نقد فیلم

نقد و بررسی فیلم Mom and Dad با بازی Nicolas Cage

نقد و بررسی فیلم Mom and Dad
#امروز_چی_دیدم
⁣#نقدهای_سوپرگروه_آریافیلم ارسالی از⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁠⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣@Amirparimi94


این فیلم داستان یک دختر نوجوان و برادر کوچک‎ترش را بازگو می‎کند که باید طی ۲۴ ساعت و در شرایط بحرانی که والدین قصد نابودی فرزندانشان را دارند، به محافظت از خودشان بپردازند. با توجه به آن، به‌نظر می‌رسد که بار ترسناک فیلم حتی بیشتر از آن چیزی است که درالقایش می‎کوشد و سعی در پی‎ریزی‎اش دارد.این درست همان فیلمی است که نیکلاس باید در آن به ایفای نقش بپردازد! ترکیبی از موارد انسانی، بامزه و ترسناک. هیچ تجربه‎ و موردی جالب‎تر از این نیست که وی را در نقشی ببینی که برای خود او ساخته شده است.

⁣▪️کارگردان : ⁣⁣⁣⁣⁣⁣Brian Taylor
⁣▪️بازیگران : Nicolas CageSelma BlairAnne Winters

⁣⭐️ IMDB : 5.7
Ⓜ️ Metacritic : 60
🍅 Rotten Tomatoes : 74

تماشای بازی نیکلاس کیج Nicolas Cage در نقش شخصیت‌های تا حدی دیوانه، مانند نقشش در فیلم «تغییر چهره» Face/Off ، بسیار هیجان‌انگیز است و او این بار در فیلم کمدی ترسناک «مامان و بابا» Mom and Dad، به زیبایی نقش پدر دیوا‌نه‌ای که قصد کشتن فرزندانش را دارد، بازی می‌کند. در این فیلم کمدی با بودجه کم، سلما بلیر Selma Blair نقش مادر بچه‌ها را بازی می‌کند و در ۲۴ ساعتی ترسناک، این پدر و مادر قصد جان فرزندانشان را می‌کنند.کارگردان و نویسنده «مامان و بابا»، برایان تیلور Brian Taylor است که یکی از کارگردانان فیلم «روح سوار: روح انتقام» Ghost Rider: Spirit of Vengeance با بازی نیکلاس کیج بود.

Mom and Dad

«مامان و بابا» Mom and Dad، باهدف بالا بردن آگاهی والدین،‌ اولین تجربه فردی کارگردانی تیلور است. «مامان و بابا»، فیلمی خشن با بازی عالی کیج است.اولین بار فیلم سال گذشته در جشنواره Fantastic Fest به نمایش درآمد . فیلم در موقعیت شکار و شکارچی قرار دارد و هدف شکار بچه ها هستند و شکارچی مامان و بابا! “مامان و بابا” سرگرم کننده و دیوانه کننده است.این فیلم به همان اندازه تاریک است که کمدی تیره می تواند باشد. و تماشاگران با خود میگویند این چه دیوانگی است امیدواریم روزی اپیدمی نشود. شخصیت کیج یا بابا در فیلم میگوید:در حال جنون در مقابل چه چیزی آن را صدا می زنید؟ خانه را چک کنید؟ این همان چیزی است که کیج در “مامان و بابا” انجام می دهد. مبهم و دیوانه! کیج جنبه خارق العاده ای را در تصویر خود از کمبود، کم توجهی، خستگی از خود شوهر و پدر و مادر و حومه ای که از دست دادن آن تلخ است را به نمایش گذاشته بحران میان سالی بد خیم!

سکانسی درفیلم وجود دارد که کیج در حال ساختن غار مردانه خویش است و پایان دیوانه وار این سکانس فوق العاده بسیار درخشان است.بیایید در مورد جنون قاتل و پدر و مادر صحبت کنیم.خانواده ای متشکل از چهار نفر برنت (کیج) و همسرش کنال (سلما بلر)، پدر و مادر-کارلی (آن وینترز) و جاشوا خنده دار و شیرین دختر و پسر خانواده -یک خانه خوب و یک زندگی خوب اما در همین میان در همه جا تنش و غم و اندوه جریان دارد.همه چیز با رایان ها خیلی بد نیست. شکی نیست که آنها یکدیگر را دوست دارند. شاید همه آنها از طریق این پچ خشونت آمیز با هم کنار بیایند.خوب، شما می توانید این ایده را از پنجره بیرون ببرید(فراموش کنید)، پس از یک پدیده غیر قابل توضیح (که به نظر می رسد از طریق تلویزیون پخش می شود) والدین در سراسر جهان با خواست خود برای کشتن بچه های خود، با هر روش در دسترس، آلوده می شوند.

Mom and Dad

آنچه که باعث می شود “مامان و بابا”یک فیلم زامبی استاندارد باشد این نیست آنها به موجودات فاسد مرده، و روبوتی تبدیل نمی شوند بلکه این است که مامان و بابا هنوز هم هسته ای آگاه هستند که در شرایط عاشقانه با یکدیگر صحبت می کنند و سعی می کنند بچه هایشان را از مکان های مخفیانه بیرون کنند و ادعا کنند همه چیز درست است و آنها هرگز صدمه نخواهند دید پس بچه بیا بیرون!بخش عمده ای از نیمه دوم “مامان و بابا” مانند یک فیلم ترسناک در یک خانه بازی می شود: خانه ی پدری! کارلی به شدت از برادر کوچکترش محافظت می کند و با شیوه های هوشمندانه ای برای دفاع از خودش از والدینش، که بسیار خفن هستند میگوید.حتی اگر شما هرگز از یک ابزار به نام “Sawzall” نشنیده اید (همانطور که برنت می گوید “همه چیز را پاره میکند!”)، شما هرگز نمی توانید آن را پس از این فیلم فراموش کنید. من مطمئن نیستم که آیا قرار دادن محصول عالی است، اما مطمئنا … قرار دادن محصول خلاقانه است.بازیگران نوجوان به طور مستقیم با مهارت بازی می کنند.

Mom and Dad

بزرگسالان کار جالبی را انجام می دهند که توازن مختلف کارتونی و تهدید واقعی را انتقال دهند. ستاره ای نامطلوب از ابتدا، که انتخاب های شیب دار او دچار این وضعیت شده است، Cage همیشه در بهترین حالت خود در این منطقه از اختراع کمیک انسانی بوده است. این که شما او را می بینید که تغییرات را در اینجا انجام می دهد، کاری که قبلا انجام داده است، شادمانی غیرقابل پیش بینی و الهام بخش عملکرد را کاهش نمی دهد.در پایان باید گفت “مامان و بابا” یک تجربه خاص است که باید حسش کنید.

“مامان و بابا” یک گاز است که از انتقادات اجتماعی خود – از ماتریالیسم کم عمق، نژادپرستی گاه به گاه و دیگر مشکلات ناچیز برخوردار است. تیلور و همکاران فن آوری و طراحی فوق العاده خود را صرف از بین رفتن شوخی با تنوع و تنوع کافی در لحن و سرعت، تسکین محتوای غالبا فریبنده با امتداد شعر طنز و حتی موسیقی خاص کرده اند.دیالوگ جالب:ما عاشق شما هستیم، گاهی اوقات ما فقط می خواهیم شما را بکشیم !We love you but sometimes we just want to kill you در انتها دیدن این فیلم و فیلم Better Watch Out را پیشنهاد میکنم.

Mom and Dad

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن