انتخاب سردبیرمعرفی فیلمکامیک

اختصاصی: ۱۸ نکته ای که باید درباره ی فیلم ابرقهرمانی Shazam بدانید!

اوایل سال ۲۰۱۸ زمانی که فیلم Shazam (شزم) به کارگردانی دیوید سندبرگ (David Sandberg) در حال فیلمبرداری بود، با عده ای از خبرنگاران به لوکیشن فیلمبرداری فیلم در تورنتو رفتیم. در آن زمان فیلم Justice League (لیگ عدالت) تازه اکران شده بود، و به جز فیلم Wonder Woman (زن شگفت انگیز) به کارگردانی پتی جنکینز (Patty Jenkins) بقیه ی فیلم های DC تاریک و خشن بودند. اما این رویکرد خیلی زود تغییر کرد.

اگر فیلم Aquaman (آکوامن) ساخته ی جیمز وان (James Wan) و تریلرهای فیلم Shazam را دیده باشید، متوجه شده اید که فیلم های DC به نوعی دستخوش بازسازی قرار گرفته اند، آن هم با تمرکز بیشتر روی سرگرم کننده بودن فیلم ها و تمرکز کمتری روی مرتبط بودن فیلم ها در یک دنیای بزرگتر. در حالی که شاید برخی دوست داشته باشند DC از روش مارول تقلید کند، اما ما به شدت درباره ی مسیری که DC پیش گرفته و مخصوصا فیلم های آینده ی آن ها یعنی Shazam و فیلم مستقل Joker (جوکر) به کارگردانی تاد فیلیپس (Todd Phillips) هیجان زده هستیم.

زمانی که سر صحنه ی فیلمبرداری Shazam بودیم، اطلاعات زیادی درباره ی فیلم بعدی DC متوجه شدیم و با اطمینان می توانم بگویم این فیلم برای تمام کسانی که در آن حضور دارند پیشرفت بزرگی به حساب می آید. نه تنها در این فیلم زکری لی وای (Zachary Levi) را می بینیم که در حال خوشگذرانی در نقش یک ابرقهرمان ۱۴ ساله است، بلکه در داستان این فیلم شاهد تحقق آرزوی نهایی همه ی بچه ها هستیم: اگر به شما قدرت های ابرقهرمانی داده می شد چکار می کردید؟ سر صحنه ی فیلم همه Shazam را با فیلم Big (بزرگ) اما با قدرت های ابرقهرمانی مقایسه می کردند، که خیلی جذاب به نظر می آید.

حالا که قرار است فیلم Shazam در تاریخ ۵ آوریل (۱۶ فروردین ۹۸) اکران شود، بالاخره این فرصت پیش آمده تا اطلاعات به دست آمده از این فیلم را با شما در میان بگذاریم. نکات زیادی در مورد فیلم می دانم که اگر آن ها را بگویم دیگر فیلم برای شما جذابیتی ندارد، بنابراین از گفتن جزییات زیاد صرف نظر می کنم. فقط وقتی می گویم Shazam واقعا عالی است و باید برای دیدن آن هیجان زده باشید حرف مرا باور کنید.

Shazam با فیلمنامه ای نوشته ی هنری گیدن (Henry Gayden) براساس داستانی از گیدن و درن لمک (Darren Lemk)، داستان پسربچه ی ۱۴ ساله ای به نام بیلی را دنبال می کند که وقتی کلمه ی SHAZAM را فریاد می زند، به یک ابرقهرمان بزرگسال تبدیل می شود. اشر انجل (Asher Angel) نقش بیلی و زکری لی وای نقش Shazam بزرگسال را بازی می کند. جک دیلن گریزر (Jack Dylan Grazer) نقش فردی فریمن بهترین دوست بیلی را بازی می کند. در این فیلم همچنین جایمون هانسو (Djimon Hounsou)، مارک استرانگ (Mark Strong)، گریس فولتون (Grace Fulton)، فیث هرمان (Faithe Herman)، ایان چن (Ian Chen)، جوان آرماند (Jovan Armand)، کوپر اندروز (Cooper Andrews) و مارتا میلانز (Marta Milans) حضور دارند.

اگر می خواهید نکات بیشتری بدانید، حدود ۲۰ نکته درباره ی این فیلم برای شما آماده کرده ایم که داستان فیلم را لو نمی دهد. اما با این وجود، اگر می خواهید این فیلم کاملا برای شما تازگی داشته باشد، این مقاله را مطالعه نکنید. با آریافیلم همراه باشید.

۱. فیلم Shazam در دنیای گسترده ی DC روایت می شود، اما لحن مخصوص خودش را دارد. Shazam بامزه تر بوده و یک فیلم خانوادگی است.

۲. در این فیلم شاهد اشاراتی بامزه به دیگر فیلم های دنیای DC خواهیم بود.

۳. همه ی عوامل این فیلم آن را با فیلم Big اما با قدرت های ابرقهرمانی مقایسه می کنند.

۴. وقتی قدرت Shazam را دارید، دانش سولومون (Solomon)، نیروی هرکول (Hercules)، استقامت اطلس (Atlas)، قدرت زئوس (Zeus)، شجاعت آشیل (Achilles) و سرعت و قدرت پرواز مرکوری (Mercury) به شما داده می شود. که مخفف نام همه ی این خدایان به صورت Shazam درآمده است.

۵. داستان فیلم در دهه ۷۰ میلادی شروع می شود و ما ابتدا با تادئوس سیوانای جوان آشنا خواهیم شد. بدون گفتن جزییات، چیزی که برای او به عنوان یک پسر جوان رخ می دهد نقش مهمی در زندگی او دارد و مسیر آینده ی او را شکل می دهد.

۶. وقتی با بیلی بتسون آشنا می شویم، او یک پسر جوان اهل فیلادلفیا است که وقتی در کودکی از مادرش جدا می افتد، از یتیم خانه ای به یتیم خانه ی دیگر فرستاده شده است. او معتقد است خانواده ی واقعی او هنوز زنده اند پس او به خانواده ای در یتیم خانه نیاز ندارد. وقتی او وارد خانه ی جدیدش می شود از اینکه اعضای خانواده به یکدیگر کمک کرده و از یکدیگر حمایت می کنند شگفت زده می شود. او در آنجا با فردی روبرو می شود، که عاشق ابرقهرمان هاست. او کپی دقیقی از بترنگ (یکی از گجت های بتمن)، خاطرات سوپرمن و اخبار قیچی شده ی زیادی از روزنامه ها روی دیوار اتاقش دارد. او همه چیز را درباره ی ابرقهرمان ها می داند.

۷. وقتی بیلی قدرت های Shazam را به دست می آورد، چون چیز زیادی درباره ی ابرقهرمان ها نمی داند، فورا سراغ فردی می رود تا از او کمک بخواهد. در اینجا شاهد سکانس بامزه ای از فردی و شزم در حال آزمایش قدرت هایش هستیم.

۸. دکتر سیوانا و شزم مبارزه ی بزرگی در یک مغازه اسباب بازی فروشی و مرکز خرید دارند.

shazam

۹. در حالی که Shazam یک فیلم اکشن ابرقهرمانی است، هسته ی اصلی داستان درباره ی خانواده و معنای آن است.

۱۰. در فیلم شاهد اشارات جالبی به کامیک New 52 و البته کامیک های قدیمی تر وجود دارد.

‍۱۱. برای لباس دکتر سیوانا، سازندگان تصمیم گرفتند لباس او با کامیک ها خیلی متفاوت باشد. در فیلم، این شخصیت با بازی مارک استرانگ شخص پولداری است و شرکتی به نام صنایع سیوانا را در اختیار دارد.

۱۲. دیوید سندبرگ می گوید در این فیلم شاهد یک یا دو اشاره به فیلم Big خواهیم بود.

۱۳. وقتی از او پرسیدم Shazam را با چه فیلمی مقایسه می کند او گفت: من دوست دارم این فیلم رو با فیلم های دهه ۸۰ مقایسه کنم، مثل Goonies (احمق ها)، Ghostbusters (شکارچیان روح) و Back To the Future (بازگشت به آینده). این فیلم تاریک و خشن نیست.

۱۴. برای کسانی که هیچ یک از فیلم های DC را ندیده اند، سندبرگ می گوید Shazam یک فیلم مستقل است و داستان مخصوص خودش را دارد.

۱۵. در حالی که فیلم در فیلادلفیا روایت می شود، اما تیم سازنده تصمیم گرفته بودند آن را در شهر خیالی Fawcett در کامیک ها روایت شود، اما در نهایت تصمیم گرفتند ایده ی جف جانز (Geoff Johns) را عملی کرده و فیلم را در فیلادلفیا روایت کنند.

۱۶. وقتی در ابتدا برای نقش شزم سراغ زکری لی وای رفتند، او این نقش را نپذیرفت. چون او فکر می کرد برادران وارنر قرار است سراغ نام های شناخته شده تر یا عضلانی تری مثل دواین جانسون (Dwayne Johnson) برود. اما پس از مدتی و حضور او در فیلم های دیگر، استودیو دوباره برای نقش شزم سراغ او رفت. او آن زمان متوجه شد شانس این را دارد تا در یک فیلم کامیک بوکی موفق حضور داشته باشد (او قبلا قصد بازی در نقش استارلرد فیلم Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان) را داشت)، بنابراین این بار بازی در این نقش را پذیرفت.

۱۷. لی وای همچنین به این نکته اشاره کرد که خیلی خوش شانس بوده که شخصیت Fandral با بازی او در فیلم Thor: Ragnarok (ثور: رگنراک) کشته شد. چون اگر این اتفاق نمی افتاد، احتمالا او نمی توانست نقش شزم را بازی کند.

۱۸. مارک استرانگ درباره شخصیتش گفته که او می تواند پرواز کند، میدان الکتریکی در دستانش ایجاد کند و از دستانش الکتریسیته شلیک کند.

  

Shazam

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن