Top 10انتخاب سردبیرمعرفی فیلم

اختصاصی: معرفی و تاریخ اکران فیلم‌های آینده‌ی DC – از Batman تا Nightwing و Flash

ژانر ابرقهرمانی امروزه طرفداران زیادی دارد، و حالا که فیلم های ابرقهرمانی متعددی ساخته می شوند دنبال کردن همه‌ی آن ها کار دشواری است. با اینکه ما قبلا لیستی از تاریخ اکران فیلم های ابرقهرمانی تا سال ۲۰۲۲ را برای شما عزیزان آماده کرده بودیم، اما در اینجا می خواهیم تمرکز خودمان را روی فیلم های کمپانی DC قرار دهیم. استودیوی برادران وارنر (Warner Bros) با فیلم Man of Steel (مرد پولادین) رسما دنیای گسترده‌ی DC را پایه گذاری کرد، که پس از آن فیلم های Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت)، Suicide Squad (جوخه انتحار)، Wonder Woman (زن شگفت انگیز) و Justice League (لیگ عدالت) اکران شدند. اما پس از ناموفق بودن این دنیای سینمایی مرتبط، برادران وارنر و DC لیست جدیدی از فیلم های در حال تولید خود را منتشر کردند.

در این مقاله لیست کاملی از تمام فیلم های آینده‌ی DC که رسما در حال تولید هستند را می بینید، که شامل توضیحات کوتاهی درباره‌ی آن ها می شود. هنوز مشخص نیست تمام این فیلم ها در آینده ساخته شوند، اما کاملا مشخص است برادران وارنر قصد دارد تا چندین سال از کامیک های DC به بهترین شکل بهره ببرد. پس در بررسی تمامی فیلم های آینده‌ی DC با آریافیلم همراه باشید.

Shazam (شزم)

تاریخ اکران: ۵ آوریل ۲۰۱۹ (۱۶ فروردین ۱۳۹۸)

وضعیت: در مراحل پس از تولید

کارگردان: دیوید اف سندبرگ (David F. Sandberg)

بازیگران: زکری لی‌وای (Zachary Levi)، اشر انجل (Asher Angel)، جایمون هانسو (Djimon Hounsou)، مارک استرانگ (Mark Strong)، جک دیلن گریزر (Jack Dylan Grazer)، گریس فولتن (Grace Fulton)، فیث هرمن (Faithe Herman)، ایان چن (Ian Chen) و جوان آرمند (Jovan Armand)

چیزهایی که فعلا می دانیم: قرار بود دواین جانسون (Dwayne Johnson) در اولین تجربه ی ابرقهرمانی خودش نقش بلک آدام را در این فیلم بازی کند، اما برادران وارنر تصمیم گرفت در آینده فیلم مستقل Black Adam (بلک آدام) را به صورت جداگانه با بازی جانسون بسازد. دیوید اف سندبرگ (David F. Sandberg) کارگردان فیلم های Lights Out (در تاریکی) و Annabelle: Creation (آنابل: آفرینش) کارگردانی این فیلم را برعهده دارد.

زکری لی‌وای (Zachary Levi) نقش شخصیت شزم را بازی می کند، و اشر انجل (Asher Angel) نقش بیلی بتسون، همتای نوجوان او را بازی می کند. داستان درباره ی یک پسر نوجوان است که می تواند با گفتن کلمه ی !Shazam به یک ابرقهرمان بزرگسال تبدیل شود. مارک استرانگ (Mark Strong) نقش دکتر تادئوس سیوانای شرور را بازی می کند.

Joker (جوکر)

تاریخ اکران: ۴ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۲ مهر ۱۳۹۸)

وضعیت: در مراحل پس از تولید

کارگردان: تاد فیلیپس (Todd Phillips)

بازیگران: خواکین فینیکس (Joaquin Phoenix)، زازی بیتز (Zazie Beets)، رابرت دنیرو (Robert De Niro)، مارک مارون (Marc Maron)، فرانسیس کانروی (Frances Conroy)، گلن فلشلر (Glenn Fleshler)، شیا ویگهام (Shea Whigham) و بیل کمپ (Bill Camp)

چیزهایی که فعلا می دانیم: این یکی کمی عجیب است. پس از فیلم های ضعیفی مثل Batman v Superman (بتمن در مقابل سوپرمن) و Suicide Squad (جوخه خودکشی) و سپس Wonder Woman (زن شگفت انگیز) که به موفقیت بالایی دست یافت، برادران وارنر برنامه هایش را برای دنیای گسترده ی دی سی (DCEU) تغییر داد. یکی از این تغییرات ایجاد بخشی جدید در برادران وارنر بود که در آن اقتباس هایی ساخته شوند که به DCEU ارتباطی ندارند، یعنی فیلمسازان می توانند در آن بخش، ایده های عجیب و غریب خود را عملی کنند و اصلا نگران ارتباط فیلمشان با دیگر فیلم های این دنیای سینمایی نباشند. اولین فیلم این بخش جدید روایتگر داستان اریجین Joker (جوکر) به کارگردانی تاد فیلیپس (Todd Phillips) سازنده ی فیلم های The Hangover (خماری) و War Dogs (سگ های جنگی) است که خود فیلیپس فیلمنامه ی آن را با همکاری اسکات سیلور (Scott Silver) نویسنده ی فیلم The Fighter (مبارز) نوشته است. این فیلم در حال و هوای فیلم Taxi Driver (راننده تاکسی) و در اوایل دهه ۸۰ میلادی روایت می شود.

بازیگر نقش اصلی این فیلم جرد لتو (Jared Leto) نیست – برادران وارنر می خواست از لئوناردو دی کاپریو (Leonardo DiCaprio) در نقش اصلی فیلم استفاده کند، و وقتی او این پیشنهاد را نپذیرفت، آن ها سراغ خواکین فینیکس (Joaquin Phoenix) رفتند که پس از مذاکرات طولانی مدت راضی شد این نقش را بازی کند. فیلمبرداری این فیلم سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز شد و اوایل ماه دسامبر به پایان رسید.

Birds of Prey And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn (پرندگان شکاری و رهاسازی شگفت انگیز هارلی کویین)

تاریخ اکران: ۷ فوریه ۲۰۲۰ (۱۸ بهمن ۱۳۹۸)

وضعیت: در حال تولید

کارگردان: کتی یان (Cathy Yan)

بازیگران: مارگو رابی (Margot Robbie)، مری الیزابت وینستد (Mary Elizabeth Winstead)،‌ جرنی اسمالت بل (Jurnee Smollett-Bell)، رزی پرز (Rosie Perez)، الا جی باسکو (Ella Jay Basco) و ایوان مک ‌گرگور (Ewan McGregor)

چیزهایی که فعلا می دانیم: این پروژه به دلیل تمایل زیاد مارگو رابی (Margot Robbie) برای ساخت آن سرعت گرفت، آن هم وقتی این بازیگر نقش هارلی کویین، برادران وارنر را راضی کرد یک فیلم با بازیگران نقش اصلی زن براساس کامیک بوک های Birds of Prey (پرندگان شکاری) بسازد. این استودیو نه تنها این کار را کرد، بلکه کتی یان (Cathy Yan) را به خاطر موفقیت با فیلم مستقلش Dead Pigs (خوک های مرده) برای کارگردانی این فیلم انتخاب کرد. در این فیلم شاهد گروهی از شخصیت های زن کامیک های DC مثل بتگرل هستیم تا مثل پلنگ سیاه و مرد عنکبوتی که ابتدا در فیلم Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) معرفی شدند، راه برای حضور او در فیلم مستقل خودش باز شود.

ساخت این پروژه جزو اولویت های اصلی برادران وارنر است و تولید آن از اوایل سال ۲۰۱۹ آغاز شده است. جرنی اسمالت بل (Jurnee Smollett-Bell) نقش قناری سیاه، مری الیزابت وینستد (Mary Elizabeth Winstead) نقش هانترس، رزی پرز (Rosie Perez) نقش کارآگاه رنه مونتویا، الا جی باسکو (Ella Jay Basco) نقش بتگرل و ایوان مک ‌گرگور (Ewan McGregor) نقش بلک ماسک، شرور فیلم را بازی می کنند.

Wonder Woman 1984 (زن شگفت انگیز ۱۹۸۴)

Wonder Woman 1984

تاریخ اکران: ۵ ژوئن ۲۰۲۰ (۱۶ خرداد ۱۳۹۹)

وضعیت: در مراحل پس از تولید

کارگردان: پتی جنکینز (Patty Jenkins)

بازیگران: گل گدوت (Gal Gadot)، کریستن ویگ (Kristen Wiig)، کریس پاین (Chris Pine) و پدرو پاسکال (Pedro Pascal)

چیزهایی که فعلا می دانیم: Wonder Woman (زن شگفت انگیز) نقطه عطفی برای DCEU بود که در باکس آفیس و نزد منتقدان با استقبال خوبی روبرو شد، پس انتظارات از این فیلم خیلی بالاست. پتی جنکینز (Patty Jenkins) دوباره برای کارگردانی این فیلم برگشته که در سال ۱۹۸۴ و اواخر جنگ سرد روایت می شود. کریستن ویگ (Kristen Wiig) نقش چیتا شرور فیلم را بازی می کند و کریس پاین (Chris Pine) به نوعی دوباره نقش استیو ترور را بازی خواهد کرد. ابتدا قرار بود این فیلم نوامبر ۲۰۱۹ اکران شود، اما برادران وارنر تصمیم گرفت اکران آن را به تابستان ۲۰۲۰ موکول کند.

The Batman (بتمن)

تاریخ اکران: ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ (۴ تیر ۱۴۰۰)

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: مت ریوز (Matt Reeves)

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: ۲ سال پیش برادران وارنر بالاخره موفق شد بن افلک (Ben Affleck) را راضی کند کارگردانی و بازی در فیلم مستقل The Batman (بتمن) را برعهده بگیرد، که فیلمنامه اش هم توسط بن افلک و جف جانز نوشته شده بود. سپس افلک از کارگردانی پروژه انصراف داد، و قرار شد فقط در این فیلم بازی کند. در نهایت کارگردانی این فیلم به مت ریوز (Matt Reeves) سازنده ی فرنچایز Planet of the Apes (سیاره ی میمون ها) سپرده شد. سپس شایعاتی مبنی بر این قضیه شنیده شد که شاید افلک کلا در این فیلم نقشی نداشته باشد، و بالاخره در ژانویه ۲۰۱۹ رسما اعلام شد بن افلک دیگر قرار نیست نقش بتمن را بازی کند.

ریوز قرار است بتمن جوانتری را معرفی کند و فیلمش لحن نوآر خواهد داشت، چون ریوز می خواهد کاملا از جنبه‌ی کارآگاهی بتمن بهره ببرد، اتفاقی که تاکنون در دیگر فیلم های این شخصیت نیفتاده است. حالا که تاریخ اکران فیلم مشخص شده، احتمالا تولید آن از اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

The Suicide Squad (جوخه خودکشی)

تاریخ اکران: ۶ آگوست ۲۰۲۱ (۱۵ مرداد ۱۴۰۰)

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: جیمز گان (James Gunn)

بازیگران: ادریس البا ( Idris Elba)، شاید مارگو رابی (Margot Robbie)

چیزهایی که فعلا می دانیم: قطعا دیوید آیر (David Ayer) برای کارگردانی این دنباله برنمی گردد، و استودیوی برادران وارنر نام های جالبی را برای کارگردانی این فیلم در نظر گرفته بود. در اواخر سال ۲۰۱۶ این استودیو قصد استخدام مل گیبسون (Mel Gibson) را داشت، اما سپس به سراغ ژاومه کویت- سرا (Jaume Collet-Serra) کارگردان فیلم های The Shallows (آب های کم عمق) و Non-Stop (بدون توقف) رفت که او این پیشنهاد را نپذیرفت. سپس گوین اوکانر (Gavin O’Connor) برای کارگردانی فیلم انتخاب شد، اما وقتی نظراتش درباره ی فیلم خیلی شبیه داستان فیلم Birds of Prey (پرندگان شکاری) شده بود، او هم از ساخت این فیلم منصرف شد.

سپس استودیوی برادران وارنر از جیمز گان (James Gunn) خواست تا فیلمنامه ای جدید برای این فیلم بنویسد و چند ماه بعد مشخص شد او کارگردانی فیلم را برعهده خواهد داشت که حالا عنوان The Suicide Squad (جوخه خودکشی) برای آن انتخاب شده است. این بیشتر ریبوتی برای فیلم قبلی ساخته‌ی دیوید آیر است تا دنباله‌ی آن باشد، و ممکن است در آن شاهد هیچکدام یا برخی از شخصیت های فیلم قبلی باشیم. ویل اسمیت (Will Smith) رسما اعلام کرده در این فیلم حضور ندارد و ادریس البا ( Idris Elba) جای او را در نقش ددشات گرفته، اما استودیو قصد دارد هارلی کوئین با بازی مارگو رابی (Margot Robbie) در این فیلم حضور داشته باشد. فیلمبرداری این فیلم از سپتامبر ۲۰۱۹ آغاز می شود.

Aquaman 2 (آکوامن ۲)

تاریخ اکران: ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۵ شهریور ۱۴۰۱)

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: جیسون موموآ (Jason Momoa)، امبر هرد (Amber Heard)

چیزهایی که فعلا می دانیم: پس از اکران Aquaman (آکوامن) در ماه دسامبر ۲۰۱۸، این فیلم با فروش بیش از ۱.۱۴ میلیارد دلاری به پرفروش ترین فیلم دنیای گسترده‌ی DC تبدیل شد. بنابراین استودیوی برادران وارنر تصمیم گرفت تولید دنباله‌ی آن فیلم را رسما اعلام کند، اما جیمز وان (James Wan) کارگردان فیلم قبلی گفته تا زمانی که فیلمنامه‌ی خوبی برای فیلم نوشته نشود قصد عجله برای تولید آن را ندارد. استودیو فعلا تاریخ اکران ۲۰۲۲ را برای این دنباله در نظر گرفته تا به سازندگان زمان کافی برای توسعه‌ی فیلم را داده باشد، و دیوید لزلی جانسون مک گلدریک (David Leslie Johnson-McGoldrick) نویسنده‌ی Aquaman برای نویسندگی فیلمنامه استخدام شده است. وان هنوز تعهدی برای کارگردانی Aquaman 2 (آکوامن ۲) نداده، اما با توجه به محبوبیت بالا و فراتر از انتظارات فیلم اول، این دنباله قطعا از اولویت های اصلی برادران وارنر است.

The Trench (ترنچ)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: به دلیل موفقیت عالی Aquaman، و با توجه به تمایلات جیمز وان کارگردان آن فیلم به ژانر وحشت، استودیوی برادران وارنر تولید اسپین آفی به نام The Trench (ترنچ) را رسما اعلام کرد. این فیلم قرار است با بودجه‌ ای خیلی کمتر، نژاد ترنچ در فیلم Aquaman را بررسی کند و لحنی ترسناک داشته باشد. نوآ گاردنر (Noah Gardner) و آیدان فیتزجرالد (Aidan Fitzgerald) نویسندگان تازه کار برای نوشتن فیلمنامه‌ی این فیلم انتخاب شده اند و وان و پیتر سفران تهیه کنندگان فیلم خواهند بود.

The Flash (فلش)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: جاناتان گلداستاین (Jonathan Goldstein) و جان فرانسیس دیلی (John Francis Daley)

بازیگران: ازرا میلر (Ezra Miller)، کرسی کلمونس (Kiersey Clemons) و بیلی کروداپ (Billy Crudup)

چیزهایی که فعلا می دانیم: ازرا میلر (Ezra Miller) اولین بار خیلی کوتاه در فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) حضور داشت، اما در فیلم Justice League (لیگ عدالت) حضور کاملی را تجربه کرد. وقتی از فیل لرد (Phil Lord) و کریس میلر (Chris Miller) خواسته شد فیلمنامه ای برای این فیلم بنویسند، آن ها این کار را نپذیرفتند و تصمیم گرفتند فیلم Solo: A Star Wars Story (سولو: یک داستان جنگ ستارگانی) را کارگردانی کنند (که آن را هم رها کردند)، استودیو از سث گراهام اسمیت (Seth Grahame-Smith) خواست اولین کارگردانی خودش را با این فیلم ابرقهرمانی تجربه کند. پس از شکست Batman v Superman، برادران وارنر مسیر خودش را عوض کرد و گراهام اسمیت را از این پروژه اخراج کرد،‌ و به دنبال کارگردانی ماهر برای این فیلم افتاد. سپس آن ها از ریک فامیویوا (Rick Famuyiwa) خواستند فیلمنامه ی گراهام اسمیت که داستان رفاقتی بین فلش و سایبورگ بود را کارگردانی کند. اما چند ماه پس از آغاز تولید فیلم و انتخاب بازیگران، فامیویوا از این پروژه کناره گیری کرد. او قبل از جدایی‌اش کرسی کلمونس (Kiersey Clemons) را در نقش آیریس وست و بیلی کروداپ (Billy Crudup) را در نقش هنری آلن پدر فلش انتخاب کرده بود.

این تصمیم باعث شد تاریخ اکران مارس ۲۰۱۸ عملا ممکن نباشد، چون برای عملی شدن آن باید تولید فیلم اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز می شد. سپس در اواسط سال ۲۰۱۷ ازرا میلر به فیلمبرداری فیلم Fantastic Beasts 2 (جانوران شگفت انگیز ۲) پیوست، که تولید فیلم The Flash را به اواخر سال ۲۰۱۷ یا اوایل سال ۲۰۱۸ موکول کرد. اما حالا این فیلم دو کارگردان دارد. ابتدا نام هایی مثل رابرت زمکیس (Robert Zemeckis) مطرح شده بود، اما جاناتان گلداستاین (Jonathan Goldstein) و جان فرانسیس دیلی (John Francis Daley) سازندگان فیلم اکشن کمدی عالی Game Night (شب بازی) برای ساخت فیلم Flashpoint (فلش پوینت) انتخاب شدند، که در نویسندگی فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) هم همکاری داشته اند.

برادران وارنر در کامیک کان سال ۲۰۱۷ اعلام کرد فیلم Flash اقتباسی از خط داستانی Flashpoint (فلش پوینت) در کامیک بوک ها خواهد بود، که به استودیو اجازه می دهد به نوعی DCEU را ریبوت کند، اما مشخص نیست آیا هنوز هم برنامه ی استودیو اینطور باشد.

در اکتبر ۲۰۱۸ تولید فیلم The Flash دوباره با مانعی روبرو شد، و مشخص شد تولید این فیلم از بهار ۲۰۱۹ به اواخر سال ۲۰۱۹ موکول شده است، چون فیلمنامه تا آن زمان آماده نشده و میلر هم قرار است پاییز ۲۰۱۹ در فیلمبرداری Fantastic Beasts 3 (جانوران شگفت انگیز ۳) حضور پیدا کند. بنابراین انتظار نمی رود فیلم The Flash تا سال ۲۰۲۱ در سینماها اکران شود.

Batgirl (بتگرل)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: برادران وارنر موفق شد جاس ویدون (Joss Whedon) را پس از خروج از مارول استخدام کند تا نویسندگی و کارگردانی فیلم Batgirl (بتگرل) را برعهده بگیرد. او یکسال روی فیلمنامه کار کرد، که طی آن همچنین فیلمبرداری مجدد Justice League را نیز برعهده داشت، اما در فوریه ۲۰۱۸ ویدون اعلام کرد چون نتوانسته داستان خوبی برای فیلم بنویسد این پروژه را ترک کرده است. آخرین نسخه از فیلمنامه ی این فیلم را کریستینا هادسون (Christina Hodson) نوشته و حالا برادران وارنر به دنبال کارگردانی زن برای ساختن آن است.

Green Lantern Corps (سپاه گرین لنترن)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: این فیلم ریبوتی برای فیلم افتضاح قبلی خواهد بود، پس قرار نیست در آن شاهد حضور رایان رینولدز (Ryan Reynolds) باشیم – او همچنین سرش با فرنچایز Deadpool خودش گرم است. شایعه شده بود گرین لنترن اولین بار در قسمت دوم Justice League حضور داشته باشد تا به تیم هشدار دهد دارک سید در حال آمدن به زمین به منظور نابودی آن است. اما عنوان این ریبوت نیز به ما می گوید که این فیلم شامل همکاری دو گرین لنترن خواهد بود. تایریس گیبسون (Tyrese Gibson) آشکارا اعلام کرده دوست دارد نقش یکی از گرین لنترن ها را بازی کند. برادران وارنر در ژانویه ۲۰۱۷ دیوید اس گویر (David S. Goyer) را برای نوشتن فیلمنامه در کنار جاستین رودز (Justin Rhodes) استخدام کرد، اما ماه ژوئن ۲۰۱۸ اعلام شد جف جانز (Geoff Johns) قرار است فیلمنامه ی این فیلم را بنویسد.

New Gods (خدایان جدید)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: ایوا دوورنی (Ava DuVernay)

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: ماه مارس ۲۰۱۸، پس از اکران فیلم A Wrinkle in Time (چین خوردگی در زمان) اعلام شد ایوا دوورنی (Ava DuVernay) کارگردان این فیلم قرار است کارگردانی New Gods (خدایان جدید) را برای DC برعهده داشته باشد. این فیلم اقتباسی از کامیک جک کربی (Jack Kirby) است که در آن وقتی خدایان قدیم توسط آخرالزمان از بین می روند خدایان جدیدی ظهور می کنند. این داستان شامل چیزهای عجیب و غریب زیادی است و دارک‌سید شرور در آن حضور دارد، اما مشخص نیست دوورنی قصد دارد چه داستانی در این فیلم روایت کند. او فعلا مشغول ساخت مینی سریال When They See Us برای نتفلیکس است پس معلوم نیست تولید New Gods را چه زمانی آغاز می کند.

Blackhawk (بلک هاوک)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: شاید استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg)

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) پس از کارگردانی فیلم موفق Ready Player One (بازیکن شماره یک آماده) برای برادران وارنر همچنان در استخدام این استودیو باقی مانده است تا شاید اولین فیلم ابرقهرمانی خودش را بسازد. Blackhawk (بلک هاوک) براساس کامیک بوکی به همین نام است که داستان تیمی از خلبانان ماهر را حین جنگ جهانی دوم دنبال می کند. این فیلم بیشتر کامیک بوکی است تا ابرقهرمانی باشد، و تنها چیزی که درباره‌ی آن می دانیم این است که اسپیلبرگ تهیه کنندگی آن را برعهده دارد و شاید آن را کارگردانی کند. این احتمال خیلی کم است چون اسپیلبرگ همزمان در حال کار روی پروژه های زیادی است، اما اگر فیلمنامه‌ی خوبی در اختیار او قرار داده شود شاید او به کارگردانی فیلم ترغیب شود.

Untitled Jared Leto Joker Movie (فیلم بدون نام جوکر با بازی جرد لتو)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: جرد لتو (Jared Leto)

چیزهایی که فعلا می دانیم: این فیلمی مجزا از فیلم مستقل Joker (جوکر) با بازی خواکین فینیکس است. ماه ژوئن ۲۰۱۸ اعلام شد فیلم Joker با بازی جرد لتو (Jared Leto) هم ساخته خواهد شد و لتو تهیه کننده اجرایی آن نیز خواهد بود. این تمام چیزی است که درباره‌ی این پروژه می دانیم و شاید این پروژه اصلا ساخته نشود، اما می دانیم که لتو در فیلم ابرقهرمانی Morbius (موربیوس) محصول سونی نقش اصلی را بازی می کند، پس نتیجه گیری این قضیه برعهده‌ی شماست.

Untitled Joker/Harley Quinn Movie (فیلم بدون نام جوکر/ هارلی کوئین)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: جان رکوآ (John Requa)، گلن فیکارا (Glenn Ficarra)

بازیگران: جرد لتو (Jared Leto)، مارگو رابی (Margot Robbie)

چیزهایی که فعلا می دانیم: استودیوی برادران وارنر در حال توسعه‌ی اسپین آفی برای Suicide Squad با داستانی عاشقانه جنایی پیرامون جوکر و هارلی کوئین است و جرد لتو (Jared Leto) و مارگو رابی (Margot Robbie) قرار است نقش خودشان را دوباره در این فیلم بازی کنند. جان رکوآ (John Requa)، گلن فیکارا (Glenn Ficarra) سازندگان فیلم Focus (تمرکز) با بازی رابی برای نویسندگی،‌ کارگردانی و تهیه کنندگی فیلم انتخاب شده اند. شایعات زیادی مبنی بر این وجود دارند که این فیلم به جای Gotham City Sirens ساخته می شود و برخی نیز می گویند این یک فیلم کاملا مجزاست. رکوآ و فیکارا فیلمنامه را تحویل استودیو داده اند اما آغاز تولید فیلم به تصمیم استودیو بستگی دارد.

Supergirl (سوپرگرل)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: ماه آگوست ۲۰۱۸ اعلام شد استودیوی برادران وارنر در حال توسعه‌ی فیلم Supergirl (سوپرگرل) است و اورن یوزیل (Oren Uziel) فیلمنامه‌ی آن را می نویسد. هنوز چیز زیادی از این فیلم نمی دانیم، اما این فیلم قطعا ساخته خواهد شد.

Nightwing (نایت وینگ)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: کریس مک کی (Chris McKay)

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: استودیوی برادران وارنر ماه فوریه ۲۰۱۷ اعلام کرد کریس مک کی (Chris McKay) سازنده‌ی انیمیشن The LEGO Batman Movie (فیلم لگو بتمن) برای کارگردانی فیلم Nightwing (نایت وینگ) انتخاب شده و بیل دوبیوک (Bill Dubuque) فیلمنامه‌ی آن را خواهد نوشت. این فیلمساز رویکردی کاملا اکشن به این شخصیت کامیک بوکی داشته، که در کامیک ها نسخه‌ی بزرگسال دیک گریسون یا همان رابین است. مک کی گفته بود مراحل پیش تولید فیلم ممکن است اوایل سال ۲۰۱۸ آغاز شود، اما این اتفاق تاکنون نیفتاده است. نکته‌ی دیگر اینکه مک کی پس از انتخاب برای ساخت فیلم Nightwing برای کارگردانی فیلم Dungeons and Dragons، فیلم Jonny Quest و اقتباس نتفلیکسی Reborn قرارداد بسته است.

Justice League Dark (لیگ عدالت تاریک)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: برادران وارنر مدت هاست در حال توسعه ی اقتباسی از کامیک بوک های Justice League Dark (لیگ عدالت تاریک) است، و گی یرمو دل تورو (Guillermo del Toro) قبل از جدایی از این پروژه، فیلمنامه ای برای این فیلم نوشته بود. اما پس از راه اندازی DCEU، ماه آگوست ۲۰۱۶ داگ لیمان (Doug Liman) سازنده ی فیلم های Edge of Tomorrow (لبه ی فردا) و The Bourne Identity (هویت بورن) برای کارگردانی این فیلم انتخاب شد و سپس در می ۲۰۱۷ این پروژه را ترک کرد. برادران وارنر به دنبال جایگزینی برای لیمان است و همچنین می خواهد گروه بازیگران درجه یکی برای آن انتخاب کند، که تمرکز آن روی ابرقهرمانان DC با قدرت های ماورایی و تاریک است که متضاد قدرت های درخشان گروه لیگ عدالت هستند. شخصیت های Justice League Dark ضدقهرمان به حساب نمی آیند، و بین آن ها شخصیت هایی مثل جان کنستانتین و سوامپ تینگ هم دیده می شوند.

Gotham City Sirens (سایرن های شهر گاتهام)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: نامشخص

کارگردان: شاید دیوید آیر (David Ayer)

بازیگران: مارگو رابی (Margot Robbie)

چیزهایی که فعلا می دانیم: مدتی پس از اکران Suicide Squad، مارگو رابی (Margot Robbie) پیشنهاد ساخت اسپین‌آفی براساس شخصیت های زن دنیای DC مثل هارلی کویین و پویزن آیوی را داد. دیوید آیر (David Ayer) کارگردان Suicide Squad برای ساخت این پروژه با نویسندگی جنوا رابرتسون دووت (Geneva Robertson-Dworet) انتخاب شده بود، اما مدت هاست خبری از این پروژه نبوده و آیر حالا تولید Bright 2 را برای نتفلیکس برعهده گرفته است، پس حضور او در این پروژه مشخص نیست.

Blue Beetle (بلو بیتل)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: هنوز چیزی نمی دانیم. ماه نوامبر ۲۰۱۸ اعلام شد اقتباسی از شخصیت لاتین کامیک بوکی به نام Blue Beetle (بلو بیتل) در حال توسعه است، و گرث دانت آلکاسر (Gareth Dunnett-Alcocer) نویسندگی فیلمنامه‌ی آن را برعهده دارد.

Plastic Man (مرد پلاستیکی)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: ماه دسامبر ۲۰۱۸ بود که برادران وارنر اعلام کرد در حال توسعه‌ی فیلمی با حضور شخصیت Plastic Man (مرد پلاستیکی) است و آماندا ایدوکو (Amanda Idoko) فیلمنامه‌ی فیلم را خواهد نوشت. لحن فیلم اکشن ماجراجویی کمدی است، اما این فیلم هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و ممکن است اصلا ساخته نشود.

Untitled Man of Steel Sequel (دنباله‌ی بدون نام مرد پولادین)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: شاید هنری کویل (Henry Cavill)

چیزهایی که فعلا می دانیم: زک اسنایدر و برادران وارنر به جای اینکه دنباله‌ی مستقیمی برای Man of Steel (مرد پولادین) بسازند، تصمیم گرفتند با فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت) دنیای DC را گسترش دهند. در حالی که دنباله‌ی Man of Steel رسما معرفی نشده، اما هنری کویل از علاقه‌اش برای حضور در فیلم مستقل دیگری از سوپرمن گفته و می دانیم که برادران وارنر به صورت مخفیانه در حال توسعه‌ی این فیلم بوده است. متیو وان (Matthew Vaughn) سازنده‌ی فیلم های Kingsman (کینگزمن) و Kick Ass (کیک اس) جدیدترین شخص در حال مذاکره برای کارگردانی این فیلم بوده که آن را یک Man of Steel رنگارنگ و قهرمانانه توصیف کرده، پس احتمال ساخت این فیلم هنوز هم وجود داشت.

سپس تمام امیدها برای این فیلم در سپتامبر ۲۰۱۸ از بین رفت، وقتی گزارش شد هنری کویل دیگر نقش سوپرمن را بازی نخواهد کرد و برادران وارنر تمرکزش را روی سوپرگرل گذاشته و احتمالا قصد دارد سوپرمن را با حضور بازیگری جدید ریبوت کند. پس اصلا مشخص نیست این پروژه ساخته خواهد شد یا خیر.

Untitled Deathstroke Movie (فیلم بدون نام دث استروک)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: گرث ایوانز (Gareth Evans)

بازیگران: جو منگنیلو (Joe Manganiello)

چیزهایی که فعلا می دانیم: زمانی که فیلم Justice League (لیگ عدالت) در حال تولید بود جو منگنیلو (Joe Manganiello)در نقش دث استروک شرور کامیک های بتمن برای حضور در این فیلم انتخاب شد، و در حالی که گزارش شده بود دث استروک شرور اصلی فیلم مستقل The Batman (بتمن) ساخته‌ی بن افلک (Ben Affleck) خواهد بود، حالا که دیگر قرار نیست افلک در این فیلم نقشی داشته باشد این قضیه متنفی است. مت ریوز (Matt Reeves) کارگردانی فیلم The Batman را برعهده گرفت و به نظر در حال کار روی یک سه‌گانه‌ی جدید برای این شخصیت است، اما برادران وارنر سال ۲۰۱۷ با گرث ایوانز (Gareth Evans) سازنده‌ی سری فیلم های The Raid (یورش) برای ساخت فیلم مستقل Deathstroke (دث استروک) به توافق رسید. ایوانز از آن زمان اعلام کرده اصلا نمی داند این پروژه ساخته می شود یا خیر.

Untitled Black Adam Movie (فیلم بدون نام بلک آدام)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: دواین جانسون (Dwayne Johnson)

چیزهایی که فعلا می دانیم: این پروژه چندین سال پیش زمانی که برادران وارنر دواین جانسون (Dwayne Johnson) را برای بازی در نقش بلک آدام شرور فیلم Shazam (شزم) انتخاب کرد برای اولین بار معرفی شد. ابتدا قرار بود جانسون در فیلم Shazam بازی کند، اما بهار ۲۰۱۷ جانسون اعلام کرد استودیو تصمیم گرفته دو فیلم مجزا بسازد:‌ یکی برای شزم، و یکی برای ضدقهرمان بلک آدام. این پروژه زمان زیادی است در حال توسعه بوده اما برادران وارنر به تازگی آدام استیکیل (Adam Sztykiel) نویسنده‌ی فیلم Due Date (موعد مقرر) را برای نوشتن فیلمنامه‌ی آن انتخاب کرده است. با توجه به صحبت های هیرام گارسیا (Hiram Garcia) یکی از تهیه کنندگان فیلم، این پروژه جزو اولویت های جانسون است.

Untitled Lobo Movie (فیلم بدون نام لوبو)

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: در حال توسعه

کارگردان: نامشخص

بازیگران: نامشخص

چیزهایی که فعلا می دانیم: این پروژه قبل از آغاز کار دنیای گسترده‌ی دی‌سی (DCEU) معرفی شد،‌ یعنی در سال ۲۰۰۹ زمانی که برادران وارنر تصمیم گرفت فیلم Lobo (لوبو) را بسازد. ابتدا قرار بود گای ریچی (Guy Ritchie) کارگردان فیلم باشد، سپس برد پیتون (Brad Peyton) سال ۲۰۱۲ برای کارگردانی این فیلم قرارداد بست و قرار بود دواین جانسون نقش اصلی فیلم را بازی کند. اما جانسون تصمیم گرفت نقش بلک آدام را در DCEU بازی کند، و سال ۲۰۱۶ جیسون فوکس (Jason Fuchs) نویسنده‌ی فیلم های Pan (پن) و یکی از نویسندگان Wonder Woman (زن شگفت انگیز) برای بازنویسی فیلمنامه انتخاب شد. این پروژه هم مشخص نیست ساخته شود یا خیر اما همچنین نام مایکل بی (Michael Bay) به عنوان کارگردان احتمالی آن شنیده می شود.

Cyborg (سایبورگ)  

تاریخ اکران: نامشخص

وضعیت: نامشخص

کارگردان: نامشخص

بازیگران: ری فیشر (Ray Fisher)

چیزهایی که فعلا می دانیم: وقتی برادران وارنر از لیست فیلم های ابرقهرمانی خودش تا سال ۲۰۲۰ پرده برداشت، فیلم Cyborg (سایبورگ) هم یکی از فیلم های لیست بود. اما از آن زمان تاکنون خبری از این پروژه نبوده بنابراین سرنوشت این پروژه فعلا مشخص نیست.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن