اخبار روز فیلمها

ساخت فیلم از روی Downton Abbey با حضور بازیگران سریال

کمی بیش از دو سال از پایان سریال Downton Abbey نمی گذرد که حالا شایعاتی شنیده می شود مبنی بر اینکه قرار است فیلم جدیدی از روی این سریال ساخته شود. اپیزود پایانی سریال با پایان خوشی برای همه شخصیت ها به پایان رسید و بدون شک تماشای مجدد آن در مدیومی دیگر، داستان سریال را از بنیان متحول کرده و درام جدیدی را پیش روی ما خواهد گذاشت. همان طور که سریال می تواند از لحاظ روایی حوصله سربر و کمی ناجور باشد اما صحنه‌ها و لحظات فوق العاده آرام و با طمانینه آن همیشه چنان لذت بخش بوده که می توان بارها به آن بازگشت.

به نظر می رسد که همانطور که کمپانی Focus Features نیز امروز اعلام کرد تولید فیلم با بازیگران اصلی سریال اتفاق خواهد افتاد. فیلمنامه این فیلم توسط سازنده Downton Abbey یعنی Julian Fellowes نوشته شده و او ضمنا در کنار Gareth Neame و Liz Trubridge تهیه کنندگی کار را بر عهده خواهد داشت. Brian Percival هم که قسمت اول سریال را کارگردانی کرده برای ساخت فیلم برخواهد گشت.

downton

سریال Downton Abbey با ۶ فصل بر روی تلویزیون پخش شد و هیاهوی زیادی را برای شبکه PBS به همراه داشت. سریال نه تنها به لطف محبوبیتش بلکه همچنین به خاطر گفته های پرمغز و هوشمندانه Dowager Countess با بازی Maggie Smith تبدیل به نقطه عطفی در فرهنگ مردم آمریکا شد. سریال جایزه های مختلفی از امی گرفته تا بفتا و گلدن گلوب را درو کرد. تماشای آن همیشه حتی مواقعی که گاه و بیگاه مسخره می شد لذت بخش بود ( مثلا در مورد Patrick همان مرد مرموز بانداژ شده و یا در مورد این گفته خنده‌دار Matthew که: من فلج هستم اما برای گرفتن زنی که در حال افتادن از بلندی است حتما می توانم بلند شوم.)

Neame مدیر اجرایی Carnival و تهیه کننده فیلم در یک مصاحبه مطبوعاتی گفته بود:

زمانی که سریال تلویزیونی به پایان خود نزدیک می شد این رویا در ما وجود داشت که برای میلیون ها طرفدار سریال در سراسر جهان، فیلمی از این سریال بسازیم و حالا بعد از آماده شدن بازیگران و ستارگان فیلم، ما آماده تولید فیلم هستیم. فیلمنامه Julian محسور کننده، دلهره آور و سرگرم کننده است و این فیلمنامه در دستان پرتوان Brian Percival تبدیل به اثری خواهد شد که هر کس از ظاهر شدن Downton Abbey بر روی پرده سینماها انتظار دارد.

Peter Kujawski رییس کمپانی Focus chairman نیز گفته است:

از زمانی که سریال تمام شده، علاقمندان سریال بسیار منتظر فصل بعدی ماجرای خانواده Crawley بودند. ما از پیوستن به گروه فوق العاده‌ای از فیملسازان، بازیگران و سازندگان بسیار هیجان زده هستیم. این فیلم با نقش آفرینی Julian Fellowes و Gareth Neame دوباره جهان Downton Abbey را به پرده بزرگ سینماها باز خواهد گرداند.

downton

downton

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن