اخبار روز فیلمها

فروش فیلم Star Wars: Rise of Skywalker در گیشه جهانی از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد

فروش فیلم Star Wars: Rise of Skywalker «جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر» دیزنی از فروش جهانی ۱ میلیارد دلاری عبور کرد و به دو قسمت قبلی یعنی The Force Awakens «نیرو برمی‌خیزد» و The Last Jedi «آخرین جدای» پیوست. این فیلم تاکنون ۴۸۱ میلیون دلار در بازارهای داخلی و ۵۱۹ میلیون دلار در بازارهای بین‌المللی فروخته است.

به گزارش آریامووی به نقل از سی نما، فروش فیلم Star Wars: Rise of Skywalker به گارگردانی جی.جی. آبرامز (J. J. Abrams) موفق به عبور از رکورد ۱ میلیارد دلاری در ۲۸ روز شد، در حالی که The Force Awakens در ۱۲ و The Last Jedi در ۱۹ روز این رکورد را ثبت کرده بود. قسمت نهم Star Wars «جنگ ستارگان» اگرچه با موفقیت تجاری همراه شده اما هواداران چندگانه واکنش‌های دوگانه‌ای به فیلم نشان دادند و موجب شدند Star Wars: The Rise of Skywalker تنها قسمت چندگانه باشد که نمره‌ی A «سینمااسکور» دریافت نکرده است.

فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker پایان‌بخش حماسه‌ی اسکای‌واکر بود در حالی که هنوز تصمیم لوکاس‌فیلم و دیزنی برای تولید چندگانه‌های سینمایی جدید مشخص نیست.

برای این چندگانه در سال ۲۰۱۶ اسپین‌آف موفقی به نام Rogue One: A Star Wars Story «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان» ساخته شد که بیش از ۱ میلیارد دلار در سراسر دنیا فروخت. این در حالی است که به نظر نمی‌رسد Star Wars: The Rise of Skywalker موفق به تکرار رکورد ۵۳۲ میلیون دلاری Rogue One: A Star Wars Story در بازارهای داخلی شود.

در سال ۲۰۱۸ نیز Solo: A Star Wars Story «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» به کارگردانی ران هاوارد روی پرده رفت و به اولین فیلمی تبدیل شد که در چندگانه‌ی جنگ ستارگان استودیو را متحمل زیان مالی می‌کرد. به دنبال شکست این قسمت، دیزنی سه‌گانه‌ی جدید فیلم را به سال ۲۰۲۲ موکول کرد. داستان و کارگردان این فیلم‌ها هنوز به صورت رسمی مشخص نشده‌اند.

دیزنی سال ۲۰۱۹ با فروش کلی ۳.۷۶ میلیارد دلاری در آمریکا و ۷.۳۵ میلیارد دلاری در بازارهای بین‌اللی یا به عبارت دیگر فروش جهانی ۱۱.۱۲ میلیارد دلاری به لطف Avengers: Endgame «انتقام:جویان: آخر بازی»، The Lion King «شیر شاه»، Frozen II «یخ‌زده ۲» و Toy Story 4 «داستان اسباب بازی ۴»، هفت فیلم دست کم ۱ میلیارد دلاری اکران کرد. آن‌ها امسال Black Widow «بیوه‌ی سیاه»، Mulan «مولان»، و The Eternals «جاودانان» را روی پرده می‌برند.

فروش فیلم Star Wars: Rise of Skywalker فروش فیلم Star Wars: Rise of Skywalker

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن