بودن در ذهن ها باقی نماند ، اما مفهوم و داستان هنوز هم کاملاً بادوام هستند. ایده تولید محصولاتی ماشین گونه و هوشمند برای نابودی و قتل بشریت و زندگی در این فیلم به واقعیت می پیوندد و حوادث سرگرم کننده و مفهومی جالبی نیز از آن برداشت می شود.


(TRANSFORMERS (2007

بله ، من می دانم که این فیلم ترانسفورمرز یا تبدیل شوندگان است ، اما من مجبور شدم آن را در لیست قرار دهم. منظورم این است که روبات های موجود در فیلمی مثل PACIFIC RIM توسط انسان کنترل می شوند ، بنابراین TRANSFORMERS تنها فرنچایز در مورد ماشین های عظیم و خودمختار است که هم می کشند و هم باعث تخریب می شوند. همانطور که در طول سالها این فرنچایز در حال تبدیل شدن به اثری خسته کننده است، ولی فیلم اصلی و BUMBLEBEE که در سال گذشته اکران شد، نمونه سرگرم کننده ای از چگونگی کار این سری زمانی که در پدیده تخریب قرار نمی گیرند ، باقی می مانند.


(RUNAWAY (1984

اگر با آثار و داستان های علمی تخیلی و تکنو تریلر مایکل کرایتون آشنا نیستید، باید از خود خجالت بکشید. کتاب‌های او دارای درون مایه‌های اکشن هستند و اکثراً نشان‌ دهنده آیندهٔ تیره و تاریکی از فناوریهای نوین می‌باشند. تعداد زیادی از رمان‌های او دارای زمینه‌های غنی علمی و تحقیقاتی می‌باشند. فیلم RUNAWAY با بازی تام سلک و جین سیمونز یک تریلر پلیسی خشن در مورد روبات های عنکبوتی قاتل است. این اثر در ژانر خود نمونه خوبی است و در لیست ما نیز دارای جایگاه بالایی است. این اثر یک فیلم سرگرم کننده از دهه ۸۰ میلادی است که باید برای همه کسانی که عاشق ژانر علمی تخیلی شوکه کننده هستند جذاب باشد.


(THE BLACK HOLE (1979

این اثر کالت و کلاسیک کمپانی دیزنی که قرار است در روز های آیند برای مشترکین دیزنی پلاس نیز قابل دسترسی باشد، یکی دیگر از آثار لیست ماست. در این فیلم علمی تخیلی یک ربات غول پیکر قرمز رنگ، خاص و ویژه به نام Maximilian وجود دارد که بسیار ترسناک است. دیدن این ربات و فیلم باعث ترس خیلی از کودکان از ربات های مرگ آور می شود، به گونه ای که خاطره دیدن آن تا مدت ها به ذهن شما می چسبد. خیلی ها این ربات را به کاراکتر های جنگ ستارگان شبیه می دانند، اما به هر حال این ربات بعد از گذشت ۴۰ سال از آمدنش هنوز خوب در ذهن سینما دوستان باقی مانده است.


(EX MACHINA (2014

تریلر علمی تخیلی الکس گارلند یک تریلر تاریک و آرام است که درباره توانایی هوش مصنوعی و رباتیک و همچنین قدرت تخریب آن بر بشریت متمرکز است. عملکرد آلیشیا ویکندر خیره کننده است زیرا می بینیم او در طول فیلم تکامل می یابد. این فیلم وجه تمایزی بین انسان و اندیشه است، اما با پایان فیلم ، می بینیم که آوا خودش را در یک جمع غوطه ور می کند و همه تمایز را بین آنچه واقعی است و ربات چیست از دست می دهیم.


(A SPACE ODYSSEY (1968

در حالی که گزینه مورد نظر ما در این فیلم بیشتر یک رایانه هوشمند است تا یک ربات ظاهری واقعی، اما هوش مصنوعی که HAL 9000 است ، به آنتاگونیست اصلی شاهکار استنلی کوبریک تبدیل می شود. بدون احساس و محاسبه ، HAL بدون فکر دوم می کشد و به طرز وحشتناکی غیرانسانی است. به هر حال استنلی کوبریک در هر لیستی یک شاهکار و نمونه شاخص دارد که بتوان از آن یاد کرد و یا بهتر است بگوییم آن را ستایش کرد، و این یکی نیز از عجایب جهان تصویر است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن