مصاحبه

ترجمه و مصاحبه اختصاصی با Nina Dobrev بازیگر Vampire Diaries درباره کارهای جدیدش

فیلم کمدی رمانتیک Dog Days با بازی و کارگردانی Ken Marino شامل گروهی از شخصیت ها، انسان ها و سگ ها است که داستان Elizabeth (با بازی Nina Dobrev) یک خبرنگار مصمم را روایت می کند که در حال یادگیری هدایت زندگی مجردی اش همزمان با رابطه ای است که با همکارش Jimmy Johnston (با بازی Tone Bell) دارد. وقتی Elizabeth با Jimmy قرار می گذارد و این دو با پستی بلندی های زندگی روبرو می شوند، او برای مشاوره پیش دکتر سگش (Tig Notaro) می رود. در این فیلم همچنین Vanessa Hudgens, Adam Pally, Eva Longoria, Rob Corddry, Jon Bass, Thomas Lennon, Tig Notaro, Finn Wolfhard, Ron Cephas Jones حضور دارند.

در مصاحبه ای با Nina Dobrev درباره علاقه اش به بازی در فیلمی خانوادگی، به سرپرستی گرفتن یک سگ درست قبل از فیلمبرداری فیلم، نحوه کار کارگردان Ken Marino، سعی در نخندیدن در صحنه های مشترکش با Tig Notaro، چرا همبازی اش Tone Bell بازیگر خوبی است، همکاری مجدد با Bell در سریال کمدی جدید شبکه CBS به نام Fam، چطور شد که خودش یک فیلمنامه نوشت، علاقه اش به صداگذاری یک شخصیت انیمیشنی، و اینکه قرار است فیلم بعدی x.X.x چطور باشد صحبت کرده ایم.

Dog Days فیلم خیلی بامزه ایه. آیا خودت دوست داشتی توی چنین فیلمی بازی کنی، مخصوصا حالا که خودت هم پشت صحنه حضور داشتی و با اون سگ های بامزه وقت گذروندی؟

NINA DOBREV: من خیلی دوست داشتم توی چنین فیلمی حضور داشته باشم. من خودم به تازگی و ۳ هفته قبل از خوندن فیلمنامه یه سگ رو به سرپرستی گرفتم. من عاشق حیواناتم، اما حالا که یه سگ جدید داشتم، باید توی این فیلم بازی می کردم چون کل روز کنار سگ ها هستم. اصلا برای بازی توی این فیلم شک نکردم.

به نظر خودت سگت چه جور شخصیتی داره و چه شباهتی باهات داره؟

DOBREV: به نظر من سگ ها بازتابی از صاحبشون هستن، من و Maverick هم همینطور. اون صبح ها خیلی پرانرژیه،‌ یکمی بیش فعاله و انرژی زیادی داره. و مثل من آخر شب ها خیلی بی حال میشه و دوست داره نوازش بشه و بشینه و مثل من Netflix تماشا کنه.

عجیب ترین کاری که برای سگت انجام دادی چی بوده؟

DOBREV: اون خیلی با هواپیما سفر می کنه. به نظرم Maverick از خیلی آدم ها بیشتر توی هواپیما بوده. هر جا برم اونم با خودم می برم.

به نظر میاد توی ساخت این فیلم می تونست خیلی هرج و مرج رخ بده، اون هم به خاطر حضور این همه سگ روی صحنه. کار کردن با کارگردان Ken Marino چطور بود؟ آیا اون همه چیز رو درباره آدما و سگ ها تحت کنترل داشت؟

DOBREV: آره، Ken خیلی آروم و باحوصله اس. این فیلم کاملا همکاری خوبی بود. اون یه کارگردان عالی و پرانرژیه ولی همیشه روی صحنه ریلکسه. اصن انگار نه انگار داریم کار می کنیم، همه با هم راحت بودیم. توی ساخت این فیلم خیلی از کنار هم بودن با عوامل لذت بردیم.

شخصیت تو شخصیتیه که آدمای توی زندگیش اون رو به صورت فردی می بینن که کاملا مقید و متعهد به کارشه. خودت این شخصیت رو چطور توصیف می کنی؟

DOBREV: منم کاملا موافقم، خیلی از اینکه شخصیتم توی فیلم اینطوره اذیت شدم. می خواستم بهش بگم سخت نگیر و زندگیتو بکن، بنابراین منم با همکاراش توی فیلم موافقم. برای همینه که داستان شخصیتم رو خیلی دوست دارم. از اول تا آخر فیلم، این شخصیت تغییر می کنه و بالغ تر میشه و تحت تاثیر انرژی Jimmy قرار می گیره. اون در نهایت به آدمی آروم تر تبدیل میشه، اونم وقتی عشقش به Jimmy رو پیدا می کنه، و عشقی که به سگش داره، که این اتفاق نمی افتاد مگر اینکه سگ های این دو نفر با هم ارتباط برقرار می کردن.

فکر می کنی اون هم خودش رو مقید و اسیر به کار می دونه، یا فقط به کارش تعهد قابل قبولی داره؟

DOBREV: نه اون فقط فکر می کنه روی کارش متعهد و متمرکزه. اون یه زن پرتلاشه که معایب خودش رو نمی بینه و توی حباب خودش قرار گرفته. یکمی طول میکشه تا بفهمه باید تغییراتی توی زندگیش ایجاد کنه.

خنده دارترین صحنه های فیلم Dog Days اون صحنه هاییه که با Tig Notaro داری.

DOBREV: دقیقا، منم همین نظرو دارم.

فیلمبرداری اون صحنه ها با هم چطور بود؟

DOBREV: همونطور که حدس می زنید،‌ خیلی صحنه های خنده داری بودن و خیلی برام سخت بود طی اون صحنه ها جلوی خندیدنم رو بگیرم.Tig  بهترین «پوکر فیس» رو داره که توی عمرم دیدم، و خودش ذاتا بامزه اس. همبازی شدن با اون برام افتخار خیلی بزرگیه.

توی این فیلم لحظات خوبی هم با Tone Bell داری. چطور تونستید اینقدر خوب با هم همکاری کنید؟

DOBREV: ما چند ساعت قبل از اینکه شخصیت هامون هم رو ببینن با هم ملاقات کردیم،‌ و خیلی خوب بود که دیدیم می تونیم با هم کنار بیایم. ما هم تیمی های خوبی هستیم. برای همینه که داریم با هم توی یه سریال کمدی توی شبکه CBS همکاری می کنیم. تجربه همکاری ما خیلی راحت و بدون نقص بود، و خیلی چیزها ازش توی اجرای «سیت کام» یاد گرفتم. اون سریال اولین «سیت کام» من و این فیلم هم اولین فیلم بلند اونه. بنابراین هردو از تجربیات خودمون برای کمک به همدیگه استفاده می کنیم.

همکاری شما توی ساخت اون سریال تلویزیونی اتفاقی بود یا نه؟

DOBREV: نه، Tone از قبل انتخاب شده بود. نمی دونم اون اسم منو به سازنده ها پیشنهاد داده یا نه، اما می دونم که بهشون گفته با هم ارتباط خوبی داریم و بعد هم صحنه های بازی من رو توی Dog Days برای شبکه CBS فرستاده. وقتی اونا صحنه های همکاری من و اون رو دیدن، منو برای بازی توی سریال انتخاب کردن.

تا حالا به بازی توی یک کمدی چند دوربینه با حضور تماشاگرها به صورت زنده فکر کرده بودی؟

DOBREV: راستش نه، تا حالا فکرشو نکرده بودم. همیشه دوست داشتم تئاتر کار کنم، و به نظرم این سریال گام بلندی برای من در راه رسیدن به تئاتر باشه. صادقانه بگم، اگه Tone نبود، شاید قبول نمی کردم توی این سریال بازی کنم. من فقط به همکاری با Tone خیلی علاقه دارم. توی Dog Days اصلا مشخص نبود در حال کاریم، انگار فقط در حال خوش گذرونی با هم هستیم.

بیشتر از همه برای چی از حضور داشتن توی سریال Fam خوشحالی؟

DOBREV: این کار خیلی برام متفاوت و ترسناکه. همیشه همه چیز در حال تغییره. فکر می کنم هر شب یه متن متفاوت بهمون میدن. نکته چالش برانگیز و هیجان انگیز این کار این بود که به جای تمرکز کامل روی کار،‌ می تونستم راحت باشم و به روش خودم کارو انجام بدم. حتی بعد تمرین دیالوگ ها،‌ تشویقم می کردن برم خونه و کارای روزمره رو انجام بدم و اصلا به کار فکر نکنم و روز بعد کاملا سرحال سرکار برگردم.

بازی تو در سریال The Vampire Diaries بهمون نشون داد چقدر خوب می تونی کارهای درام انجام بدی. اما از چه چیزی توی کمدی بیشتر خوشت میاد؟ فکر می کنی کمدی توی ذات توئه، یا اینکه برای اجراش خیلی باید زحمت بکشی؟

DOBREV: من همیشه از دیدن کمدی ها لذت می برم و همیشه دوست دارم توی کار کمدی بازی کنم، اما می دونم که خیلی از مردم انتظار دیدن من رو توی اون ژانر ندارن. کمدی اولین چیزی نیست که مردم با فکر کردن به من بهش میرسن، بنابراین پیشنهادهای زیادی برای بازی توی کارهای کمدی به من نمیشه. ولی اگه منو شخصا بشناسید، میدونید که همیشه در حال زمین خوردن هستم، چه کفش ورزشی پام باشه یا پابرهنه باشم. من خیلی دست و پاچلفتی ام و برای گفتن جوک هام از هیچ کاری دریغ نمی کنم، چون خیلی آدم شوخ طبعی هستم و اصلا خودم رو جدی نشون نمیدم.

توی اینستاگرام گفته بودی که یه فیلمنامه نوشتی، این خیلی جالبه. چطور شد که این کارو کردی؟ خیلی وقت بود دوست داشتی چنین کاری بکنی؟

DOBREV: راستش نه، من یه ایده ای به ذهنم رسید و قرار شد یه نویسنده برای نوشتن اون استخدام کنیم، بعدش دوستام بهم گفتن “چرا خودت یه امتحانی نمی کنی؟ اگه خوب از کار درنیاد، بعدش یه نفر دیگه میتونه ادامه اش بده و اونو به یه فیلم خیلی خوب تبدیل کنه. اگرم خوب شد، که یه کار عالی انجام دادی.‌” بعدش شروع به نوشتن کردیم و خیلی زود هم تمومش کردیم. خیلی از این کار خوشحال شدیم و الان قراره یه فیلم از روش بسازیم.

می تونی چیزی درباره داستان اون فیلمنامه برامون بگی؟

DOBREV: راستش الان نمی تونم چیزی بگم. اجازه ندارم دربارش صحبت کنم. فقط اینکه یه کمدی رمانتیکه، اونم از نوع عالی!

به نظرت با خوندن فیلمنامه و شنیدن اینکه بقیه هم دارن اون رو می خونن چیز تازه ای یاد می گیری؟

DOBREV: آره، ما یه همخونی گروهی داشتیم و خیلی چیزا ازش یاد گرفتیم. نقاط ضعف و قوتش رو، و چیزهایی که باید تغییر می دادیم یا بیشتر روش تاکید می کردیم. با این کار داستان هم واقعی تر شد، اون هم به خاطر اینکه بقیه هم نظرات خودشون رو می گفتن، به جای اینکه فقط با دوستام درباره متن شوخی کنیم و بخندیم.

توی دوران بازیگریت نقش های متفاوتی رو بازی کردی. دوست داری نقش یه شخصیت توی یه انیمیشن رو هم صداگذاری کنی؟

DOBREV: معلومه که دوست دارم. من عاشق کارهای Pixar و DreamWorks هستم و در کل همه انیمیشن های دیگه. بنابراین از چنین اتفاقی خیلی خوشحال میشم. البته توی انیمیشن Merry Madagascar صدای یه شخصیت رو بازی کردم، اما اون یه انیمیشن کوتاه بود. البته خیلی بهم خوش گذشت، اما دوست دارم توی یه کار بزرگتر و قوی تر هم صداگذاری انجام بدم.

از حضور دوباره توی نقش خودت در فیلم بعدی x.X.x چه حسی داری؟

DOBREV: خیلی خوشحالم که دوباره توی اون نقش بازی می کنم. به نظرم اون دفعه خیلی نقش کمی داشتم، اما داستان Becky خیلی بیشتر از این هاست. به بخش هایی از فیلمنامه قسمت بعد رو خوندم، و نقشم توی فیلم بعدی خیلی برام هیجان انگیزتره. بنابراین از حضور دوباره توی این نقش و بازی کنار دوستام خیلی خوشحالم.

فیلمبرداری رو کی شروع می کنید؟

DOBREV: اگه همه چیز خوب پیش بره قراره از آخر نوامبر کار رو شروع کنیم.

اون فیلم ها به شخصیت های زن باحال نیاز دارن، و شخصیت تو هم توی فیلم آخر یه سورپرایز بود.

DOBREV: مرسی! منم موافقم و قول میدم همه تلاشم رو بکنم تا بازی خوبی ارائه بدم. توی فیلم بعدی هم کلی شخصیت زن باحال حضور دارن.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن