اخبار حاشیه ایاخبار روز سریالهااخبار روز فیلمهاانتخاب سردبیر

کمپانی Disney (دیزنی) کنترل کامل شبکه Hulu (هولو) را به دست گرفت!

حکم رانی کمپانی Disney (دیزنی) ادامه دارد.  چند ماه پیش بود که کمپانی دیزنی به صورت کامل، کمپانی ۲۰th Century Fox (فاکس قرن بیستم) رو خرید و اون رو به سلطه خودش در آورد. حال طبق جدیدترین اخبار منتشر شده به گزارش آریامووی، کمپانی دیزنی در ادامه حکم رانی اش این بار به سراغ شبکه Hulu (هولو) رفته و در قراردادی با کمپانی Comcast (کامکست) کنترل کامل این استریمینگ را در دست گرفت تا در نهایت بعد از پنج سال با مبلغی به ارزش ۵٫۸ میلیارد دلار آن را در اختیار بگیرد. نکته جالب این ماجرا این جاست که زمانی که کمپانی دیزنی سعی در خرید کمپانی فاکس بود، یکی از رقیبان جدی کمپانی دیزنی همین کمپانی کامکست بود که در نهایت با ارائه مبلغ بیشتر توسط دیزنی، کامکست ذر این کار شکست خورد و الان باز هم سر تعظیم در برابر دیزنی فرود آورده و شبکه Hulu خود را به این کمپانی عظیم فروخته است.

کمپانی دیزنی مدتی است که رسما اعلام کرده که به دنبال تصاحب و کنترل کامل شبکه Hulu است و بدین منظور مذاکرات با کمپانی کامکست را که ان بی سی یونیورسال (NBCUniversal) زیر مجموعه آن است، برای خرید ۳۳ درصد سهام این کمپانی در این سرویس استریم آغاز کرد. حال این مذاکرات به نتیجه رسیده است. روز گذشته دیزنی و کامکست اعلام کردند که طبق یک توافق و قرارداد جدید، دیزنی کنترل تمامی بخش‌های شبکه Hulu را برای گسترش و توسعه آن در اختیار گرفته است. این قرارداد خیلی سریع اجرایی خواهد شد، اما کامکست همچنان ۳۳ درصد سهام خود در این سرویس استریم را در اختیار خواهد داشت.

در واقع کامکست و دیزنی یک توافقنامه پنج ساله امضا کرده‌اند تا دیزنی تا سال ۲۰۲۴ کنترل تمام شبکه هولو را در اختیار داشته باشد. در اوایل سال ۲۰۲۴، کامکست می‌تواند به دیزنی پیشنهاد فروش ۳۳ درصد سهام NBCUniversal در این شبکه را بدهد و دیزنی سرانجام می‌تواند این سهام را خریداری کند. علاوه بر این، دیزنی می‌تواند سهام NBCUniversal را در بازار با ارزش واقعی و عادلانه به فروش برساند. بخش دیگری از این توافق بزرگ این بود که کامکست موافقت کرد تا تمامی محصولات NBCUniversal تا سال ۲۰۲۴ از شبکه Hulu نیز منتشر شود و پس از آن می‌تواند در مورد ادامه حضور محصولات یا قطع همکاری و پخش آن از طریق Hulu تصمیم گیری کند. ارزش سهام NBCUniversal در شبکه Hulu تا سال ۲۰۲۴ حدود ۲۷.۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

حالا یک سوال خیلی بزرگ به وجود می آید که چرا کمپانی دیزنی با وجود داشتن استریمینگ خود یعنی Disney+ (دیزنی پلاس) استریمینگ Hulu را هم برای خودش می خواهد. جواب بسیار ساده است.سیاست کمپانی دیزنی به گونه ای است که تمامی فیلم ها و سریال های خود را باید در رده سنی PG-13 یا همون خانوادگی پخش کند. کمپانی دیزنی با خرید کمپانی فاکس به فیلم و سریال هایی دست پیدا کرد که نیاز به رده سنی بالاتر از این ها دارد. همچنین بیشتر سریال های مارول خشونت آمیز و دارای صحنه هایی است که اسم آن را نمی توان خانوادگی گذاشت. بنابراین با خرید شبکه Hulu می تواند به راحتی کار خود را ادامه دهد. به احتمال بسیار قوی کمپانی دیزنی سریال های مارولی کنسلی شبکه Netflix (نتفلیکس) را در شبکه Hulu ادامه خواهد داد.

از زمان نهایی شدن توافق والت دیزنی با فاکس قرن بیستم، دیزنی بودجه هولو را برای گسترش محصولات آن افزایش داده و همچنین طی این مدت شاهد تایید سریال‌های بیشتری توسط بخش تلویزیونی مارول برای هولو بودیم که ماه گذشته ساخت سریال Ghost Rider (گوست رایدر) و سریال Helstrom (هل استروم) برای شبکه Hulu تایید شد. علاوه بر این، مدتی پیش سریال Runaways (فراری‌ها)، توسط هولو برای فصل سوم تمدید شده بود. همچنین بهمن ماه گذشته، استودیو Marvel (مارول) و بکه Hulu از امضای قرارداد همکاری برای ساخت چهار سریال انیمیشنی بزرگسالانه جدید خبر داده‌اند. این چهار انیمیشن سریالی شامل سریال M.O.D.O.K، سریال Hit-Monkey، سریال Howard the Duck و سریال Tigra and Dazzler Show خواهد بود. همچنین این آثار قرار است دارای یک کراس اور به نام The Offenders نیز باشند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن