مصاحبه با بازیگران

ترجمه و مصاحبه اختصاصی با Bill Skarsgard درباره Castle Rock و It 2

سریال ترسناک روانشناسانه ی Castle Rock با حضور Bill Skarsgard نقشی مرموزساخته ی Sam Shaw و Dustin Thomason و با حضور J.J. Abrams به عنوان تهیه کننده اجرایی، داستانی اریجینال در دنیای Stephen King را روایت می کند که شامل بهترین کارهای اوست. این سریال در شهری کوچک در Maine روایت می شود که پر از اتفاقات عجیب، مرموز و همه نوع گناهی است. Castle Rock مکانی با تاریخ مبهم است که وقتی این ابهام شروع به آشکار شدن می کند، بینندگان دوست دارند همه ی پیچ و تاب های داستان را دنبال کرده تا درنهایت به پایان وحشتناک داستان برسند.

در مصاحبه ای تلفنی با Bill Skarsgard (که نقش پسرک، یک زندانی مرموز را بازی می کند که به مدت نامعلومی در یک سلول از زندان Shawshank نگهداری می شده) او درباره رازهای سریال، واکنشش وقتی متن اولین قسمت را خواند، چطور توانست نقش این شخصیت مرموز را به خوبی بازی کند، چرا شخصیت پسرک اینقدر برایش جالب بود که آن را پذیرفته، سرسخت ترین طرفدار کارهای Stephen King سر صحنه سریال و اینکه کدام یک از رمان های King را بیشتر دوست دارد، صحبت کرد. او همچنین درباره بازگشتش به نقش Pennywise در IT: Chapter Two، همکاری با گروه بازیگران بزرگسال و اینکه آیا می خواهد در آینده کارهای شادتری هم تجربه کند یا خیر صحبت کرد.

castle-rock

من چهار قسمت اول Castle Rock رو دیدم و عاشق سریال شدم، با اینکه هنوز هم کامل نمیدونم چه خبره. خیلی مشتاقم ادامه سریال رو هم به زودی ببینم.

BILL SKARSGARD: عالیه، خیلی ممنونم! خیلی خوشحالم که این رو میشنوم.

وقتی برای این سریال اومدن سراغت، چطور برات توضیحش دادن؟ قبل از اینکه قرارداد امضا کنی، چقدر از داستان سریال خبر داشتی؟

BILL SKARSGARD: همه کارهایی که کمپانی Bad Robot انجام میده خیلی مخفیانه انجام میشن، پس اولش هیچی نمیدونستم. هیچ متنی بهم ندادن و حتی نمیدونستم سریال درباره چی هست. خیلی مشتاق حضور توی این کار نبودم، چون فقط می دونستم یه کار برای تلویزیونه و از روی آثار Stephen King ساخته میشه. اصلا نمی دونستم آیا قراره به دنیای IT ربطی داشته باشه. نمی دونستم آیا قراره یه نسخه تلویزیونی از Pennywise باشه. کلا هیچ چی نمی دونستم. فقط می دونستم قراره مثل The Avengers برای شخصیت های منفی آثار Stephen King باشه. نمی دونستم سریال دقیقا چیه، پس اصلا مشتاق نبودم درش حضور پیدا کنم. خوشبختانه اونا خیلی اصرار کردن و بالاخره اجازه دادن متن قسمت اول رو بخونم. به محض خوندن متن قسمت اول، گفتم: اوه، این واقعا عالیه!

به عنوان یک بازیگر، متن فیلم و سریال های زیادی رو خوندم، و معمولا چیز جذابی بینشون پیدا نمیشه. اولش قصد نداشتم توی این کار حضور پیدا کنم، اما به محض خوندن متن گفتم: این متن یکی از بهترین چیزهاییه که توی عمرم خوندم. خیلی داستان مرموز و جذابیه. نمیدونم قضیه داستان چیه، ولی من پایه ام! واقعا پتانسیلی که توی این داستان هست رو دیدم. قبل از اینکه با بازی توی سریال موافقت کنم، Sam Shaw و Dustin Thomason سازنده های سریال رو هم دیده بودم، و اونا بهم گفتن تصورشون از این سریال چیه و میخوان اون رو به کجا برسونن. بهم اطمینان دادن اصلا به کار قبلیم که از روی آثار King بود ربطی نداره و این شخصیت کاملا داستانش فرق میکنه. اونا این سریال رو برام مثل سریال Fargo در مقابل فیلم Fargo ساخته برادران Coen توصیف کردن. این یه داستان جدیده که توی یه دنیای آشنا جریان داره. من خیلی جذب شخصیت شده بودم. بعدش یکم درباره احساسات شخصیت برام گفتن. بعد از این جلسه با خودم گفتم: من واقعا باید این کارو بکنم! خوشبختانه اونا هم همین حس رو داشتن.

شخصیتت و چیزی که میخواد، بخش مهمی از معمای این فصل رو تشکیل میده. کی فهمیدی که میتونی شخصیت رو به خوبی نمایش بدی؟

BILL SKARSGARD: خیلی جالب بود، چون یه گفتگو هم برای اجرای نقش داشتیم. با خودم گفتم: من همیشه باید هرچیزی شخصیتم میدونه رو بدونم. این خیلی برام مهم بود. بنابراین دوباره با سازنده ها نشستیم و در این باره صحبت کردیم. بدون اینکه چیز زیادی رو فاش کنن، بهم گفتن این شخصیت در طول سریال تغییراتی داره، اون هم وقتی چیزهایی درباره خودش، گذشته و معمای داستان میفهمه. اونجا بود که دوباره سراغ Sam و Dusty رفتم و گفتم:‌ من باید همه چیزهایی که شخصیتم میدونه رو بدونم. این شخصیت اولش خیلی آسیب دیده ولی کم کم و در طول سریال قدرت می گیره، و بعد از مدتی خیلی طولانی در قفس بودن، وارد دنیای خارجی میشه. این اولین چیزی بود که فهمیدم. باید ذهنم رو به روحیات فردی که برای مدت طولانی زندانی بوده عادت میدادم. تو این وضعیت، حرف زدن سخته، گوش دادن به دیگران سخته، یا وقتی باهات حرف میزنن یا توی چشم کسی زل میزنی واقعا عجیب و غریبه. برام مهم بود همه این چیزها را نشون بدم، و این کلیات شخصیتیه که وقتی ببینیدش بیشتر اون رو میشناسین. حرف زدن درباره اش خیلی سخته، چون واقعا نمیتونم چیز دیگه ای درباره این شخصیت بگم. بخش بزرگی از این شخصیت و نقشش در داستان، معمای اصلی سریال رو تشکیل میده.

حتی با اینکه نمیدونم هدف اصلی اون چیه، اما فکر می کنم تو میدونی قضیه چیه. برای همینه که همیشه وقتی داستان به اون میرسه یه حس ترسناک و عجیبی داریم. مخصوصا اوایل داستان، چون دیالوگ های کمی داری و فقط با صورت و چشم هات احساسات شخصیت رو نشون میدی. اجرای این کار به عنوان یک بازیگر چطوره؟

BILL SKARSGARD: خیلی باحاله. هربار بیننده اون رو میبینه با خودش میگه: اون داره درباره چی فکر میکنه؟ اون هدفش چیه؟‌ برای این کار نکات ریزی وجود داره که باید رعایت بشه، چون بیننده حواسم جمع هست تا از روی حرکات صورتت هدفت رو بفهمه. نکات ریز خیلی مهمن. امیدوارم بیننده ها این سریال رو طوری ببینن که در نهایت به یک افشای بزرگ برسن، و وقتی دوباره اون رو تماشا می کنن، کاملا از یه دید دیگه بهش نگاه کنن. اون برام یه شخصیت عالی بود و امیدوارم تونسته باشم اون رو خوب اجرا کنم.

IT

به نظرت بازی در نقش Pennywise در فیلم IT بهت کمک کرد دیدگاهی نسبت به آثار King و نحوه داستان گوییش داشته باشی که بهت کمک کنه؟

BILL SKARSGARD: آره. به نظرم Sam و Dusty کار فوق العاده ای انجام دادن. اونا طرفدارای شدید کارهای Stephen King هستن و توی اقتباس این سریال خیلی به اثر اصلی وفادار موندن. اونا چیزی رو اقتباس نکردن، بلکه این سریال رو براساس دنیا و لحن آثار Stephen King ساختن. کارشون تو این زمینه واقعا عالی بوده. این نشون دهنده استعداد اوناس، و همچنین اینکه چقدر کارهای King رو خوب درک میکنن. خیلی بیشتر از من. من چند تا از کتاب هاش رو خوندم، ولی اونا خیلی زیادن. هرچی بیشتر طرفدار King باشی، چیزهای بیشتری از سریال میفهمی. اونا اینقدر خوب این دنیای Kingی رو ساختن که من فقط باید نقشی که برام نوشته بودن رو بازی کنم.

چه کسی سر صحنه بیشتر از همه طرفدار Stephen King؟ شورانرهای سریال؟

BILL SKARSGARD: آره، به نظرم همینطوره. اونا خودشون نویسنده ان. حرف زدن با اونا درباره کارهای King هم خیلی جالبه. همه چیز کارهاشو میدونن.

از همه کارهایی که از Stephen King خوندی کدوم رو بیشتر از همه دوست داری؟

BILL SKARSGARD: من خیلی رمان The Body، داستان فیلم Stand by Me رو دوست دارم. به نظرم عالیه. Misery و IT و Pet Sematary رو هم خیلی دوست دارم. اونا همه عالین و همه با هم فرق دارن. اون توی داستان نویسی خیلی شناخته شده اس. نقطه قوتش اینه که شخصیت ها رو خیلی عالی خلق میکنه. شخصیت هاش همیشه کامل هستن. و البته داستان ترسناک و عجیب هم بخش مهمی از اوناست. آدم توی دنیای اون و شخصیت هاش غرق میشه. به نظرم این برای Sam و Dusty هم خیلی مهم بود. اونا میخواستن شخصیت هاشون کامل باشن، تا شما اونا رو باور کنین و بتونید اونا رو خیلی خوب بشناسید، و بعدش اتفاقای بدی براشون بیفته!

it

حالا که نقش Pennywise رو توی IT بازی کردی و واکنش مردم رو هم دیدی، بازی کردن دوباره این نقش برات فرق میکنه؟

BILL SKARSGARD: خیلی برام عجیبه. چون الان دیگه شرایط خیلی عوض شده. اولین باری که این نقش رو بازی کردم، هیچکس نمی دونست قراره چطور انجامش بدم، پس فقط یه سری انتظارات ازم داشتن. نمی دونستم دارم کارمو درست انجام میدم یا نه، یا اینکه مردم بهش چه واکنشی نشون میدن. خیلی برای این نقش نگران بودم. اما خیلی هم برام جالب بود، چون داشتم کار خودمو می کردم و هیچکس بهم نمی گفت چه کار کنم یا نکنم. با خودم می گفتم: باید کاملا خودمو از اجرای Tim Curry در این نقش دور کنم و بعدش خودم یه سری چیزهای عجیب درباره اش کشف کردم. من خیلی با Andy (کارگردان) برای این نقش صحبت کردم. اما این دفعه به دلیل موفقیت بالای فیلم اول، مثل این میمونه که دارم از خودم اقتباس می کنم. این شخصیت به یک نماد تبدیل شده. Pennywise یک ستاره شده. توی اینستاگرام می بینم که مردم توی هالووین، برای خودشون یا بچه هاشون لباس Pennywise می پوشن. LeBron James هم این لباسو پوشید. واقعا عجیبه! بنابراین این شخصیت دیگه توی کل دنیا شناخته شده اس. من اصلا خودمو به این شخصیت ربط نمیدم، بلکه خود شخصیته که مشهور شده. حالا که دوباره قراره این نقشو بازی کنم خیلی برام عجیبه. فکر نمی کنم تا حالا چنین چیزی رو تجربه کرده باشم. وقتی فیلمنامه رو بازخونی می کردیم، تمرین های زیادی انجام دادم، خیلی برام عجیب بود که چقدر از شخصیت هنوز توی وجودم حضور داره. خیلی سریع می تونستم بهش دسترسی پیدا کنم، مثل اینکه همین دیروز بود که فیلم اول رو ساختیم. پس مشکلی با آماده شدن برای نقش و درک شخصیت ندارم. هنوزم باورم نمیشه دارم این نقش رو بازی می کنم، ولی تا جایی که بشه میخوام ازش لذت ببرم.

وقتی چنین شخصیتی رو بازی می کنی، دوست داری از بقیه بازیگرا فاصله بگیری و توی خودت باشی، یا اصلا نگران این قضیه نیستی؟

BILL SKARSGARD: یه کم فرق میکنه و بستگی به صحنه ای که قراره بازی کنم داره. قطعا برای بعضی صحنه ها دوست دارم یه فضای شخصی برای خودم بسازم و توی اون بمونم. اما پشت دوربین، می تونم با همه ستاره های جدید فیلم خوش بگذرونم. خیلی عجیب و غیرواقعیه چون خیلی از اونا ستاره های بزرگی هستن و حالا من دارم باهاشون کار می کنم. اونا دارن وارد دنیایی میشن که من و Andy و بچه ها ساختیم. یجورایی مثل اینه که دارن به یه باند موسیقی می پیوندن. اونا خیلی هیجان زده ان و منم خیلی از بودن در کنارشون خوشحالم. البته فیلمبرداری با این گروه از بزرگترها خیلی متفاوته، اما خیلی هم حال میده. اونا خیلی آدمای باحال و بااستعدادی هستن، پس قراره خیلی چیزها به فیلم اضافه کنن.

بعد از بازی در نقش Pennywise و حالا در سریال Castle Rock، آیا به این فکر کردی که یک فیلم کمدی رمانتیک یا یه چیز شادتر رو تجربه کنی؟

BILL SKARSGARD: آره، به تازگی یک فیلم مستقل به نام Villains رو تموم کردم، که داستان تاریکی داره، اما در اصل کمدی تلخه، و شخصیتی که بازی کردم خیلی باحال و بامزه بود. تونستم تجربه خوبی توی کمدی داشته باشم و خیلی بهم خوش گذشت. وقتی کاری میکنم که تمرکزش روی کمدیه، خیلی چیزی رو جدی نمی گیرم. کار جدیه، اما لازم نیست شرایط هم جدی باشه. همه چیز سخت تره، و همش هم برای اینکه یه ریتم خوب پیدا بشه. این کار خیلی باحاله. وقتی قراره یه کار تاریک انجام بدی، باید خودت هم خشن و تاریک بشی که عوارضی هم داره. من دوست دارم کارهای متفاوت انجام بدم و خودم رو با شرایط مختلف وفق بدم. من پشت سرهم شخصیت های تاریک و عجیبی رو بازی کردم، و حالا میخوام کارهای متنوع انجام بدم و قابلیت های دیگه ام رو توی نقش های جدید نشون بدم. قصد دارم شخصیت های مهم تر و بزرگتری رو بازی کنم. وقتی حرف از کمدی رمانتیک میشه و به چیزهایی که تا حالا توی این ژانر وجود داشته نگاه می کنم، چیزی منو جذب نمیکنه. من همیشه دوست دارم یه بخشی از شخصیت عجیب باشه. نه اینکه تاریک باشه، بلکه به چیز عجیب درش وجود داشته باشه که بخوام اون رو کشف کنم. این میتونه به روش های مختلفی خودش رو نشون بده. شاید کار بعدیم اینقدرها هم تاریک و تلخ نباشه.

پخش سریال Castle Rock از تاریخ ۲۵ جولای (۳ مرداد) از شبکه Hulu آغاز می شود.

castle-rock

CASTLE ROCK

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۲ نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن