اخبار حاشیه ایبازیگران

چرا Jason Statham و Dwayne Johnson مکمل یکدیگر هستند؟

Jason Statham (فیلم The Meg) و Dwayne Johnson (فیلم Rampage) طی این سال ها در فیلم های مختلفی بازی کرده اند که مخاطب هم خواهان دیدن چنین فیلم هایی است.

سال آینده طرفداران فرنچایز Fast and Furious به شدت خوشحال می شوند، چون اولین اسپین‌آف این سری Hobbs & Shaw اکران خواهد شد. این فیلم روی دو شخصیت سرسخت Luke Hobbs (با بازی Dwayne Johnson) و Deckard Shaw (با بازی Jason Statham) تمرکز دارد. در اتفاقی جالب هردوی آن ها امسال در فیلم هایی از استودیوی Warner Bros حضور داشتند، که البته در رده فیلم های درجه ۲ قرار می گیرند. چون هردوی آن فیلم ها، چه Rampage و چه فیلم تازه اکرانی The Meg از پتانسیل کامل این دو نفر استفاده نکرده اند.

هردوی این فیلم های براساس داستان های از قبل موجود ساخته شده اند؛ Rampage از یک بازی ویدیویی قدیمی الهام گرفته، در حالی که The Meg از روی یک رمان ساخته شده است. در Rampage یک متخصص حیوانات نخستین، باید به دوستش George که به صورت تصادفی ماده ای به او تزریق شده و او را غول پیکر کرده کمک کند. در The Meg یک شیرجه زن با یک کوسه غول پیکر روبرو می شود که همه فکر می کردند هزاران سال پیش منقرض شده است. فضای داستانی The Meg کمی بهتر از Rampage است، اما حضور شخصی مثل Statham در چنین فیلمی اصلا باورپذیر نیست.

MEG

اگرچه The Meg کاملا از روی رمان ساخته نشده، اما به شدت حال و هوای خاص و علمی آن را دارد. شخصیت Statham برای کمک به نجات ۳ شیرجه زن، شامل همسر سابقش که در حال کار روی یک زیردریایی هستند استخدام می شود. پس از انجام عملیات نجات، کوسه غول پیکر راهش را به سطح اقیانوس پیدا کرده و هرچیزی سر راهش باشد را از بین می برد. دو سوم ابتدایی فیلم فقط روی انسان ها در پایگاه های زیردریایی تمرکز می کند، که همگی توسط یک میلیاردر آمریکایی (Rainn Wilson) با انگیزه های خاصی کنار هم جمع شده اند. وقتی Meg راهش را به خشکی پیدا می کند، آنجاست که بالاخره شاهد رویارویی هیجان انگیز Jason Statham با کوسه غول پیکر هستیم.

Rampage هم چنین مشکلاتی داشت. این فیلم می توانست فیلم جالب و محبوبی باشد؛‌ چون Johnson هم مانند Statham همیشه در باکس آفیس با اقبال خوبی مواجه بوده و Rampage هم عناصر تبدیل به یک فیلم لذت بخش را داشت. هردو فیلم می بایست به موفقیت می رسیدند، اما به نظر می آید هردوی آن ها در این راه موفق نشوند. The Meg یادآور فیلم Deep Blue Sea است، البته اگر آن فیلم تصمیم نمی گرفت Samuel L. Jackson را اواسط فیلم بکشد.

Rampage قبل از اکران قرار بود طور دیگری تمام شود. George خوش قلب که تبدیل به یک گوریل می شود، قرار بود در صحنه پایانی بمیرد، اما Johnson این پایان را عوض کرد چون می دانست طرفدارانش از این اتفاق ناراحت می شوند. راست یا دروغ این قضیه را نمی دانیم، اما در کل آن صحنه پایانی با نمردن George خیلی ناامید کننده است. در The Meg هم شخصیت خیلی مهمی نمی میرد؛‌ اگرچه The Meg به عنوان فیلمی که در آن یک کوسه از خوردن همه چیز لذت می برد، آن چنان افراد زیادی را نمی کشد.

شاید این درخواست بی رحمانه ای باشد، اما این قضیه وجود دارد که وقتی Meg به شخصیت های اصلی حمله می کند، تعداد خیلی کمی از آن ها توسط او گاز گرفته می شوند. یکی از انسان ها جان خود را فدای دیگران می کند، یکی از آن ها پس از حمله Meg به قایقش درون آب می افتد، و البته شخص میلیاردر که پس از تلاش مخفیانه برای کشتن Meg توسط او خورده می شود. اما برخلاف فیلم های Deep Blue Sea و فیلم فوق العاده ی Jaws، در چنین فیلمی با موضوع حمله کوسه به انسان ها، واقعا شاهد حمله آنچنانی به انسان ها توسط کوسه نیستیم.

Johnson و Statham می توانند از موفقیت یا شکست فیلم هایی مثل Rampage و The Meg به سلامت عبور کنند. البته بدون شک Hobbs & Shaw در باکس آفیس موفق خواهد بود؛ این ترکیب دونفره عجیب در آخرین فیلم Fast and Furious خیلی جالب و لذت بخش بود و امیدواریم در Hobbs & Shaw هم همینطور باشد. درست است که Johnson و Statham باید در فیلم هایی مثل Rampage و The Meg بازی کنند، اما مشکل اینجاست که این دو وقتی کنار هم نباشند فیلم هایشان آنچنان جالب و لذت بخش از کار درنمی آید.

hobbs and shaw

hobbs and shaw

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن