نقد فیلم

نگاهی به فیلم What Happened to Monday – نقد کاربران سایت

0

#امروز_چی_دیدم
⁣#نقدهای_سوپرگروه_آریافیلم ارسالی از⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁠⁣⁣@Amirparimi94

🎥 فیلم ⁣⁣What Happened to Monday
🔸⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣ داستان فیلم درباره چیست ؟ ⁣در آینده‌ای نه چندان دور و در دنیایی که به علت جمعیت بیش از حد خانواده‌ها به داشتن تنها یک فرزند محدود می‌باشند ، هفت خواهر یکسان که توانسته‌اند به صورت مخفی سال‌ها کنار یکدیگر زندگی کنند ، اکنون گرفتار یک موش و گربه بازی برای وانمود کردن به اینکه آنها فقط یک نفر هستند ، می‌شوند و…

⁣⁣⭐️ IMDB : 6.9
Ⓜ️ Metacritic : 47
🍅 Rotten Tomatoes : 62%

کسی در فیلم What Happened to Monday حضور دارد که من بشناسم؟ Noomi Rapace که در این فیلم نقش ۷ کاراکتر را اجرا کرده قبل تر هم در فیلم پرومتئوس ریدلی اسکات و شرلوک هلمز گای ریچی دیده شده است و Willem Dafoe که دو بار کاندید دریافت جایزه اسکار شده است .
کارگردان کیست؟ Tommy Wirkola یک فیلمساز نروژی که با فیلم اسلشر و زامبی محور Dead Snow شناخته شد و با فیلم کالت و عجیب Hansel & Gretel: Witch Hunters در هالیوود برای خودش نامی به دست آورد اما این نام به نیکی یاد نشد چرا که هانسل و گرتل فیلم فانتزی و کودکانه را به یک جشن پر از خون و خون ریزی عجیب تبدیل کرد.

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟ فیلم به حدی خشن هست که مناسب کودکان نیست و وجود صحنه های جنسی مستقیم هم فیلم رو برای دیدن خانواده نامناسب کرده پس این زنگ خطر رو جدی بگیرید . نکات مثبت فیلم ؟ مشخصاً مهمترین ویژگی مثبت فیلم Noomi Rapace است که به جالبی هر چه تمام از پس هفت کاراکتر یک شکل اما متفاوت بر آمده است . ایجاد حس وحشت و هیجان حاصل از فضای حاکم بر داستان و جهان پیرامون آن جذاب است . برخورد های نقش پدر با بازی ویلیام دافو با دختران یکی دیگر از نکات مثبت فیلم است و کنش های موجود بین انها جالب از کار درامده و دیگر این که در فیلم چند سکانس اکشن وجود دارد که خوب است و همچنین در صورت تدوین بهتر جذاب تر از این هم میشد! ضرباهنگ فیلم و صحنه های اکشن با وجود نوسان خوب شده اند.

What Happened to Monday

نکات منفی فیلم What Happened to Monday ؟ فیلمنامه اولیه کار از ایده خوبی برخوردار بوده اما هرچه با آن بازی کرده اند نتیجه شاخ وبرگ های تاریک و گنده سازی پوچ بوده که جمع کردن آن کاری سخت برای کارگردان بوده است حفره های خالی موجود در داستان با شلوغی در کاراکتر ها پوشانده تر شده و با کارگردانی ویرکولا که به بیننده زمان تفکر نمیدهد و با ریتمی تند از جلوی چشم بیننده رد میشوند رنگ آمیزی شده اند .فیلمنامه اثر بجای پرداختن به قهرمان داستان، گاهی از مسیر خود منحرف می شود و سراغ ناکجا آباد می رود. و با تم کاراگاهی مجهول تر میشود.

تکلیف این نوع آثار با خودشان مشخص هست و نمی توان این مورد را ایراد مشخصی محسوب کرد اما عدم نوآوری و خلاقیت در روایت شاید یک نکته منفی برای این فیلم محسوب شود. چرا که این اثر به واقع جای فراوان برای نواوری داشته است. حرف آخر : همانطور که گفتم، تکلیف آثاری شبیه به What Happened to Monday با خودشان روشن است تنها ستاره های فیلم هستند که تعیین کنده میزان سرگرم بودن داستان هستند که در اینجا ۷ تا Noomi Rapace روی فرم داریم که با عملکرد خوب کارشان را به خوبی انجام داده اند What Happened to Monday اثر ماندگاری نیست اما برای یکبار تماشا شاید گزینه بدی نباشد .

⁣⚫️ شما هم دیدگاه خودتون رو نسبت به فیلم و سریالهایی که میبینید برای ما ارسال کنید
عضویت در سوپرگروه 

0
برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۲ نظرها

  1. فقط میتونم بگم اول فیلم قبل از اینکه تک فرزندی رو بیان کنه وقتی داشت میگفت محصولاتی نداشتیم و مجبور ب دستکاری ژنتیکی و تولید محصولات شدیم و اینکار رو زایمان ها و بچه ها تاثیر بد و منفی میذاشت بهترین قسمت بود که خیلی واضح میگف محصولات تراریخته یا دستکاری ژنتیکی شده ک در ایران رواج داره و باب شده بدترین گزینس و مارو دارن ب کشتن میدن!

  2. عالی، پرمعنی و تاثیر گذار
    فقط آخر فیلم میگه درسته این مسائل به ظاهر بد مثل کشتن بچه ها اتفاق میافته، ولی ما مجبوریم و این تقصیر خود خانواده هاست!
    یعنی کودک کشی های خودشون رو توجیح میکنن.
    ولی خیلی قشنگ ساخته بودن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن