اخبار روز فیلمهااخبار فیلمانتخاب بازیگر

همکاری ریان جانسون (Rian Johnson) و دنیل کریگ (Daniel Craig) در فیلم جنایی/معمایی Knives Out

درحالیکه طرفداران سری فیلم های “جنگ ستارگان” (Star Wars) و “جیمز باند” (James Bond) منتظر ساخت قسمت جدید فیلم های محبوبشان هستند، اصلی ترین عوامل این دو فیلم، به زودی یک فیلم کاملا مجزا خواهند ساخت!

ریان جانسون (Rian Johnson)، کارگردان نسخه قبلی فیلم جنگ ستارگان که با عنوان “جنگ ستارگان: آخرین جدای” (Star Wars: The Last Jedi) ساخته شده بود، اینقدر در کارش موفق بود که کمپانی سازنده تصمیم گرفت به وی پیشنهاد ساخت یک سه گانه کاملا جدید در دنیای جنگ ستارگان را بدهد و وی نیز این پیشنهاد را پذیرفت. اما اکنون و در حالیکه هواداران این فیلم منتظر ساخت سری جدید این فیلم بودند، به یکباره خبر آمد که جانسون در ابتدا قرار است یک فیلم دیگر را کارگردانی کند و بعد از آن، به سراغ جنگ ستارگان خواهد رفت. فیلمی که دنیل کریگ (Daniel Craig) در آن در نقش یک کاراگاه، ایفای نقش خواهد کرد.

در واقع در حالیکه کریگ بلاخره توافق کرده بود که برای آخرین بار در نقش موفق خود، جیمز باند بازی کند، به یکباره دنی بویل (Danny Boyle) از کارگردانی این فیلم کنار کشید تا وضعیت ساخت این فیلم، به حالت تعلیق در بیاید. همین فرصت کوتاهی که کریگ پیدا کرد، باعث شد جانسون به وی پیشنهاد همکاری در فیلم جدیدش را بدهد و کریگ نیز آن را بپذیرد.

این فیلم که “Knives Out” نام دارد، قرار است چند روز دیگر در جشنواره فیلم تورنتو مورد مزایده قرار گیرد تا یک استودیو، پخش آن را به عهده بگیرد. فیلمنامه فیلم شب گذشته به استودیو های مطرح فرستاده شده است و انتظار می رود رقابت جذابی برای گرفتن حق پخش آن، بین استودیوهای سازنده ایجاد شود.

جانسون که فیلمنامه را فقط بخاطر علاقه اش به آگاتا کریستی (Agatha Christie) – نویسنده کتابهایی جنایی با شخصیت های مطرحی چون ” هرکول پوآرو” (Hercule Poirot) و “خانم مارپل” (Miss Marple) – نوشته است، در یک مصاحبه درباره انتخاب کریگ برای این پروژه گفت :

سالهاست جزو طرفدارها و علاقه مندان کریگ بودم و همیشه میخواستم باهاش همکاری کنم. وقتی در حال کار بر روی فیلمنامه بودم، به این فکر می کردم که چه کسی میتونه این نقش رو بازی کنه؟ در این فکر بودم که ناگهان فهمیدم که دنیل شاید یه فرصت خالی کوتاه داشته باشه و به همین سادگی، همه چی انجام شد. دنیل توانایی بازی در هر نقشی رو داره و بشدت مشتاق این هستم که باهاش همکاری کنم تا بتونیم کاراگاه مورد نظرمون رو خلق کنیم. به این امید که یک پوآرو جدید باهم خلق کنیم

داستان فیلم درباره یک پرونده قتل است که کریگ در نقش یک کاراگاه، تلاش خواهد کرد که معمای آن را حل کند. جانسون خود فیلمنامه فیلم را نوشته است و فیلمبرداری فیلم قرار است از حدود دو ماه دیگر (نوامبر) آغاز شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن