Top 10کامیک

۱۱۰ نکته ای که از نسخه بلوری Avengers: Infinity War فهمیدیم – بخش اول

Avengers: Infinity War که به عقیده برخی ها بهترین فیلم ابرقهرمانی (البته تا اکران فیلم Avengers 4) است، به تازگی به صورت بلوری منتشر شده است. حالا می توان این اثر که حاصل تلاشی ۱۰ ساله در MCU (دنیای سینمایی Marvel) است را با کیفیت عالی در خانه مشاهده کرد. چه بخواهید تلاش ۳۰ ابرقهرمان برای نجات دنیا را ببینید، یا حتی اگر در پایان نیمی از آن ها را با یک بشکن، در حال محو شدن تماشا کنید. به هر حال تا زمانی که دنباله این فیلم در تاریخ ۳ می ۲۰۱۹ اکران شود، زمان زیادی دارید تا Avengers: Infinity War را بارها و بارها تماشا کنید و به نکات ریز و درشت آن توجه کنید.

در همین حین ما هم سرتاسر نسخه بلوری Avengers: Infinity War را بررسی کرده ایم تا اطلاعاتی درباره تولید فیلم، جزییات مربوط به MCU، و البته اطلاعاتی درباره دنباله این فیلم ارائه دهیم. مثلا اینکه Joe و Anthony Russo و نویسندگان Stephen McFeely و Christopher Markus گفته اند Captain America نقش خیلی مهمی در دنباله این فیلم دارد، Bruce Banner شاید شانس این را داشته باشد بدون Hulk هم نقش قهرمان را بازی کند، و شاید سلاح جدید Thor پل Bifrost را دوباره به راه بیاندازد و خیلی نکات دیگر. در نسخه دیجیتالی این فیلم، میزگردی با حضور تمام کارگردانان MCU وجود دارد که ۳۰ دقیقه به گفتگو درباره این دنیای ابرقهرمانی فوق العاده می پردازند. ما از آن جلسه هم نکات جالبی درباره MCU کشف کرده ایم.

با بخش اول مقاله «۱۱۰ نکته ای که از نسخه بلوری Avengers: Infinity War فهمیدیم» با آریافیلم همراه باشید. برای مطالعه بخش دوم مقاله اینجا را مشاهده کنید.

معرفی فیلم توسط کارگردانان Joe و Anthony Russo

۱. نگاه کوتاهی به اتفاقات گذشته درباره فیلمبرداری هر دو قسمت Infinity War به همراه کلی صحنه از پشت صحنه این دو فیلم.

Strange Alchemy

۲. Strange Alchemy (کیمیای جادویی) عبارتی است که گروه سازنده در اتاق نویسندگی خلق کرده اند. این عبارت فقط مخصوص Doctor Strange نیست، بلکه درباره تیم آپ هایی بین ابرقهرمان ها بود که سازندگان فکر می کردند برای بینندگان جالب خواهد بود.

(The Mad Titan (Thanos

۳. Kevin Feige تاریخ حضور Thanos در فیلم های قبلی MCU را بازگو می کند و اینکه او چطور وقایع اتفاق افتاده در برخی فیلم های قبلی MCU را برنامه ریزی کرده است. Feige همچنین Thanos را بهترین villain (شخصیت منفی) تاریخ MCU معرفی می کند.

۴. طبق صحبت های Victoria Alonso تهیه کننده اجرایی حدود ۲۹۰۰ صحنه با جلوه های ویژه در فیلم وجود دارد.

نبرد Wakanda

۵. Trinh Tran، Feige و برادران Russo از نبرد Wakanda به عنوان «چالش برانگیزترین کار فیزیکی» که تاکنون انجام داده اند یاد می کنند.

۶. طبق صحبت های Dan Deleeuw سرپرست بخش «جلوه های ویژه» مزرعه ای بزرگ در ایالت جورجیا به Wakanda تبدیل شده بود. یک رودخانه مصنوعی در صحنه ساخته شد و گیاهان بومی آفریقا هم به آن جا برده شد. برادران Russo گفته اند: گروه هنری Charlie Wood یک رودخانه مصنوعی به وجود آوردند و پمپ هایی با قدرت پاشیدن ۳۰۰۰۰ گالون بر دقیقه برای جاری نشان دادن رودخانه استفاده شده اند.

۷. برادران Russo برای استفاده از نقشه های Wakanda برای این مبارزه، با Ryan Coogler (کارگردان Black Panther) و گروهش همکاری کرده اند.

۸. بازیگران Black Panther درباره شعارهای جنگی خود، معنای آن ها و طرز تلفظشان با برادران Russo صحبت می کنند. «Wakanda Forever» یکی از معمول ترین شعارهای جنگی بود که در حال فیلمبرداری یا حتی وقتی دوربین ها خاموش بوده اند گفته می شده، اما تیم سازنده Infinity War اصلا فکرش را هم نمی کردند فیلم Black Panther چه موفقیت بزرگی برای MCU کسب خواهد کرد.

۹. برای تشکیل ارتش Wakanda از ۷۰ سیاهی لشگر و بدلکار استفاده شده، که بعدا به صورت دیجیتالی به تعداد آن ها افزوده شده است. آن ها در این نبرد باید مقابل ۱۰۰۰۰ Outrider (موجودات تحت فرمان Thanos) قرار می گرفتند.

۱۰. طراح صحنه های مبارزه James Young درباره ساخت صحنه های ترکیبی اکشن و لحظاتی یاد می کند که بیشتر از حرکات اکشن ساده در ذهن تماشاگران باقی خواهد ماند.

۱۱. Hemsworth اعتراف می کند برای حضور در Infinity War شک داشته، آن هم به خاطر رویکرد کاملا متفاوت فیلم Thor: Ragnarok ساخته Taika Waititi، اما برادران Russo درباره حضور در این فیلم به او اطمینان خاطر داده اند.

۱۲. گروه تولید کننده درباره چالش های کار در لوکیشن فضای باز و در آب و هوای ایالت جورجیا صحبت می کنند، آب و هوایی که به شدت غیرقابل پیش بینی بوده است. آن ها آب و هوا را چالش برانگیزترین بخش فیلمبرداری این نبرد توصیف می کنند.

۱۳. اتفاقات صحنه بشکن زدن Thanos صبح روز فیلمبرداری برای بازیگران افشا شد تا از لو رفتن داستان جلوگیری شود.

۱۴. حدود ۶۰۰۰ عضو در سراسر جهان، ۳۰۰۰ صحنه فیلمبرداری شده با ۲۹۰۰ صحنه جلوه های ویژه. بیش از ۳۰ نقش اصلی در فیلم حضور داشتند، که این تعداد در Captain America: Civil War فقط ۱۲ نفر بود.

نبرد Titan

۱۵. Feige از Infinity War به عنوان «بزرگترین فیلمبرداری بین المللی» آن ها یاد می کند.

۱۶. طراحی سکانس واقع شده در Titan ماه ها طول کشید و به صورت اختصاصی در یک صحنه عایق صدا در استودیوی Pinewood در آتلانتای ایالت جورجیا فیلمبرداری شد.

۱۷. طراحی صحنه ها برعهده طراح تولید Charlie Winter بود. سرپرست بخش جلوه های ویژه Dan Deleeuw درباره صحنه های با پرده سبز صحبت می کند، که شامل صحنه های گرفته شده در لوکیشن شیلی است.

۱۸. تهیه کننده اجرایی Victoria Alonso درباره جلوه های رایانه ای پرشمار Titan صحبت می کند. چالش اصلی این بود که چشم انداز Titan کاملا آخرالزمانی و به شکل پایان یک دوره باشد.

۱۹. برادران Russo درباره تضاد رنگی بین مناظر Wakanda و رنگ قرمز و زرد Titan صحبت می کنند، چیزی که کار را در بخش تدوین برایشان راحت تر کرده بود، اما همچنین به عنوان راهنمایی تصویری برای صحنه های چالش برانگیز از آن استفاده می کردند.

۲۰. نبرد بین Thanos و Doctor Strange که قبلا در پیش نمایش هایی تمرین شده بود، دوبرابر سکانسی بود که در فیلم نمایش داده می شود. گام بعدی اضافه کردن Cumberbatch به این سکانس بود، چون کل صحنه اصلی به صورت دیجیتالی ساخته شده بود؛ این کار به آن ها این فرصت را داد تا سکانس را برای توسعه به تیم جلوه های ویژه بسپارند، آن هم همزمان با وقتی که در حال فیلمبرداری صحنه لایواکشن همان سکانس با حضور Cumberbatch بودند.

۲۱. معمولا سکانس هایی با صحنه های اکشن زیاد با حضور تیم بدلکاری یا تیم جلوه های ویژه آغاز می شوند. اما Sam Hargrave سرپرست بدلکاران از حضور Downey Jr., Tom Holland, Pratt سر صحنه فیلمبرداری سکانس نبرد Titan می گوید.

۲۲. نبرد Thanos در مقابل Iron Man نقطه اوج ۶ سال کابوس و خاطرات Tony Stark است.

۲۳. قدرت Peter Parker به عنوان Spider-Man به او اجازه می دهد بیشتر از دیگران با فروپاشی خودش مقابله کند، اما درنهایت همان اتفاقی که برای بقیه محوشدگان رخ می دهد برای او هم می افتد. این صحنه در ابتدا سریعتر اتفاق می افتاد، اما اینکه این سکانس، صحنه ای احساسی بین Tony Stark و Peter Parker بود باعث شد شاهد نقش آفرینی قویتری از Holland باشیم.

صحنه های خنده دار

۲۴. اگر از پایان Infinity War ناراحت شده اید، این بخش کمی شما را آرام می کند. این بخش شامل رقص های بامزه، قیافه های خنده دار، توقف کار به دلیل حضور حیوانات، و بازیگرانی است که می خواهند (Paul Bettany (Vision را به خنده بیاندازند.

تفسیر صوتی (توسط برادران Russo و نویسندگان Christopher Markus و Stephen McFeely)

۲۵. آن پیام درخواست کمک ابتدای فیلم در اصل توسط Kenneth Branagh کارگردان فیلم Thor اجرا می شود.

۲۶. آن ها تایید کردند آن سفینه ای که در ابتدای Infinity War دیده می شود، همان سفینه ای است که Thor و اهالی Asgard در فیلم Thor: Ragnarok به آن فرار کردند. آن ها همچنین درباره زمان نوشتن فیلمنامه ها صحبت کرده اند، و اینکه وقتی در حال نوشتن فیلمنامه Infinity War بوده اند نمی دانستند چه اتفاقی در پایان Thor: Ragnarok خواهد افتاد.

۲۷. سرپرست بخش جلوه های ویژه Dan Deleeuw زحمت زیادی برای این فیلم کشیده است. حالت چهره و بدن Thanos اولین تست آن ها برای او بود که کاملا هم عالی از کار درآمده است.

۲۸. Thanos در صحنه نبرد با Hulk از «سنگ روح» استفاده نمی کند.

۲۹. سکانس ابتدایی بخش خیلی مهمی از فیلم است: طرح ریزی داستان جمع آوری سنگ ها، برنامه ریزی یک نقشه انتقام برای Thor وقتی Loki کشته می شود، و استفاده از شکست Hulk برای ایجاد یک نقطه ضعف برای او.

۳۰. وقتی Heimdall با قدرت جادویی‌اش Banner را به زمین می فرستد، یادآور فیلم Avengers است جایی که Thor می گوید Odin از تمام قدرت جادویی تاریکش برای برگرداندن او به خانه استفاده کرده است. برخی می گویند با توجه به اینکه پل Bifrost از بین رفته، این کار یک تقلب بود، اما Heimdall همان قدرت جادویی را فراخوانی می کند که باعث بازسازی همان منبع جادویی می شود.

۳۱. Valkyrie و برخی دیگر از اهالی Asgard قطعا از انفجار سفینه گریخته اند، بنابراین باید برای Korg (شخصیت بامزه و سنگی فیلم Thor: Ragnarok) دعا کنیم.

۳۲. دیالوگ Wong یعنی «من از یک ساندویچ تن ماهی و پنیر نمی گذرم» یکی از دیالوگ هایی است که از ابتدا در فیلمنامه وجود داشته است. آن ها نسخه هایی از داستان را بررسی کردند که در آن اعضای Avenger درباره زندگی شخصی خودشان صحبت می کنند، اما به استثناء گفتگوهای جالب Doctor Strange و Tony Stark، امکان برآورده شدن این قضیه به دلیل سرعت Thanos در پیش بردن اهدافش پیش نمی آید.

۳۳. آن ها نسخه های متفاوتی از حمله Thanos به Xandar نوشتند، اما کاملا شبیه همان چیزی بود که در نسخه کنونی برای Knowhere اتفاق می افتد. کسانی که فیلم را دیده اند می دانند چه اتفاقی می افتد: “یک نبرد بزرگ رخ داد و در آخر Thanos سنگش را به دست آورد.” آن ها صحنه حمله به Xandar را برای تکراری نشدن این سکانس حذف کرده اند، تا جمع آوری سنگ ها براساس داستان و مرتبط با شخصیت ها پیش برود.

۳۴. در یک نسخه از فیلمنامه توضیح داده می شده که چرا Tony یک گوشی آماده برای تماس با Steve Rogers در صورت نیاز پیش خودش دارد، اما آن ها از سکانسی که در پارک اتفاق می افتد به جای آن استفاده کرده اند.

۳۵. سکانس طولانی و یکبار فیلمبرداری شده‌ ای که در آن Tony, Doctor Strange, Banner از خانه خارج شده و به خیابان های نیویورک می روند، در قسمتی از استودیوی Pinewood در آتلانتا و با استفاده از پرده سبز فیلمبرداری شده است. اما صحنه نبرد این سکانس، از آن استودیو به یکی از خیابان های آتلانتا منتقل شده و شامل آتش و ویرانی های واقعی است.

۳۶. سازندگان فیلم، جوکی در این باره می گویند که برای بلند کردن موهای دست Tom Holland به جای استفاده از جلوه های ویژه، فقط خیلی آرام در گوش او فوت کرده اند.

۳۷. سطح قدرت Doctor Strange و پیشرفت آن ها نسبت به فیلم مستقلش، به همراه جنبه های افسانه ای و معنوی او اینجا توضیح داده می شوند. “او یکی از قدرتمندترین شخصیت های دنیای Marvel است. به نظر می آید Strange می داند در آینده چه اتفاقی قرار است بیفتد،‌ پس ما به او اعتماد کامل داریم.

۳۸. به جز ترس از جنگیدن دوباره با Thanos، تیم سازنده می گویند تردید Hulk بیشتر به خاطر خسته شدن از این بود که همیشه باید نقش قهرمان زندگی Banner را داشته باشد.

۳۹. Ebony Maw تا حدودی از شخصیت Mephisto متعلق به Marvel الهام گرفته شده است. اعضای گروه Black Order برای حضور در MCU وفق داده شدند؛ به نظر سازندگان، این شخصیت های منفی در کامیک ها بیش از حد قوی هستند و قدرت آن ها برای همسان شدن با قدرت قهرمانان MCU تطبیق داده شده است. Maw در واقع ترکیبی از «تکنولوژی و جادو» است که می تواند اشیاء را در سطح مولکولی جابجا کند.

۴۰. در صحنه ای که Maw سعی می کند سنگ زمان را از Doctor Strange بگیرد اشاره ای به فیلم Indiana Jones است. همچنین برای Feige مهم بود Strange در حال تلاش برای استفاده از سنگ زمان باشد، اما قبل از آن که این کار را بکند متوقف می شود.

۴۱. کلا داستان فیلم در ۲ روز اتفاق می افتد.

۴۲. آهنگ The Rubberband Man حضور Guardians را در فیلم پیش از موعد آشکار می کند، گروهی که مدت هاست در کنار هم در حال ماجراجویی در فضا بوده اند.

۴۳. اعلام عنوان «Space» (فضا) به عنوان لوکیشن شوخی جالبی با میل شدید برادران Russo در استفاده از نام مکان هاست.

۴۴. برخی سکانس های Guardians، شامل صحنه ای که در Titan با Doctor Strange, Iron Man, Spider-Man ملاقات می کنند، از اولین سکانس های فیلمبرداری شده حین تولید فیلم بوده اند.

۴۵. تصمیم هم سفر شدن Thor با Guardians به او اجازه داد کمی از شوخ طبعی خودش از فیلم Ragnarok را در این فیلم هم استفاده کند.

۴۶. به نظر می آید سکانسی که Thor و Star-Lord با همدیگر کلکل می کنند طولانی تر بوده، اما در بخش های اضافی نسخه بلوری هم منتشر نشده است.

۴۷. Scarlet Witch و Vision برای فیلمبرداری سکانس های اسکاتلند، واقعا در Edinburgh پایتخت اسکاتلند حضور داشتند.

۴۸. دو نکته مهم هست که باید در فیلم های برادران Russo به آن ها دقت کرد، مخصوصا اگر قرار است مقاله ای درباره این فیلم ها بنویسید: آن ها همیشه دوست دارند با انتظارات شما بازی کرده و آن ها را به شکلی غیرمنتظره دگرگون کنند تا شما همیشه در حال حدس زدن ادامه داستان بمانید، و آن ها راه هایی برای «از کار انداختن» شخصیت های بیش از حد قدرتمند پیدا می کنند تا از حل شدن فوری مشکلات فیلم جلوگیری کنند. (مثل تردید Hulk در تبدیل شدن به حالت غول پیکرش)

۴۹. در یک نسخه اولیه از فیلمنامه، داستان اریجین خاص تری برای هریک از اعضای Black Order وجود داشت، اما ازدواج Corvus Glaive و Proxima Midnight تنها چیزی است که در فیلم اشاره ای به آن می شود.

۵۰. معرفی Captain America قرار بود بازتابی از نسخه عصبانی او به دلیل ۲ سال فراری بودن باشد. در یکی از نسخه های فیلمنامه قرار بود حمله او به سمت Corvus Glaive برای نجات Vision اولین صحنه حضور او در فیلم باشد.

۵۱. تم موسیقی Avengers ساخته Alan Silvestri خیلی کم در فیلم استفاده می شود، مثلا در سکانسی با حضور Thor و پس از معرفی Captain America.

۵۲. سکانسی که Thanos سیاره Gamora را نابود می کند و سرپرستی او را برعهده می گیرد، از همان ابتدا بخشی از فیلمنامه بود.

۵۳. آشکار شدن «سنگ روح» عمدا تا این فیلم مخفی مانده بود و به جای اینکه تماشاگران مکان آن را بدانند یا یک جای تصادفی باشد، از لوکیشن آن برای پیش بردن داستان استفاده می شود.

۵۴. وقتی Guardians به محل نگهداری کلکسیون Collector در Knowhere می روند، شخصیت Tobias Fünke (با بازی David Cross – سریال Arrested Development) را به عنوان یکی از اعضای کلکسیون او می بینیم.

۵۵. نابود کردن Guardians توسط Thanos اشاره ای به کامیک های نوشته شده توسط Jim Starlin است که در آن ها Thanos شخصیت هایی مثل Nova را به مکعب هایی کوچک تبدیل می کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن