اخبار روز فیلمهابازسازی ها

هر آنچه از لایو اکشن Aladdin آخرین اثر Guy Ritchie می دانیم

در حالی که کمپانی Disney خود را برای نمایش چندین فیلم لایو-اکشن از انیمیشن های کلاسیک آماده می کند، Aladdin را هم باید جزو آن ها دانست. بعد از موفقیت اقتباس هایی مانند (The Jungle Book (۲۰۱۶ و (Beauty and the Beast (۲۰۱۷ حالا طرفداران Disney، دنیای کاملا جدیدی در داستان عاشقانه ی Aladdin و شاهزاده Jasmine تجربه خواهند کرد.

این اقتباس سال ۲۰۱۹ از داستان “Aladdin and the Magic Lamp” کتاب The Book of One Thousand and One Nights، نه تنها از موسیقی های کلاسیک نسخه اصلی سال ۱۹۹۲ استفاده خواهد کرد، بلکه شاهد موسیقی جدیدی از آهنگساز معروف Alan Menken نیز خواهد بود.

بازیگران مطرحی مانند Mena Massoud در نقش اصلی و Naomi Scott به عنوان Princess Jasmine  و Will Smith در نقش Genie (غول چراغ جادو) در فیلم حضور خواهند داشت. Disney هنوز تیزر یا تریلری از این فیلم منتشر نکرده است.

قبل از اکران احتمالی آن در بهار سال آینده، لیستی از همه چیزهایی که در مورد Aladdin می دانیم تهیه کرده ایم.

درباره چیست؟

درست مانند نسخه اصلی، فیلم Aladdin داستان فولکلور عربی “Aladdin and the Magic Lamp” را دنبال می کند. در انیمیشن ۱۹۹۴، Aladdin یک ولگرد فقیر کوچه بازار است که هیچ خانواده ای به جز میمون بدجنس اش  Abu ندارد. او در جریان ملاقاتش با Princess Jasmine، یک چراغ جادو که آرزوها را برآورده می کند پیدا می کند و این چراغ به او کمک می کند تا قلب Princess Jasmine زیبا را به دست آورد. با اینکه مشخص نبود آیا شخصیت‌های حیوانی انیمیشن در اقتباس جدید حاضر خواهند بود یا نه، ولی بعدا تایید شد که Iago طوطی و Rajah ببر دست آموز Jasmine در فیلم حضور دارند.

در سال ۲۰۱۶ اعلام شد که کارگردان (Sherlock Holmes (۲۰۰۹ یعنی Guy Ritchie کارگردانی کار را بر عهده خواهد داشت و (Dan Lin (The Lego Movie نیز تهیه کننده آن خواهد بود. انتظار می رود که فیلم از سبک کارگردانی اکشن گونه ی مخصوص Ritchie که در رزومه کاری خود تجربه ژانر جنایی را نیز دارد بهره ببرد.

علاوه بر این، آهنگساز Alan Menken که جوایز مختلفی را برده است موسیقی فیلم را می سازد و قرار است دو آهنگ جدید نیز به همراه گروه ترانه نویس دونفره La La Land بنویسد. Menken  برای آهنگسازی برای چندین انیمیشن از جمله Pocahontas, The Little Mermaid، Beauty and the Beast و Tangled و البته نسخه ی اصلی Aladdin در سال ۱۹۹۲ معروف است.

چه کسانی؟

aladdin

پیش از شروع فیملبرداری، Disney برای مشخص کردن شخصیت های اصلی فیلم با مشکلاتی مواجه بود. در سال ۲۰۱۷ فراخوانی جهانی برای بازیگران شخصیت های اصلی فیلم یعنی Aladdin و Princess Jasmine داد و به دنبال بازیگرانی بود که علاوه بر بازی خوب، بتوانند خوب هم آواز بخوانند. بعد از گفتگو و مذاکره با تعدادی از بازیگران بزرگ و افراد نه چندان شناخته شده، بالاخره بازیگران این شخصیت ها مشخص شدند.

Mena Massoud: نقش قهرمان داستان فیلم یعنی Aladdin را بازی می کند. او که خونگرم و فقیر است و در محله های Agrabah  به دزدی معروف است، خود را به جای یک شاهزاده جا می زند تا قلب Princess Jasmine زیبا را به دست آورد.

Naomi Scott: نقش Princess Jasmine را بازی می کند که دختر Sultan است.  او می خواهد خود را از حصارها و محدودیت های قصر پادشاهی رها کند.

Will Smith: نقش Genie (غول چراغ جادو) دوست داشتنی را بازی می کند که در نسخه انیمیشنی سال ۱۹۹۲ Robin Williams این نقش را برعهده داشت. در مراسم CinemaCon امسال، Smith گفته بود که تفسیر و برداشت او از نقش کمی پیچیده و متفاوت خواهد بود. در حالی که این اطمینان را داد که به هیچ عنوان قرار نیست ادای Robin Williams فقید را در بیاورد و قرار است ورژنی متفاوت از این شخصیت را به نمایش بگذارد.

Marwan Kenzari: نقش Jafar را بازی می کند که وزیر اعظم بدذات سلطان است و می خواهد او را از تخت پایین بکشد.

Navid Negahban: نقش Sultan را بازی می کند. او امیدوار است همسر مناسبی برای دختر خود پیدا کند.

Nasim Pedrad: نقش Dalia را بازی می کند که در واقع کنیز Princess Jasmine است. هرچند شخصیت او در فیلم اصلی وجود نداشت، اما قرار است در ورژن ۲۰۱۹ فیلم، محرم اسرار Princess Jasmine باشد.

Billy Magnussen: نقش شاهزاده Anders را بازی می کند و خواستگار Jasmine است.

Numan Acar: نقش Hakim را بازی می کند که رییس محافظان قصر است و یکی از عمله های Jafar.

چه زمانی؟

فیلم Aladdin قرار است در ۲۴ می ۲۰۱۹ بعد از اکران لایو-اکشن دیگر Disney یعنی Dumbo (اکران در ماه مارس ۲۰۱۹) به نمایش در آید. Disney زمان اکران فیلم Aladdin را با تاریخ مقرر شده برای اکران Star Wars: Episode IX جایگزین کرد و Star Wars: Episode IX در دسامبر ۲۰۱۹ بر روی پرده سینماها خواهد رفت.

هرچند مقدمات اولیه فیلم از جولای ۲۰۱۷ آغاز شده است اما استودیو برای پیدا کردن بازیگر نقش اصلی تا ماه سپتامبر با وقفه ای در تولید کار مواجه شد. فیلمبرداری در ماه ژانویه به پایان خواهد رسید.

کجا؟

داستان Aladdin در سرزمین خیالی Agrabah اتفاق می افتد که در نزدیکی رود اردن در خاورمیانه قرار دارد. درحالی که اکثر فیلم در استودیوهای Longcross در انگلیس فیلمبرداری می شود، بخش هایی از کار نیز در صحرای Wadi Rum در اردن انجام خواهد پذیرفت.

چرا؟

میل و علاقه به ساخت اقتباس های جدید از کلاسیک های قدیمی امروزه بسیار بیشتر از گذشته در میان کمپانی های فیلم سازی وجود دارد، به ویژه برای کمپانی Disney که ثابت کرده توانایی و ذوق خوبی در خلق نسخه های لایو-اکشن از فیلم های انیمیشنی کلاسیک دارد. فیلم های انیمیشنی (Alice in Wonderland (۲۰۱۰ و (Beauty and the Beast (2017 موفقیت های بزرگی کسب کردند و میلیاردها دلار برای استودیوی Walt Disney به ارمغان آوردند.

حالا به ویژه در مورد Aladdin، داستان عاشقانه فیلم نه تنها اقتباس جدیدی از داستان قبلی است، بلکه فرصتی برای تنوع بخشیدن به فهرست کارهای انیمیشنی Disney نیز هست. هرچند استودیو، شاهد عکس العمل شدیدی در زمان انتخاب عوامل و بازیگران فیلم بود اما مدیران این کمپانی سعی کردند به روشنی انگیزه های خود را برای انتخاب بازیگرانی متفاوت برای به تصویر کشیدن داستان و فرهنگ خاص این فیلم توضیح دهند.

aladdin

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن