باکس آفیس

فروش Jurassic World: Fallen Kingdom از یک میلیارد دلار گذشت

دنباله جدید فیلم Jurassic یعنی Jurassic World: Fallen Kingdom که از همان ابتدا نشانه هایی از فروش بالا در باکس آفیس داشت حالا اولین قدم بزرگ را برداشته است. Fallen Kingdom به طور رسمی از مرز ۱ میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی عبور کرد و مانند نسخه ی قبلی خود به باشگاه میلیارد دلاری ها پیوست. Fallen Kingdom حالا ۳۵مین فیلم تاریخ سینما و ۷مین فیلم کمپانی Universal است که از این رقم فروش رد می شود. Fallen Kingdom در سومین هفته اکران (و AntMan and the Wasp کمپانی Marvel که بخشی از باکس آفیس آخر هفته را متعلق به خود خواهد کرد) در سینماهای آمریکای شمالی ۳۰۴٫۸ میلیون دلار و بیرون از آن ۷۰۰٫۷ میلیون دلار فروخته که در مجموع به رقم ۱ میلیارد و ۵٫۵ میلیون دلار رسیده است، در حالی که هنوز در ژاپن اکران نشده است. این فیلم تنها در چین فروش فوق العاده ۲۴۵٫۲ میلیون دلار داشته که با این حساب Fallen Kingdom پنجمین فیلم پرفروش هالیوودی در کشور چین است.

سایر بازارهای پر فروش این فیلم به ترتیب عبارتند از: انگلیس و ایرلند با ۴۷ میلیون، کره با ۴۵٫۸ میلیون، مکزیک با ۲۶٫۴ میلیون، فرانسه با ۲۲ میلیون و تایوان با ۲۰ میلیون دلار.

این فیلم به کارگردانی J.A. Bayona (کارگردان A Monster Calls) و بازی Bryce Dallas Howard و Chris Pratt سه سال بعد از راه اندازی مجدد فرنچایز Jurassic World ساخته شده است و داستان آن ماموریت نجات دایناسورها از یک تهدید انقراض جدید است. فیلم قبلی که توسط Colin Trevorrow کارگردانی، نویسندگی و تهیه شده بود در تابستان ۲۰۱۵ حدود ۱٫۶۷۱ میلیارد دلار فروش کرد. انتظار نمی رود که فروش Fallen Kingdom نیز به این رقم دیوانه کننده برسد، اما رد کردن مرز ۱ میلیارد دلار مسلما موفقیت بزرگی برای استودیو و فرنچایز محسوب می شود.

jurassic

jurassic

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن