اخبار حاشیه ای

نگاهی به اولین تریلر فیلم Hobbs And Shaw

بازگشت دوباره لوک هابز (Dwayne Johnson) و دکارد شاو (Jason Statham) به سینما، بدون شک از جذابیت های سال جاری است. دو شخصیتی که از مخالفان سرسخت هم بودند ولی دست روزگار آن دو را هم با یکدیگر همراه کرد. با spin-off سری سریع و خشمگین این دو شخصیت با یکدیگر تیم جدیدی را شکل داده اند که از اولین تریلر آن امیدواری جالبی دریافت می شود. حالا با هم نگاهی به محتوای این تریلر خواهیم انداخت.

سلاحی به نام Brixton

تریلر فیلم با معرفی ابر شرور خودش آغاز می شود، فیلمساز با طراحی چنین شخصیتی بدون شک دنبال به چالش کشیدن هابز و شاو بوده است. سازندگان برای ایفای این نقش سراغ ادریس البا Idris Elba رفته اند. نویسنده فیلم کریس مورگان پیرامون این شخصیت که چیزی شبیه به ابر انسان است توضیح می دهد: او یک سرباز مزدور با استفاده از فناوری آینده است. این کاراکتر از لوازمی استفاده می کند که در خط مقدم فن آوری قرار دارند. ما در تریلر شاهد لباس خاص او هستیم که به شدت نازک و انعطاف پذیر است و همچنین ضد گلوله به نظر می رسد. با این شرور کار هابز و شاو بسیار دشوار به نظر می رسد.

پسران در خانه

هنگامی که ما برای اولین بار در تریلر با هابز و شاو روبرو می شویم، آن دو با خوشحالی در طرف های مختلف دنیا مشغول وقت خود هستند، هابز در لس آنجلس و شاو در لندن. به وضوح روشن است سازندگان برای گسترش شخصیت ها در چنین فرنچایزی دست به کار شده اند و این دو کاراکتر را با مشغولیت های ذهنی متفاوت به نمایش می گذارند و ما به عنوان مخاطب بیشتر درگیر زندگی خانوادگی و معضلات داخلی آن ها در پس زمینه می شویم. چیزی که از تریلر بر می آمد این بود که ما ابتدا به صورت مجزا شاهد این دو شخصیت خواهیم بود و سپس با مکمل آن ها روبرو خواهیم شد.

دوستی رقابتی و ناسازگار مثل هابز و شاو!

در تریلر منتشر شده کاملن روشن است که سازندگان کار جالبی در جهت نمایش دشمنی این دو شخصیت انجام داده اند و متحدان فعلی کماکان رقابتی شیطنت وار را با یکدیگر دارند. نکته جالب اینجاست که دیگر آقای Nobody هم در کنار آن ها نیست که به سمت ماموریت هدایتشان کند ولی پویایی شگفت انگیزی کماکان بین آن ها جریان دارد. در تریلر شاهد تفاوت فاحش سبک این دو کارکتر هستیم به گونه ای که جانسون مثل گاوی خشمگین همه چیز را نابود می کند و استاتهام تاکتیکی، سریع و با برنامه پیش می رود. پس از وقایع آخرین فیلم سریع و خشن این دو به یک دیگر احترام می گذارند اما بازهم به شکلی تند یکدیگر را تحریک می کنند.

خواهر وارد عمل می شود

یکی از نکات این تریلر حضور Vanessa Kirby در نقش خواهر دکارد شاو بود و نام او نیز Hattie Shaw است. چیزی که قابل مشاهده است جذابیت و خفن بودن این کارکتر است. از الان باید منتظر شیمی بین او و دیگر اعضای تیم یعنی هابز و شاو بود. چنین شخصیتی بدون شک با توانایی های داخل تریلر می تواند نکته قابل توجه ای برای فیلم باشد. به طور کلی خانواده شاو از جذابیت های قابل انتظار این فیلم هستند.

تعقیب و گریز های خفن

اسپین آف مجموعه سریع و خشن ریشه ها را فراموش نکرده است و ما شاهد پمپاژ آدرنالین خواهیم بود، چرا که شاهد تعقیب و گریز های نابی از تمام شکل ها و اندازه ها در آن خواهیم بود. از جمله آن ها یک کامیون هیجان انگیز و شگفت انگیز است که توسط Hobbs هدایت می شود و به نظر می رسد آن اندازه یک خانه کوچک است. به گفته سازندگان فیلم آن ها دوست داشته اند جانسون را با ماشینی غول پیکر در میدانی خطرناک قرار دهند تا هیجان اثر دو چندان شود و احتمالا ما در فیلم شاهد آن خواهیم بود.

ماشین شیک برای آدم شیک

در حالی که هابز به خودرو های بزرگ و تخریبی علاقه دارد، شاو عاشق لوکس ترین و خیره کننده ترین خودرو های داخل بازار است. ما در این تریلر شاهد ماشین اسپورتی از کمپانی مک لارن هستیم که خوراک فیلم های سریع و خشن است و دکارد شاو از آن استفاده می کند. این ماشین مسابقه ای خوراک قهرمانان دیوانه مسلک است که با آن هرکاری که می خواهند انجام دهند. به گفته سازندگان همکاری خاصی جهت تولید این خودرو با مک لارن صورت پذیرفته است و در تریلر نیز شاهد رفتن این خودرو در حال حرکت به زیر کامیون هستیم.

تکه کوچکی از The Skyscraper

اوج تریلر صحنه ای مبارزه ای است که قهرمانان با مواد منفجره در کنار یک آسمان خراش در لندن قرار دارند. هرچند در فیلم های قبلی مجموعه سریع و خشن شاهد پرواز وین دیزل Vin Diesel از آسمان خراشی در دبی بوده ایم، ولی این یکی شیک تر و هیجان انگیز تر آن است. فکر نمی کنم تا این لحظه شاهد چنین صحنه ای بوده باشیم که یک مرد از آسمان خراش سقوط کند و یک نفر دیگر را نیز با خود به پایین بکشد. این سکناس چیز متفاوتی است و بدون شک قله و اوج این تریلر نیز همین صحنه است. این سکانس یک مکان جالب برای نشان دادن تفاوت سبک در میان هابز و شاو است که به خوبی جواب می دهد. نویسنده فیلم کریس مورگان گفته است با این که این قطعه در آخر تریلر به نمایش در آمده ولی سکانس نهایی فیلم نیست. به گفته سازندگان این یکی از کوچک ترین چشمه های اکشن فیلم است که ما در این تریلر شاهد آن هستیم.

واکنش زنجیره ای

سکانس پایانی تریلر قهرمانان را در زنجیر نمایش می دهد که توسط Brixton با تهدید وصل شدن به برق مواجه اند. به گفته سازندگان این سکانس یکی از سرگرم کننده ترین صحنه های فیلم است. دیوید لیچ به عنوان کارگردان سعی کرده است با وفاداری به مجموعه سریع و خشمگین یک کمدی و اکشن ناب را به این اثر تزریق کند که به نظر موفق شده است. فیلم Hobbs & Shaw در تاریخ دوم آگوست در سینما ها اکران خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن