آمار ریت و بیننده سریالها

معنای ریتینگ یک سریال چیست و اهمیت آن در چیست؟

 

به نقل از vmilad.com :

اگه مشتری این بلاگ باشین دیگه حتماً می دونین تعداد بیننده های یه سریال، هواداران اینترنتی اون سریال و تعداد بیننده هایی که اون سریال رو ضبط می کنن و بعداً می بینن یا دانلود می کنن کمترین تاثیر رو در تمدید شدن سریال دارن چیزی که بیشترین اهمیت رو داره بیننده هایی هستن که رنج سنی اونها بین ۱۸-۴۹ ساله و میشه دقیق تر هم به این مسئله نگاه کرد چه تعداد مردان ۱۸-۴۹ ساله این سریال رو میبینن و چه تعداد زن های ۱۸-۴۹ ساله.

 

 

اینجاست که پای ریتینگ میاد وسط اما این ریتینگ یعنی چی؟ وقتی میگن یه سریال ریتینگ ۱۸-۴۹ ساله ها ۱٫۵ یا ۲ یا ۲٫۷ یعنی چی؟ امروز می خوام اینو براتون توضیح بدم. شرکت نیلسن با ست آپ باکس هایی که در خونه های ۰٫۰۲% مردم کل آمریکا داره می تونه به صورت خوشه ای همه اعدادی که گفتم و حتی بیشتر از اون رو هم اندازه گیری کنه و ریتینگ ها رو به شبکه ها بده البته این بخش کوچکی از کار نیلسن که ما با بقیه اش کار نداریم حالا ما به عنوان یه حقیقت می دونیم که جمعیت ۱۸-۴۹ ساله های آمریکا امسال ۱۲۶٫۹۶۰٫۰۰۰ نفره(حدوداً) وقتی ما میگیم ریتینگ ۱۸-۴۹ ساله های یه سریال ۱ بوده یعنی ۱% از این جمعیت که یعنی ۱٫۲۶۹٫۶۰۰ نفر اون سریال رو دیدن.

 

 

بالطبع هرچی این رقم بالاتر باشه اون سریال موفق تره عددی که بشه برای همه شبکه ها گفت غیرممکنه و رابطه مستقیمی داره با میانگین باقی سریال های اون شبکه اما سریالی که زیر ۱٫۵ بیاد یه سریال مرده است و سریالی که بالای ۲٫۲ باشه قطعاً شانس خوبی داره البته باشرایط حال حاضر. این یه اصل کلی بود امیدوارم کمک کرده باشه.

نمایش بیشتر

‫۶ نظرها

    1. هر کشور کانال های خودش رو داره ، ممکنه یک سریال طرفداران جهانی داشته باشه اما ملاک سنجش تماشاگران امریکا و اون شبکه ی مورد نظر هستند .

  1. سلام ببخشید چجوری میشه سریال ترکی مورد علاقه امونو از خود شبکه های آنلاین ترکیه نگاه کرد که ریتینگش بره بالا؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن