اخبار روز سریالها

ساخت سریال Time Traveler’s Wife توسط سازنده Sherlock

در راستای سفارش‌های دو کمپانی که به تازگی با هم همکاری می‌کنند، WarnerMedia قصد دارد تولیداتش را زیادتر کند، از این رو شبکه HBO ساخت سریالی بر اساس فیلم The Time Traveler’s Wife را سفارش داده است، برنامه‌ای که با اقتباس از رمانی به قلم Audre Niffenegger ساخته شده بود. Steven Moffat سازنده دو سریال Doctor Who و Sherlock ساخت این سریال اقتباسی را نیز برعهده دارد.

داستان درباره مردی است که به دلیل اختلال ژنتیکی، به طور غیرقابل پیشبینی در زمان سفر می‌کند. این امر باعث به دست آوردن تجربه‌های جدید و دیدن زندگی از زاویه‌ای متفاوت می‌شود، به‌ ویژه رابطه با همسر و دخترش. او دخترش را که هنوز متولد نشده، در سن فارغ‌التحصیلی می‌بیند و شاهد اتفاق‌های ناگواری است که در آینده رخ می‌دهند.

این کتاب در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و در سال ۲۰۰۹ تبدیل به فیلمی با نقش‌آفرینی Eric Bana و Rachel McAdams شد. فیلم به خوبی توانست احساسات واقعی و رها شدن از بند‌های احساسی را نشان دهد و فقط می توان تصور کرد یک سریال درام اقتباسی چقدر می‌تواند ویران کننده باشد.

Time-Traveler

Moffat در جایی عنوان کرده که رابطه‌اش با این کتاب به سال‌ها قبل برمی‌گردد:

کتاب The Time Traveler’s Wife نوشته Audrey Niffenegger را سال‌ها پیش خواندم و عاشقش شدم. درواقع یکی از قسمت‌های Doctor Who به نام The Girl In The Fireplace را با احترام به این کتاب ساختم. زمانی که شخصیت کتاب بعدی Audrey همین قسمت از سریال را نگاه می‌کرد متوجه شدم که مخاطب آن من هستم. در همه این سال‌ها تبدیل این رمان به سریال رویایی بود که حالا به حقیقت تبدیل شد. فرمی جدیتر و جسوانه‌تر از یک برنامه تلویزیونی با عمق و تعلیق بیشتر در حال ساخته شدن است، یک داستان که پایانی خوش دارد اما لزوما همه چیز طبق روال پیش نمی‌رود.

این اقتباس را می‌توان یک داستان عاشقانه پیچیده و سحرآمیز خواند و Moffat به عنوان مدیر اجرایی پروژه در کنار تیم تهیه‌کنندگان، Sue Vertue و Brian Minchin، به همراه بخش تلویزیونی کمپانی Warner Bros و کمپانی Hartswood Films این سریال را می‌سازد.

شرکای جدید شبکه HBO مصمم‌ هستند کیفیت این سریال را بالا ببرند که بتواند با Netflix رقابت کند. احتمالا این سریال اولین نمونه از سریال‌هایی خواهد بود که این شبکه سفارش می‌دهد. شبکه HBO در حال حاضر سریال موفق Game of Thrones را دارد که باید تا سال آینده میلادی پخش آن را تمام کند. این شبکه اما همچنان آن را در اوج نگه داشته و قرار است پیش درآمد این سریال را بسازد. از دیگر سریال‌های این شبکه می‌توان Watchmen ساخته Damon Lindelof و Demimonde ساخته J.J. Abrams و «Lovecraft Country» ساخته Jordan Peele و «The Nevers» ساخته Joss Whedon را نام برد. از این‌رو سریال‌های مهیج زیادی ساخته شده‌ و چند سریال دیگر نیز در راهند.

Time-Traveler

Time-Traveler

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن