نقد فیلم

نقد و بررسی فیلم Creed

Creed فیلمی به کارگردانی و نویسندگی Ryan Coogler است و توسط کمپانی های Metro-Goldwyn-Mayer و Warner Bros تهیه و پخش شده است.بودچه ساخت این فیلم هم ۳۵ میلیون دلار اعلام شد که با ۱۶۷ میلیون دلار فروش خوبی هم داشت.

این فیلم داستان کرید کوچک است که به فیلادلفیا آمده تا قهرمان سابق راکی دوست پدرش آپولو به او بوکس یاد بدهد…

یک نکته ضعیف این فیلم میتوان بازی Michael B. Jordan نام برد که خارج از رینگ ضعیف و اما داخل رینگ زمانی که صحبت نمیکند عالی عمل میکند.سال ۲۰۱۵ فیلم southpaw هم دیدیم هر دو این فیلم ها داستان ضعیفی داشتند اما نکته مثبت southpaw با بازی فوق العاده jake gyllenhaal بود که در Creed خبری از بازی فوق العده نبود.

Creed05192.dng

کارگردانی خیلی خوبی در این فیلم بود در رینگ هیجان را خیلی خوب القا میکرد.از حرکت های سریع دوربین تا حرکت های حرفه ای با زیگر ها هیجان خوبی را به بیننده ها منتقل میکردند.

راکی دوست داشتنی ما که این اخرین فیلمش بود رو به مرگ است و سرطان دارد و امیدی هم برای ادامه زندگی ندارد از دراماتیک ترین نکته های فیلم بود.اما خارج از ان کسانی که سری های قبلی راکی را دیده بودند شاید لذتی که از ان فیلم ها برده بودن از این فیلم نبرند.حتی آهنگ نستالژیک راکی هم دیگر در این فیلم نیست جایگزین خاصی هم نداشت با این که ار آهنگ ساز قبلی است.آخر فیلم پله های Art Museum فیلادلفیا جایی که راکی تمرین میکرد هم در یک سکانس که راکی در تلاش برای بالا رفتنش است وجود دارد.

بر خلاف southpaw در این فیلم بازی خیلی تاثیر گذار و خاصی نمبینیم با این که Sylvester Stallone بازی خیلی خوبی ارائه داد که نامزد اسکار هم شد اما بازیگر های دیگر فیلم بیشتر از خوب نبودند.

اگر Michael B. Jordan بازیگر اصلی این فیلم نبود  و نویسندگی کمی قوی تر بود داستان تاثیر گذار تری داشت میتوانست از بهترین فیلم های سال شود.

 

………………………………………………….

 تریلر / مصاحبه / پشت صحنه فیلم Creed

………………………………………………….

 

نویسنده : آریا

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن