اخبار روز فیلمها

نظر Ryan Coogler و Kevin Feige در مورد اولین تریلر Black Panther

در چند سال اخیر رقابت سختی بین دو کمپانی کامیک Marvel و DC شکل گرفته که امسال یکی از اون سال های پر رونقه…

به گزارش آریافیلم،امسال هم این کمپانی سعی کرد تا با فیلم های خودش از رقیبش جانمونه و از همین رو پا به پای هم در حال رقابت هستند.بعد از انتشار Guardian of Galaxy Vol.2 حال Marvel دو فیلم دیگه رو هم در صف اکران داره، اولی Thor:Ragnarok و فیلم بعدی Black Panther. کاملا درسته به کار گیری Ryan Coogler کارگردان جوان اثر تحسین شده ای مثل Creed ، همیشه کسانی که ازشون انتظار کمی داری شما رو با کارهاشون شگفت زده می کنند.به عنوال مثال خانم Patty Jenkins کارگردان فیلم Wonder Woman که در حال حاضر باکس آفیس رو ترکونده و خیلی بالاتر از سطح انتظارات همه ی ما عمل کرده. قطعا Ryan Coogler هم می تونه این موفقیت رو کسب کنه،اما قبل از هر چیز بیاید نیم نگاهی به تریلر تازه منتشر شده ی Black Panther داشته باشیم.

تریلر با صحنه ای شروع میشه که در اون ما شاهد شخصیت اصلی و قهرمان فیلم یعنی T’Challa و Okoye محافظ شخصی اش در کره ی جنوبی هستیم، Coogler در مورد این سکانس میگه:

“فردی که فکر میکنه در مورد واکاندا میدونه اما در مقابل فردی که ادعا میکنه میدونه اما در واقع نه!…من فکر کردم خیلی عالیه که ما با فردی آغاز کنیم که در مورد واکاندا کاملا مطلع هست”

طولی نمیکشه که در صحنه ی بعدی سفینه های فضایی رو می بینیم که در حال سفر در تونل زمانیه واکاندا هستن، شاتل هایی که توسط T’Challa ابداع شدند و صداشون می کنند Royal Talon Fighter. این صحنه فلش بک هایی هست که Black Panther رو در حالی نشون میده که بعد از ترور پدرش در پارلمان، حکومت واکاندا رو بدست گرفته. بعد شات های سریعی از سقوط مبارزین و مردم واکاندا رو می بینیم و همچنین Zuri. خود آقای Coogler در مورد این صحنه میگه:

“معنویت چیزی است که همراه با واکاندا در کامیک خلق شده، و ما میخوایم که این عنصر اصلی فیلم ما باشه، شخصیت Zuri از مشاوران پدر T’Challa بوده و حالا یک جور راهنما برای حکومت جدید واکاندا هست.”

Coogler و Fiege همچنین در مورد صحنه های که کودکان رو در آموزش های جادویی نشان می ده اظهار نظر کردن و گفتند:

Fiege مدیر ارشد کمپانی Marvel :

“من میدونم افرادی که فیلم های کامیک نگاه می کنند یا کتاب هاش رو میخونند به خوبی با این مراسمات سنتی که برای کار های ماورایی انجام میشه آشنایی دارند… ما دیدیم که چطور Black Panther با ابر انسانی مثل Captain America در فیلم جنگ داخلی مبارزه می کرد. در واقعیت این قدرت که T’Challa داره و میتونه پا به پای همه ی قهرمان ها بجنگه به واسطه ی زره ی ضد گلولش نیست، بلکه به خاطر همون قدرت جادویی که در بچگی تعالیمش رو دیده”

همچنین Coogler کارگردان فیلم در باره ی شخصیت پلنگ سیاه گفت:

“ببینید خیلی از ابر قهرمان ها هستند که به واسطه ی نیرو های ماورایی مبارزه می کنند و خیال می کنند که این برگ برنده ی اون هاست،اما همیشه محبوبیت کارکتر هایی که با استفاده از قدرت بشری و تجهیزات خودشون رو نشون میدن از بقیه بیشتره. خیلی ها فکر می کنند که پلنگ سیاه دارای قدرت های ماورایی هست اما چیزی که باعث قدرتش میشه فیزیک فوق العاده ی بدنش و هنر های رزمیه اونه”

Serkis شخصیت منفور اصلی فیلم هست که اون رو قبلا در صحنه ای از فیلم Avengers age of Ultron ملاقات کردیم، اون دومین فرد منفی در کل کامیک های Black Panther که قراره در این فیلم حسابی باهاش آشنا بشیم، اما اولین فرد کیه ؟ قطعا Jordan Erik فردی که به شدت با T’Challa و سیاست هاش مخالفه و همیشه برای واکاندا مشکل ایجاد میکنه. ما اون رو در صحنه ای می بینیم که بالای صخره ای ایستاده و یکی از نگهبان های باوفای T’Challa رو در اختیار داره.

البته M’ Baku هم در فیلم حضور داره، او فرمانده ی محاجمین کوه هاست و دشمنان سر سخت واکاندا که به دنبال نابودیه شهره، ما اون رو در صحنه ای کوتاه در حال مبارزه با Ayo میبینیم. اگر به خاطر داشته باشید ما اون رو در فیلم جنگ داخلی دیدم همون زنی که موهای سرش رو تراشیده بود و به ناتاشا رومانوف هشدار داد که اگر T’Challa در جریان مبارزه با کاپیتان آسیبی بهش برسه عواقب بدی رو براشون به همراه خواهد داشت.Ayo یکی از محافظان و مشاور های خبره و فوق العاده با هوش پلنگ سیاهه که در این فیلم به خوبی با اون و میزان وفاداریش به پادشاهش آشنا خواهیم شد.

در آخرین صحنه ی تریلر ما دو محافظ پلنگ سیاه رو می بینیم و بعد از اون، Martin Freeman رو میبینم که در حال اعتراف کشیدن از Serkis هست.و به نظر میاد که دوباره در کره ی جنوبیه، مثل اینکه در این فیلم فلش بک های زیادی داریم که به وقایع بعد از جنگ داخلی می پردازه،با اینکه هنوز تایید نشده اما امکانش هست که Winter Soldier در این فیلم حضور داشته باشه، چون اگر به خاطر داشته باشید در انتهای فیلم جنگ داخلی دیدم که همراه با کاپیتان برای درمان دستش پیش T’Challa اومده بود.

این فیلم در تاریخ ۱۸ فبریه ۲۰۱۸ اکران خواهد شد. نظر شما چیست ؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

  1. اتفاقا به نظر من رقابت پایاپایی مارول و DC با هم ندارن فیلم هایی که مارول میسازه خیلی بهتر از فیلم های DC هستش حداقل تا قبل اکران Wonder Woman اینطوری بود شاید یه تکونی به خودش بده DC

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن