جیمز گان چپتر اول DCU با عنوان “Gods and Monsters” خدایان و هیولاها را معرفی کرد

جیمزگان دیشب در طی یک ویدیو 6 دقیقه ای برنامه های خودش را برای آینده دی سی را اعلام کرد.

او گفت که دنیای دی سی در سالیان زیادی از مشکل ارتباط نداشتن بین سریال های تلوزیونی و فیلم های سینمایی اش رنج می برد و من و پیتر سفران قرار است این مشکل رو حل کنیم بنابراین از این به بعد ما از این به بعد دنیای دی سی رو به دو بخش “DCU” و ” DC Elseworlds” تقسیم می کنیم.

بخش ” DC Elseworlds ” شامل هر اثری از کمپانی دی سی می باشد که با دنیای DCU جیمزگان ارتباطی ندارد ، مثل دنیای بتمن مت ریوز و جوکر تاد فلیپس که ارتباطی با دنیای آینده گان نخواهند داشت.

خب در ادامه به برنامه که جیمزگان برای “DCU” تدارک دیده خواهیم پرداخت و سپس به سراغ “DC Elseworlds” خواهیم رفت.

او گفت که ما در ابتدا فیلم “Shazam: Fury of the Gods” با بازی زکری لیوای و به کارگردانی دیوید سندبرگ رو خواهیم داشت که در تاریخ ۱۷ مارچ ۲۰۲۳ | ۲۶
اسفند ۱۴۰۱ اکران می شود
این فیلم ارتباط مستقیم با فیلم “The Flash” خواهد داشت.

او همچنین از فیلم “The Flash” حمایت کرد و گفت که این فیلم یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی خواهد شد و قرار است که ریست کننده دنیای DCEU سابق باشد و بعد از این فیلم عصر جدیدی برای دی سی آغاز خواهد شد ، این فیلم به کارگردانی اندی موسکیتی ( کارگردان فیلم های “IT”)  و با بازی ازرا میلر و مایکل کیتون ساشا کال و بن افلک در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۲۳ | ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ اکران می شود ، همچنین جیمزگان در ادامه گفت که آقای اندی موسکیتی در برای کارگردانی پروژه هایی از DCU باز خواهد گشت.

همچنین اولین تریلر این فیلم در تاریخ ۱۳ فوریه ۲۰۲۳ | ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ در مراسم “Super Bowl” پخش می شود.

جیمز گان در ادامه گفت که “Blue Beetle رسما در دنیای DCU جریان خواهد داشت و در تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۲۳ | ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ اکران می شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که جیمی ریز که به تازگی از دانشگاه فارغ‌ التحصیل شده، با آرزو های زیادی که برای آینده خود دارد به خانه اش برمیگردد، اما متوجه این میشود که خانه اش مانند وقتی که آنرا ترک کرده بود نیست! در حالی که به دنبال هدف خود در زندگی میگردد، سرنوشت در مسیرش قرار میگیرد و جیمی به صورت غیر قابل پیش بینی صاحب یک عتیقه قدیمی با منشا بیوتکنولوژی بیگانه به نام اسکرب میشود. به یکباره اسکرب جیمی را به عنوان میزبان خود انتخاب میکند ، زرهی شگفت انگیز با قدرت هایی خارق‌العاده وی را در بر میگیرد و سرنوشت او برای همیشه تغییر میکند و به بلو بیتل تبدیل میشود.

در ادامه به فیلم “Aquaman and The Lost Kingdom” خواهیم رسید که این فیلم هم مانند فیلم “Blue Beetleدر دنیای DCU جریان خواهد داشت و در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۲۳ | ۴ دی ۱۴۰۲ اکران خواهد شد. همچنین او تایید کرد که قسمت بعدی فیلم “Aquaman” هم با بازی جیسون موموآ ساخته خواهد شد.
همچنین جیمزگان در ادامه گفت که هر بازیگر در DCU ایفاگر فقط یک نقش می باشد بنابراین دیگر جیسون موموآ نمیتواند در نقش لوبو در DCU ظاهر شود و بازیگر دیگری این نقش را بازی خواهد کرد.

بعد از مشخص شدن سرنوشت پروژه هایی که قبل از ریاست گان در مرحله تولید قرار داشتن او از عنوان چپتر اول دی سی با نام “Gods and Monsters” خدایان و هیولاها رونمایی کرد او در ادامه بخشی از پروژه های چپتر اول دی سی رو معرفی کرد و گفت که چپتر اول دی سی بزرگ تر از چیزی هست که الان دارم میگم و این ها فقط بخشی از پروژه های این چپتر خواهند بود.

1- سریال انیمیشنی “Creature Commandos” این سریال اولین پروژه ای هست که چراغ سبز رو از جیمزگان و پیتر سفران گرفته ، نویسنده تمامی قسمت های آن جیمزگان می باشد و این سریال انیمیشنی از HBOMax پخش می شود.2- سریال “Amanda Waller”
با بازی وایولا دیویس در نقش آماندا والر می باشد ، این سریال در واقع دنباله سریال”Peacemaker” خواهد بود و بازیگران فصل اول این سریال ادامه خواهد داشت. و دیگر فصل دوم سریال “Peacemaker” ساخته نخواهد شد ، تهیه کننده این سریال جرمی کارور خالق سریال “Doom Patrol” خواهد بود.3- فیلم “Superman: Legacy”
آغازگر دنیای دی‌سی خواهد بود ، این فیلم بر روی سوپرمن تمرکز می‌کند که سعی دارد میان میراث کریپتونی و جنبه‌های انسانی‌اش توازن برقرار کند. او تجسم حقیقت، عدالت و سنت آمریکایی است. او در دنیایی که مهربانی را منسوخ می‌داند مهربان است.

نویسنده این فیلم خود جیمزگان خواهد بود و کارگردان این فیلم هنوز مشخص نشده است ، این فیلم در تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۲۵ معادل ۲۰ تیر ۱۴۰۴ اکران می شود.

 4- سریال “Green Lanterns”
جیمزگان گفت این سریال شباهت زیادی به سریال “True Detective” خواهد داشت این سریال با محوریت هل جردن و جان استوارت ساخته می شود و نقش مهم و کلیدی در آینده DCU خواهد داشت.5- فیلم “The Authority”
، فیلمی پرستاره در مورد ابرانسان‌هایی که رویکردی متفاوت نسبت به نجات دنیا دارند خواهد بود ، جیمزگان در ادامه گفت که فیلم “Superman: Legacy” مستقیما به این فیلم متصل می شود ، تاریخ اکران این فیلم اعلام نشده است.6- سریال “Paradise Lost”
، این سریال داستان پیش از تولد دایانا یا همون زن شگفت انگیز ( Wonder Woman) را روایت می کند همچنین جیمزگان و پیتر سفران این سریال را به سریال “Game of Thrones” تشبیه کردند.7- فیلم “The Brave and the Bold”
، این فیلم به گفته جیمزگان بر اساس کمیک های بتمن به نویسندگی گرنت موریسون اقتباس می شود ، در این فیلم ما نگاهی به بت فمیلی خواهیم داشت همچنین گان در ادامه گفت که این نسخه از رابین نسخه ی دیمین وین می باشد او یک یک حرامزاده کوچک، یک آدمکش و یک قاتل است این شخصیت فرزند بیولوژیک بروس وین است، اما وین در هشت تا ده سال اول زندگی دیمین از این موضوع آگاهی ندارد.8- سریال “Booster Gold”
داستان یک بازنده‌‌ای از آینده هست که با استفاده از فناوری‌های ابتدایی آینده به زمان حال می‌آید و وانمود می‌کند که یک ابرقهرمان است.9- فیلم “Supergirl: Woman of Tomorrow”
، این فیلم بر اساس کمیک های تام کینگ ساخته می شود و بر روی شخصیت کارا زور-ال دختر عموی سوپرمن تمرکز می کند جیمزگان گفت که این فیلم نسخه کاملا متفاوت از سوپرگرل خواهد بود ، وی در ادامه گفت که تفاوت میان سوپرمن و سوپر گرل این است که سوپرمن به زمین فرستاده شده و توسط والدین مهربان رشد کرده اما در طرف دیگر سوپرگرل را می‌بینیم که در کریپتون رشد کرده و شاهد مرگ همه اطرافیانش به شکل‌های وحشتناک در 14 سال اول زندگی‌اش بوده است.


10- فیلم “Swamp Thing”
به گفته گان این فیلم نگاهی متفاوت نسبت به بقیه آثار دی سی دارد و تم ترسناک خواهد داشت.

خب در ادامه پست به سراغ “ DC Elseworlds ” می رویم فیلم هایی که با این تایتل منتشر می شوند خارج از دنیای DCU خواهند بود.

جیمزگان در ادامه تایید کرد که بتمن رابرت پتینسون مخصوص دنیای بتمن مت ریوز می باشد و بازیگر دیگری نقش شخصیت بتمن را در DCU بازی می کند . همچنین جیمزگان دیشب اعلام کرد که قسمت دوم “The Batman” مت ریوز با عنوان “The Batman :Part IIدر تاریخ  ۳ اکتبر ۲۰۲۵ معادل ۱۱ مهر ۱۴۰۴ اکران می شود .

 

قسمت دوم فیلم “Joker” با عنوان “Joker: Folie à Deux” هم در ” DC Elseworlds ” قرار دارد که در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۲۴ | ۱۳ مهر ۱۴۰۳ اکران می شود.

 

همچنین هنوز کار بر روی فیلم سوپرمن سیاه پوست کلارک کنت ، که توسط جی.جی آبرامز ساخته میشود ادامه دارد و فیلمنامه این فیلم درحال نگارش است این فیلم هم در DCU قرار ندارد و در “ DC Elseworlds ” خواهد بود .همچنین امشب اگر اینترنت خوب بود آقا فرهاد عزیز یه لایو امشب ساعت 10 شب در یوتیوب خواهند رفت و درباره فیلم و سریال های DCU صحبت خواهند کرد در صورتی که هم اینترنت یاری نکنه هم ویدیو ضبط خواهد شد و در چنل یوتیوب آریا مووی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید