نقد سریال

نگاهی به سریال Trollhunters – نقد کاربران سایت

نقد و بررسی سریال انیمیشنی Trollhunters 
⁠#امروز_چی_دیدم
#نقدهای_سوپرگروه_آریافیلم ارسالی از⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁠⁣⁣⁣@Amirparimi94

📺 سریال Trollhunters
🔸⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣این یک بررسی از فصل اول ۲۶ قسمتی Trollhunters است که در حال حاضر در ⁣Netflix موجود است. من درباره طرح اساسی و جزئیات شخصیت ها صحبت خواهم کرد.

⁣🎯| IMDb: 8.5
Ⓜ️| ‍Metacritic: 69
🍅| Rotten Tomatoes: 94

سریال Trollhunters ممکن است برای طیف خاصی از مخاطبان تولید شده باشد، اما در برخی از زمان ها نیز یکی از بهترین و جدیدترین کتابخانه های Netflix است( از نظر محتوا).Trollhunters همانند معجونی از سحر و جادو است که در سال گذشته با همکاری بین Netflix و Dreamworks Animation حاصل شد تا به یک سرگرمی ناب در ایام کریسمس تبدیل شود.با این حال، Trollhunters بسیار جاه طلبانه تر ازچیزی که انتظار خودش بوده درآمده است.این کار بر اساس یک کتاب فانتزی نوشته شده توسط کارگردان Guillermo del Toro و نویسنده Daniel Klaus است.

تصور بکنید انیمیشن چگونه به اژدهای خود اموزش دهید را با هزارتوی پن مخلوط کنیم و کمی از تار های مردعنکبوتی به آن اضافه کرده و خوب هم بزنیم نتیجه حاصل Trollhunters خواهد بود.متاسفانه، Trollhunters شامل یکی از اجراهای نهایی آنتونی یلچین (Star Trek) قبل از مرگش می شود.یلچین صدای جیم لیک، یک نوجوان شگفت انگیز است که زندگی خود را پیچیده و پر مشغله دنبال میکند تا طی اتفاقاتی خود را در زره جذابی درمی یابد که باید به دفاع از شهر خود و شهرمخفی ترول ها بپردازد.نام سریال به این معنا کمی گمراه کننده است، زیرا جیم تمام ترول ها را شکار نمی کند، بلکه فقط یک گروه زیرک و به خصوص جنایتکارانه و تند و زننده که به دنبال سلطه بر جهان هستند را به عنوان دشمن و شرور جلوی خود میبیند.

Trollhunters

در ابتدا Trollhunters به عنوان یک فیلم به جای یک سریال تلویزیونی در نظر گرفته شده بود و این تغییر به نظر می رسد که برای بهتر شدن نتیجه کار بوده است.بر روی کاغذ، Trollhunters به نظر یک انیمیشن سریالی فانتزی تخیلی ارزان قیمت به نظر می رسد که چندان جذاب نیست اما درعمل جیم قهرمان نوجوان معمولی شما با قلبی از طلا است که دست سرنوشت او را از حوادث اجتماعی روزمره به ماجراجوی قهرمان مبدل می کند. شخصیت ها، هر دو هم قهرمان و هم شرور داستان دارای یک عمق وسیع و پرداخته شده هستند که نتیجه کار دلتورو و تیم قوی و منظم پشت کار بوده است.جیم چیزی نیست جز یک شخصیت قانع کننده.همانند پیتر پارکر، او با “قدرت بزرگ نیز باید وظیفه مسئولیت بزرگ” را بر عهده بگیرد و همچنین نیاز به تعادل محاکمات عادی از دبیرستان و بلوغ را با فشار آموزش برای دفاع از مردم – ترول ها و بزرگترین دشمن خود دارد.

Trollhunters

جیم مجبور است تعدادی انتخاب سخت را در طول فصل انجام دهد و همیشه او کار درست را انجام نمیدهد.او به طور مداوم مجبور است بین نگه داشتن دوستداران خود و یا صادق بودن یکی از آنها را انتخاب کند.به طور خاص، فینال فصل او را از طریق جسمی فیزیکی و عاطفی، در یک مکان غیر منتظره به پایان می رساند.لازم به ذکر است که کار صدای یلچین در ایجاد کار شخصیتی به اندازه او بسیار مهم است. علیرغم داشتن سن کم تر از ۲۰ ساله در هنگام کار بر روی نمایش، یلچین به طرز ماهرانه ای از صدای نوجوانی ناخوشایند، بلوغ زده در آستانه تبدیل شدن به یک مرد را ضبط کرده. Trollhunters برای همه سنین جذاب است اما جوانان و نوجوان را معتاد خود خواهد کرد.همچنین تعداد بسیار زیادی از طنز و صدای شگفت انگیز وجود دارد. این مخلوط عجیب و غریب است که با حضور ترول ها، گوبلین ها، گنوم، pixies و سایر موجودات فانتزی ساخته شده است.هر نژاد منحصر به فرد است و عطر و طعم خود را به کار می دهد.این فصل واقعا به دو قوس کوچکتر تقسیم می شود، یکی بر روی بولارد و دیگری در انگور روت متمرکز است(جهان درسریال).فیلمنامه و جلوه های بصری وصوتی اثر فوق العاده هستند . سکانس های اکشن با حضور انواع غول ها و هیولا ها به طرز شگفت انگیزی به دست گیرمو دلتورو جذاب ساخته شده اند و با جزئیات فراوان-Trollhunters ترکیبی از سرگرم کنندگی و ماجراجویی فیلم های انیمیشن متحرک و منحصر به فرد و جذابیت و حساسیت سبکGuillermo del Toro است.همه اینها یک اثر ۲۶ قسمتی ناب را شکل داده است . یک ماجراجویی فانتزی حماسی و پر هیجان با Guillermo del Toro به عنوان Trollhunters

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۲ نظرها

  1. خیلی ممنون از نقد خوبتون واقعاً انیمیشن خوبی است و انگار سری دوم سریال داستان های ارکیدیا ۳below است و سری سوم wizardsاست و قراره سریال جالب تر هم بشه چون قراره شخصیت های این سه گانه در یک نبرد اخر الزمانی در کنار هم بجنگند فوق العاده است درباره سری سوم یعنی wizards هم بنویسید ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن