اخبار حاشیه ای

ستاره فیلم جوکر (Joker)؛ واکین فینکس (Joaquin Phoenix) در اعتراضات خیابانی دستگیر شد

به نظر میرسد که واکین فینکس (Joaquin Phoenix) مطابق شخصیت جوکر خود زندگی میکند! فینکس در آخرین اعتراضات به دلیل تغییرات آب و هوایی “جمعه دریل آتش” جین فوندا (Jane Fonda)، که در کاپیتول هیل در واشنگتن برگزار شد، شرکت میکرد و الان باید گفت که فینکس به عنوان بخشی از این اعتراضات دستگیر شده است…

به گزارش آریامووی، فینکس توسط مامورین پلیس واشنگتن دستگیر شده است به همراه انتشار تصاویری از این اتفاق، این یک اتفاق منحصر به فرد نیست زیرا قبلا سایر افراد مشهور از زمان آغاز اعتراضات در ماه نوامبر به عنوان بخشی از “جمعه های دریل آتش” دستگیر شدند. گزارشات حاکی از این است که ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ به طرز عجیبی این آخرین اقدام در اعتراضات اقلیمی فوندا ( که برای اولین بار توسط گراتا تونبرگ  از فعالان این اعتراضات الهام گرفته شد بود) و واکین فینکس تنها آدم مشهوری که در این اعتراضات دستگیر شده نیست. لیلی تاملین ، سام واترستون، تد دانسون به دلیل تظاهرات یا مسدود کردن مناطقی از کاپیتول تحت بازداشت قرار گرفته اند. از زمان شروع تظاهرات خود جین فوندا پنج بار دستگیر شده است. با توجه به مشاجرات سنگین و عناوین سیاسی که روزانه از D.C بیرون می آیند ، دستگیری هر شخص به دلیل اعتراض برای مدتی طولانی دشوار است.

با این حال  “جمعه های دریل آتش ” فوندا موفق شده که توجهات را جلب کند و رسانه ها توجه بیشتری نسبت که پیشرفت اعتراضات شده اند، در بخش کوچکی از این واقعیت که دستگیری افراد مشهور عمده چنین توجهات را به خود جلب میکند. این نکته کاملا جالب است: فوندا از بکار گرفتن افراد مشهور به عنوان ابزاری موثر برای مورد توجه قرار گرفتن این اعتراضات موثر بوده است، به وضوح او در بکار گیری افراد مشهور تاثیرگذار است.

واکین فینکس

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن