اخبار روز فیلمهانقد فیلم

واکنش منتقدین در جشنواره کن ۲۰۱۹ به فیلم Pain and Glory اثر Pedro Almodóvar

Pain And Glory تازه ترین ساخته ی فیلمساز مشهور پدرو آلمادوار (Pedro Almodóvar)، از مهم ترین فیلم های حاضر در بخش اصلی مسابقه هفتاد و دومین فستیوال فیلم کن است. این درام یک ساعت و پنجاه و سه دقیقه ای، محصول کشور اسپانیاست و پنه لوپه کروز و آنتونیو باندراس (Penélope Cruz, Antonio Banderas) در آن بازی می کنند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: انتخاب های یک کارگردان در گذشته و حال، اکنون او را به ورطه سقوط کشانده است.

در چهارمین روز فستیوال فیلم کن، تازه ترین ساخته ی پدرو آلمادوار، فیلمساز برجسته اسپانیایی در بخش رقابت اصلی هفتاد و دومین فستیوال فیلم کن، به نمایش در آمد.

در این پست، مجموعه ای از نخستین واکنش ها به این فیلم مهم را برای شما تهیه کرده ایم:

اریک کن در ایندی وایر به این فیلم نمره A- داد و ” رنج و افتخار” را بهترین فیلم آلمادوار در سال های اخیر دانست که شخصی ترین فیلمش نیز هست. او نیمه اول فیلم را پرانرژی و بازیگوش می داند که رفته رفته به حالتی غیرفعال تبدیل می شود. کن، این فیلم را یک اثر فلسفی عمیق درباره ی تضادهای عاطفی می داند که با فیلم های قبلی این کارگردان همخوانی دارد.

– پیتر برادشاو در گاردین از پنج ستاره، چهار ستاره به این فیلم داده و نوشته است: یک چیز ناکامل یا تمام نشده در این فیلم هست، اما شاید همین نقص خود نشان دهنده ی شرایط زندگی باشد. با اینکه درد و افتخار شما را با یک غم شیرین رها می کند، اما علاقه زیادی به فیلم بعدی خواهید داشت.

– پیتر دبروژ در ورایتی درباره ی این فیلم چنین نوشته است: این نخستین بار است که ما روح این استاد فیلمساز را چنین خالص مشاهده می کنیم.

– جافری مک نیب در ایندیپندنت از پنج ستاره، چهار ستاره به این فیلم داده و گفته است: طرفداران آلمادوار با دیدن درد و افتخار، تلاش می کنند تا دلایلی به دست بیاورند تا بفهمند این فیلم تا چه حد اتوبیوگرافی است. دیگران اما می توانند به راحتی عقب بنشینند و از راه ظریف و شعر گون آلمادوار که قهرمان فیلمسازش را به سفری در گذشته اش می برد، لذت ببرند. (کافه سینما)

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن