اخبار حاشیه ای

مارتین اسکورسیزی فیلم Joker را تماشا نکرده است!

شاید در تیتراژ فیلم کامیک بوکی Joker «جوکر» نام مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) فیلمساز صاحب سبک را دیده باشید، اما او به تازگی اعلام کرده نه تنها فیلم را ندیده، بلکه قصد هم ندارد آن را ببیند. البته او گفته کلیپ‌هایی از فیلم دیده و می‌داند با چه نوع فیلمی طرف است، پس نیازی ندارد آن را تماشا کند. این جدیدترین نظر اسکورسیزی درباره فیلم‌های ابرقهرمانی است که سال گذشته شروع شد، جایی که او گفته بود چنین فیلم‌هایی را بخشی از سینما نمی‌داند.

اسکورسیزی طی مصاحبه‌ای درباره فیلم جدیدش The Irishman «مرد ایرلندی» گفته بود سعی کرده از فیلم‌های ابرقهرمانی لذت ببرد، اما این فیلم‌ها هرگز مورد علاقه او نیستند. او در این باره گفته:

من این فیلما رو نمی‌بینم، البته سعی کردم ولی نشد. این سینما نیست. نزدیک‌ترین چیزی که می‌تونم اونا رو بهش تشبیه کنم پارک‌های تفریحی هستن. نه سینمایی که در اون افرادی بخوان احساسات و تجریبات روانی خودشون رو به دیگران منتقل کنن.

اما در مورد Joker کاملا مشخص است این فیلم تاثیرات زیادی از آثار اسکورسیزی مثل Taxi Driver «راننده تاکسی» و The King of Comedy «پادشاه کمدی» گرفته است. پس بی‌میلی اسکورسیزی برای تماشای این فیلم که خودش تهیه کننده آن بوده خیلی عجیب است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن