نقد فیلم

نقد و بررسی فیلم Maze Runner: The Death Cure

داستان فیلم درباره چیست ؟ قهرمان جوان داستان به نام توماس در این قسمت ماموریت می‌یابد تا به جستجوی دارویی برای درمان بیماری مهلکی به نام «فلیر» بپردازد.

پیام های مثبت:مثل دو سال پیش، این داستان در مورد کار گروهی، شجاعت، دوستی و هویت است.شخصیت های نوجوان ممکن است گذشته خود را ندانند، اما می دانند که می توانند به یکدیگر اعتماد کنند و برای ایجاد یک آینده بهتر و ایمن تر همکاری کنند.این ایده که حتی کسانی که بدون قدرت و کنترل می توانند متحد شوند و به کسانی که درحال سرکوب آنها هستند مبارزه کنند،یک موضوع کلیدی است.

فیلم Maze Runner: The Death Cure

قهرمان شناسی: توماس، نیوت، مینهو، فرایپن و بقیه باقی ماندگان از هزارتو و ادامه نبرد کماکان شجاع، هوشمندانه در عمل و خودخواه هستند.آنها مایل هستند خود را در موقعیت های خطرناک قرار داده و قربانی کنند تا از یکدیگر محافظت کنند.شخصیت براندا نیز یک زن قدرتمند وبا سیمای قهرمان گونه است که نگران نباشد از خود دفاع کند یا از دوستانش محافظت کند.تریسا برای خیانت های گذشته مورد اعتماد نیست و سخت تلاش میکند تا این دیدگاه تغییر کند.

برسی صحنه های اکشن:در چنین اثری که به ژانر علمی تخیلی مربوط است چنین وسعتی از اکشن از حد معمول پا را فرا تر نهاده است به شکلی که ما شاهد حجم وسیعی انفجار در سرتاسر فیلم هستیم که موجب کشته شدن بسیاری میشود.یک شخصیت که به یک ویروس کشنده مبتلا گشته، می خواهد کشته شود اما پس از آن ماجرا به گونه ای پیش میرود که یک مبارزه با چاقو انجام می شود و به فراخور سکانس شاهد این صحنه هستیم.سکانس مربوط به تونلی مملو از زامبی ها نیز به اکشن کار وسعت دیگری بخشیده وک از ارگردانی قابل قبولی برخوردار است.روند اکشن با رفتن به سمت پایان کار از فرم خود خارج شده و بی رمق میشود.

فیلم Maze Runner: The Death Cure

نقد:طرفداران فیلم از پایان این سه گانه خشنود خواهند شد،و با روانی مقبول دیدن فیلم را به فال نیک خواهند گرفت.اما فیلم به هیچ وجه کامل نیست چرا که جنبه‌های علمی تخیلی فیلم فدای اکشن آن شده اند. به این خاطر فیلم بر روی بسیاری از موارد تکراری ایجاد هیجان تکیه می‌کند.سازندگان بدون در نظر گرفتن ژانر دست به تولید یک اکشن سر راست کرده اندکه در آن نیز با وجود شروع خوب به سمت نزول پیش رفته اند.قهرمان فیلم، دوست‌داشتنی است ،دیدن او جذاب است اما فراموش نکنیم فیلم باید جوابی برای نجات و حل مشکل داستان فیلم داشته باشد.علاج مرگ یک فیلم کاملاً اکشن است زد و خورد ها، انفجارها و تعقیب و گریزها همگی هیجان انگیز هستند اما در کل بخش زیادی از فیلم با آن همراه نمی‌شود.داستان فیلم دارای حفره های بزرگ استکه کارگردان با سکانس های اکشن آنها را مخفی میکند ویک سرگرمی از دل آنها بیرون میکشد.کارگردان در اکشن از فیلم سرعت نیزالگو گرفته است.شاید که «علاج مرگ» کاملاً قادر نباشد که با مضامین نوجوانانه‌ای که در جانش ریشه دوانده اند کنار بیاید اما می‌توانیم که به بلوغ رسیدن کارگردان در این اثر را مشاهده کنیم.یک فیلم سرگرم کننده متوسط و پایانی تقریبا قابل قبول. ۶٫۵از۱۰

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن