نقد سریال

نقد و بررسی قسمتهای سوم و چهارم سریال The Terror

سریال ترسناک The Terror محصول ۲۰۱۸ شبکه سازنده سریال #مردگان_متحرک ،دو کشتی به همراه خدمه و کاپیتان های شجاعشان وارد یک ماجراجویی ناشناخته میشوند در حالی که در طول ماموریت خانه و شروع ماموریتشان را به یاد می آورند …

قسمت سوم The Ladder:سکوت یک موضوع بزرگ در این قسمت است.چرا که خود خانوم سکوت هم حضوردارد.دختر آرام و مرموز مرد انویتی مرده، که به وضوح نوعی ارتباط با هیولا دارد.قسمت سوم “The Terror” کمی بیش از حد آهسته است تا بتواند تنش مناسب برای مرگ بزرگش ایجاد کند. Ciaran Hinds اجرای خوبی را به عنوان کاپیتان پیچیده شده در غرور خود ارائه میکند.جان با طرح نجات فرانسیس به طور کامل مخالفت میکند.و این ایده که کشتی ها به نجات نیاز دارند، رد می شود. درگیری ذهنی جان در طول این قسمت به نمایش در می آید به گونه ای که حسادت در وجود جان قابل تفسیر است.من واقعا عاشق تصاویری بودم که به مرگ جان ختم میشود ،ترکیب سریع بین حال حاضر در یخ خونین و گذشته در تئاتر بزرگ بریتانیا.این لحظه های سریع خون و خونریزی در یخ یاد آور سبک جان کارپنتر است.کارگردان Sergio Mimica-Gezzan این قسمت را به گونه ای پیش میبرد که بهترین مسیر این سری باشد.انگار در حال دیدن جهنمی یخی هستیم،موسیقی بینظیر و شات های خیره کننده و خشن! به طرز عجیب و غریب، کمدی نیز همراه با مرگ است، زیرا دکتر Goodsir پای راست قطع شده جان را که در بهترین لباس و جوراب ساقط شده است، در یک جعبه قرار می دهد.در این قسمت چیزها واقعا برای فرانسیس اتفاق می افتد، حتی اگر او حاضر به پذیرش آن نیست.او همیشه ملوان با تجربه تر است – و جان این را می پذیرد – و این تجربه و پیش بینی در اینجا نشان داده می شود.اتفاقات کماکان به سوی تاریکی و ترس بیشتر پیش میرود.این مرگ و کشتار توسط تونباک هیولا شروعی بر تنش بیشتر خواهدبود چرا که سکوت حاکم بر این قسمت به طوفانی ختم شد که فکرش هم نمیکردیم.پس از مرگ فرانکلین، مردان یک آهنگ مفرح را با یکدیگر می خوانند. این آهنگ توسط Orlando Gibbons به نام “ساندی نقره ای” نامگذاری شده است که احتمالا در سال ۱۶۱۱ نوشته شده است.این صحنه تراژدی مرگ را به سمفونی گوش نوازی تبدیل کرده است که تلخی عظیمی بر آن حاکم است.

 The Terror

قسمت چهارم “Punished, as a Boy.”:قسمت ۴ در هیچ چیز غیرقابل انکاری که ما به آن عادت کرده ایم، شروع نمی شود، بلکه در ماجرا های پر از مداخلات داخلی قرار دارد.همسر سر جان فرانکلین بانو جین فرانکلین (Greta Scacchi) و خواهرش، سوفیا کراکفت (سایان بروک)، از افسران دریاسالارخواهان فرستادن تیمی جهت کسب اطلاع ونجات احتمالی خدمه کشتی های Terror و Erebus میشوند ،که با مخالفت روبرو میشود.در حال حاضر، مردان ترور و Erebus در تنهایی کامل هستند.البته، همانطور که می دانیم، آنها خودشان تنها نیستند. چیزی بر روی یخ وجود دارد و آنها را یکی یکی پیدا و شکار می کند.هیولا به سرعت یک مرد را بر روی عرشه ترور می کشد واین یعنی او(هیولا) به داخل کشتی آمده است.در همین حال، مردان تنها ،آخرین غروب سال را به نظاره مینشینند.فضای نا امیدی به شکلی ویژه همه را فراگرفته است. ۳۰ ضربه شلاق:بعد از اینکه هیولا دوباره حمله کرد و دو قسمت از دو بدن را برگزید – نیمی از یک نفر و نیمه پایینی دیگر. افرادی به رهبری آقای هیکی دست به اقدامی خودسر میزنند.بازگرداندن بانوی سکوت! واین شورش و اقدام خود سر به مجازات ختم میشود.”مجازات، یک پسر” یک قسمت خاص وحشیانه و ناامید است، حتی برای یک قسمت دلتنگ، ناامید کننده این حجم سیاهی زیاد است.پس از قسمت قبلی که یک ولتاژ بالا را به نمایش گذاشت ،این قسمت کمی با آرامش نا امیدی را به رخ بیننده میکشد.

 The Terror

حملات هیولا کماکان ادامه دارد اما از صفحه نمایش بیرون است و بیننده تنها متوجه این امر میشود.با این حال، تنش در حال افزایش است.مردان دو کشتی خیلی سریع،از نظر فیزیکی و ذهنی رو به زوال میروند.کارگردان ادوارد برگر سعی در بهتر کردن اوضاع دارد و توانسته کیفیت را حفظ کند . شات ها زیباست لحظه ای است که چندین مرد در عرشه ترور ایستاده اند و غروب آخر سال را تماشا می کنند.که خیره کننده است.مطابقت همه این شکوفایی های شیک، عملکرد جرارد هریس است.صحنه ای که او دستور می دهد هیکی را به عنوان یک پسر مجازات کنند یک لحظه مخصوص و به یاد ماندنی است .در طول این قسمت، خیرخواهی گودسر از طریق تلاش برای کمک به سربازان مرده و یا تغذیه زندانی تازه ایویتی به نمایش گذاشته میشود. تلاش او برای برقراری ارتباط با لیدی سکوت، این قسمت را جذاب تر کرده است . در میان تمام این سرما، کشتی به یخ نشسته و خشونت، هنوز هم مهربانی وجود دارد شاید این یکی از آخرین جرقه های نور قبل از تاریکی پیش رو باشد. شش قسمت از The Terror باقی می ماند. چه کسی می داند چه آینده ای در انتظار ماست؟

میانگین امتیاز این دو قسمت ۸از۱۰

 The Terror

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن