اخبار روز سریالها

پدر زامبی؛ جورج رومرو و سریال روز مردگان (Day of the Dead) در راه Syfy

Syfy و اقتباس سریالی دیگری از دنیای سینما و فیلم محبوب روز مردگان (Day of the Dead) اثری از پدر زامبی؛ جورج رومرو (George A. Romero) که گویا آنقدر به آن اعتماد دارند که سفارش ساخت پایلوت که هیچ ، برای ساخت سریال رسما چراغ سبز نشان داد…

به گزارش آریامووی، NBCUniversal network روز مردگان (Day of the Dead) را برای ۱۰ اپیزود سفارش ساخت داد تا احتمالا برای سال ۲۰۲۱ شاهد پخش آن باشیم و گویا سفارش سریال بدون ساخت اپیزود پایلوت به سنتی همیشگی برای Syfy تبدیل شده است و همین اواخر بود که سریال Chucky نیز از این شبکه سفارش ساخت گرفت و عوامل اورجینال فیلم به سریال نیز خواهند پیوست.

این اقتباس جدید از روز مردگان ماجرای ۶ غریبه است که میخواهند از اولین روز زامبی ای دنیا جان سالم به در ببرند و باید دید آیا می تواند تنها محبوب دنیای زامبی ها، The walking dead را از سر راه بردارد؟

با این که جورج رومرو همواره به عنوان خالق زامبی ساخته می شود، اما او در خوابش هم فکر نمی کرد مخلوقاتش زامبی نام بگیرند. او در هیچ جای «شب مردگان زنده» از کلمه زامبی استفاده نکرده بود بلکه هیولاهای فیلم او «ghoul» (همان غول) خطاب می شدند. اما بعدا طرفداران فیلم آنها را به اشتباه زامبی صدا زدند.همین موضوع باعث شد تا نام زامبی خیلی زود پخش و به پدیده ای جهانی تبدیل شود.
تا پیش از رومرو زامبی ها در دنیای سینما شخصیت هایی بودند که به وسیله «ودو» (یک آیین عجیب که بر پایه جادوگری است) به بردگی فرد دیگری در می آمدند. طی دهه های ۳۰ میلادی هم دو فیلم «White Zombie» و «I Walked with a Zombie» با همین موضوع اکران شدند اما زامبی های رومرو، گوشت انسان را می خوردند و با وجود کندذهنی شان مانند ویروس، همه دنیا را به خود آلوده می کردند. امروز، کار به جایی رسیده است که این اسم به بخشی از فرهنگ روزمره بسیاری از مردم جهان تبدیل شده که حتی در مبارزات سیاسی هم از آن استفاده می کنند.
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن