اخبار فیلمبازسازی ها

ساخت اقتباس Firestarter از آثار Stephen King به Fatih Akin سپرده شد

به گزارش آریا مووی اقتباس جدید از داستان Firestarter نوشته Stephen King که توسط دو کمپانی Blumhouse و Universal ساخته خواهد شد بالاخره کارگردان خود را پیدا کرده است، فیلمساز آلمانی Fatih Akin. او بیشتر برای فیلم In the Fade که در سال ۲۰۱۸ برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی شد و فیلم The Edge Heaven که برنده جایزه جشنواره کن برای بهترین نمایشنامه شد، شناخته می شود. Akin جایگزین Akiva Goldsman ، فیلمنامه نویس برنده اسکار برای فیلم A Beautiful Mind، می شود که سال گذشته گزارش شده بود که قرار است فیلم را کارگردانی کند.

Scott Teems قرار است کار نوشتن نمایشنامه این رمان نوشته شده توسط Stephen King در سال ۱۹۸۰ درباره ی دختری که به دلیل آزمایش های صورت گرفته بر روی والدینش می تواند با ذهنش آتش درست کند را بر عهده خواهد گرفت. در داستان دخترک مجبور به فرار از یک گروه سری به نام The Shop که فقط می خواهند از توانایی هایش استفاده کنند، می شود.

کتاب Firestarter در سال ۱۹۸۴ نیز برای یک فیلم با بازی Heather Locklear، Martin Sheen ، Keith David و Drew Barrymore اقتباس شده بود. اما آن فیلم نقد های متفاوتی را از منتقدان دریافت کرد مثلا Roger Ebert اعلام کرد “نقطه ضعف اصلی فیلم داشتن یک مقصود قوی از این داستان است”. یک دخترک که صاحب قدرتی خطرناک است، چند مامور دولتی که می خواهند بر روی او آزمایش انجام دهند، دیگران می خواهند او را نابود کنند و در نهایت همه چیز به آتش کشیده می شود، همین و بس. باید ببینیم که Teems و Akin با این اقتباس چه می کنند.

پس از تبلیغات و تمجید های عظیم از فیلم IT ، استودیو ها به ساختن اقتباس های Stephen King چراغ سبز نشان می دهند. دیگر اقتباس های در حال ساخت از کتاب های Stephen King شامل : قسمت دوم IT ، بازسازی Pet Sematary و طبق اعلام چند روز پیش سایت ما Boogeyman یا لولو خورخوره که توسط نویسندگان فیلم A Quiet Place اقتباس می شود.

firestarter

firestarter

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن