نقد فیلم

نقد و بررسی فیلم Insidious: The Last Key

چهارمین فیلم از مجموعه فرانچایز توطئه‌آمیز یا (Insidious) با عنوان آخرین کلید (The Last Key)ابتدای سال ۲۰۱۸ اکران شد.این فیلم بر روی پژوهشگر عصبی / روانشناسی Elise Rainier و ارتباطات او متمرکز است.فیلم‌های ترسناکی که در اوایل ژانویه عرضه می‌شوند، آثار به‌دردنخوری هستند که از سال گذشته روی دست استودیوها باد کرده‌اند و آنها از فضای سوت و کور ژانویه استفاده می‌کنند تا آنها را رد کنند و معمولا این فیلم‌ها بدون‌ اینکه مورد توجه قرار بگیرند نیامده فراموش می‌شوند.

نقد و بررسی فیلم Insidious: The Last Key

خلاصه داستان: چهارمین قسمت از فیلم “توطئه‌آمیز: آخرین کلید”درباره دکتر الیس رینیر متخصص پاراپیسولوژیست خیلی باهوش و زیرک است که قرار است در خانه قدیمی بچگی‌اش با ترسناک‌ترین موجودات روبه‌رو شده و آنها را شکار کند.شیاطین از نفرت و انتقام تغذیه می کنند و قهرمانان متوجه می شوند که می توانند با نادیده گرفتن و نشان دادن محبت و هوش به آن چیزها پی ببرند.

شخصیت Elise Rainier یک قهرمان قابل توجه در سبک وحشت است چرا: چون هم زمان یک زن مسن در وجودش دو شاخصه دارد ، آسیب پذیر و شجاع است.او از ارواح نمی ترسد، همچنین وی بسیار مشتاق است با ترس های شخصی و گسل های شخصی اش مواجه شود. ورود چهارم در این سری وحشت موفق، نمونه ای از کاهش سود است؛ هرچند شخصیت ها هنوز جالب هستند، روشن است که توجه بیشتر به این فیلم داده شده است.جیمز وان سازنده اولین قسمت و بهترین آنها به عنوان تهیه کننده شخص Adam Robitel را برای کارگردانی این قسمت به خدمت گرفته است. Robitel به شدت تلاش می کند تا سناریو و مسیر فیلم های قبلی را دنبال کند و با یک یا دو صحنه عالی و شبح مانند -که در یکی از آن ها الیس کشف حیرت انگیزی را در داخل کانال لوله ای شکل می دهد به هدفش رسیده.اما کارگردان اکثرا به صدای بلند و تکاپو صوتی نا به جا در ایجاد ترس می پردازد.صحنه های عاطفی هم خیلی بزرگ نیست،و از جذابیت پایین و مقوایی برخوردار هستند.صادقانه بگویم، بهترین دلیل برای دیدن این است که شای، یک بازیگر و شخصیت شگفت انگیز است که حاوی شیرینی و آسیب پذیری با هم است.این بازیگر در ۷۰ سالگی خود،به عنوان یک ستاره وحشت وارد شده است.

نقد و بررسی فیلم Insidious: The Last Key

یکی از مشکلات فیلم هایی که در مورد شکارچیان شبح است این است که آنها همیشه به زندگی دیگران پیوند میزنند و این با اشخاصی که با آن هیولاها مبارزه می کنند ارتباطی ندارد.Insidious: The Last Key تلاش می کند این ضعف کوچک را حل کند اما در حقیقت به سوی دیگر حرکت می کند.نتایج چنین مسیری قابل پیشبینی است،و نتیجه های قابل پیشینی به ندرت ترسناک هستند.آخرین کلید ممکن است تا حدودی جذاب باشد، اما آن نیز محدود است و به اندازه کافی زیاد نیست.Insidious: The Last Key ضعیف ترین فیلم در مجموعه است، اما Lin Shaye همیشه فریبنده و جذاب است.

فیلم چقدر ترسناک است؟ جذابیت فیلم های ترسناک چیست؟ چگونه این فیلم با سه فیلم قبلی در سری Insidious مقایسه می شود؟آیا تکان دهنده است؟ بعد از خواندن متن و دیدن فیلم این سوالات قابل پاسخ گویی هستند.۵٫۵از۱۰ امیرپریمی

نقد و بررسی فیلم Insidious: The Last Keyنقد و بررسی فیلم Insidious: The Last Key

نقد و بررسی فیلم Insidious: The Last Key

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۲ نظرها

  1. تو قسمت اول و اخر قسمت سوم یه شیطان با صورت سرخ بود که تو قسمت اول مشخص نشد چی سرش اومد فقط ازش فرار کردن
    تو قسمت سوم هم اخر فیلم یهو کنار الیس ظاهر شد من فکر میکردم قسمت چهارم بالاخره تکلیف این موجود مشخص بشه اما موضوع قسمت چهارم کلا چیز دیگه ای بود
    اخر قسمت چهارم بازم سر و کلش پیدا شد پشت پنجره…
    یعنی چی هی میاد اما بهش نمیپردازن باید یه منطقی پشت اتفاقات فیلم باشه دیگه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن