زیاد تعجب برانگیز نبود که سریع و خشن 9 بتونه  تو تعطیلات اخر هفته به صدر باکس افیس برسه، چون یکی از مورد انتظار ترین فیلم های 2021 بود. همونطور که ما هنوز اثرات کرونا رو بروی سینما حس می کنیم ولی این خبر خوبیه که در روز استقلال امریکا (4  جولای) که یکی از پرفروش ترین روز ها برای سینما امریکا هستش ،تونست یک پیشرفت بزرگ نسبت به باکس افیس 2020 داشته باشه. F9 ممکنه مسئول بخش قابل توجهی از اعداد آخر هفته گذشته باشه ولی  عناوین دیگه هم در این نتایج خوش بینانه نقش دارن.

به گزارش آریامووی، سریع و خشن 9، در مجموع تعطیلات 4 جولای باکس افیس، به رقم 71 میلیون دلار رسید. رقمی که میتونه تا دوشنبه بیشتر هم بشه. این عدد  خیلی با 150 میلیون دلار تا 200 میلیون دلاری که ما بهش عادت داریم فاصله داره به خاطر اینکه هنوز 20 درصد از سینما ها هنوز باز نشدن  و خیلی از استدیو ها تاریخ انتشار عناوین بزرگشون  رو برای رهایی از اثرات کرونا عقب انداختن ولی خب هنوز نتیجه خوبیه. اگه با  بازه زمانی مشابه تو سال گذشته مقایسه کنیم  این عدد به سختی به 1.5 ملیون دلار می رسید.

سریع و خشن 9 بیشتر از یک سوم فروش اخر هفته باکس آفیس رو در اختیار داره. که در طی هفته 24 میلیون دلار دیگه هم بهش اضافه شده . سریع  و خشن 9 تعطیلات رو با 32.7 میلیون دلار به اتمام برسونه و فروش باکس افیس خودشو به 125.8 میلیون دلار برسونه. در باکس افیس جهانی سریع و خشن 23 میلیون دلار دیگه فروش کرد تا فروش خودشو به 374 میلیون یورو برسونه. به طور رسمی گودزیلا علیه کینگ کنگ دیگه پرفروش ترین فیلم از زمان شروع کرونا نیست .

سریع و خشن تو این مسابقه تنها نیست و  بچه رئیس: بیزنس خانوادگی (The Boss Baby: Family Business) شروع خوبی در باکس افیس داشته و تو سه روز ابتدایی اکرانش  به 17.36 میلیون دلار رسیده و انتظار میره تا اخر هفته به رقم 23.07 میلیون دلار برسه. در حالی که بچه رئیس 1  تونست به رقم 50 میلیون دلار برسه  ولی هنوز فروش خوبیه برا  بچه رئیس 2 ، مخصوصا این که بچه  رئیس 2 روی سرویس Peacock هم  استریم شده.

رتبه سوم باکس افیس هم به پاکسازی ابدی (The Forever Purge) می رسه که فروش 12.75 میلیون دلاری در اخر رو پشت سر گذاشت که تاامروز باید به 15.86 میلیون دلار رسیده باشه. فیلم های قبلی این سری  فروشی بین 20 تا 30 میلیون دلار داشتن. که موجب میشه پاکسازی عبدی  ضعیف ترین شروع بین سری پاکسازی رو داشته باشه. پاکسازی ابدی با هزینه ساخت 18 میلیون دلاری کار سختی برای رسیدن به سود دهی نداره.

کم کم همه چیز داره به حالت معمولی خودش بر می گرده و ما از اینکه میتونیم برگردیم به سینما ها خیلی خوشحالیم (البته نه تو ایرانL) امیدواریم که شرایط همین طوری بهتر بشه و بتونیم از دیدن فیلم های مورد علاقمون روی پرده سینما لذت ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید