Top 10اخبار فیلممعرفی فیلم

رتبه بندی ابر شرورهای Marvel از بدترین به بهترین

فیلم های Marvel در سر تا سر دنیا مورد پسند مردم واقع شده اند و تبدیل به یگ عنصر ثابت در باکس آفیس شده اند و همیشه فروش بسیار خوبی را تجربه می کنند اما یکی از مهم ترین مشکلات آنها شخصیت های شرور است که اکثر آنها خوب یا حتی جذاب هم نیستند درسته که آنها توانسته اند روز به روز کیفیت عناوین خود را ارتقا دهند اما هنوز در این زمینه ضعیف عمل می کنند اما در چند مورد آنها توانستند که شرورهای خوبی خلق کنند و با توجه به فیلم های اخیر آنها به احتمال زیاد در آینده قرار است با شرورهای بهتری روبرو شویم.

در این لیست سعی شده فقط شروهای اصلی یا آنهایی که نقش مهمی داشتند آورده شود در ادامه تمام شروهایی که تا به امروز در دنیای سینمایی مارول معرفی شده اند را از بدترین به بهترین رتبه بندی کرده ایم.

۲۴٫Thanos – ‘Guardians of the Galaxy’

این بابا بیشتر از ۱۲ فیلمِ که سعی داره به سنگ های بی نهایت دست پیدا کنه اما تا حالا دستش به یکی از اونها هم نرسیده البته با آمدن اونجرز بعدی احتمالا رتبه اون در این لیست تغییر می کنه اما فعلا تانوس بی عرضه ترین شرور این لیسته.

Whiplash – ‘Iron Man 2 .23’

واقعا نباید Jon Favreau و مارول برای دادن این نقش به Micky Rourke سرزنش کنید در آن زمان او بخاطر فیلم The Wrestler به شهرت فراونی رسیده بود و بنظر می رسید که شخص مناسبی برای این نقش باشد،قرار بود که شخصیت Whiplash یک شرور قوی باشد و بسیار با روح و روان تونی استارک بازی کند اما در عوض او تبدیل به یکی از مضخرف ترین شروهای تاریخ شد.به جرئت می توان گقت که Iron Man 2 یکی از بدترین فیلم های دنیای سینمایی مارول است و فیلم به خودی خود بد بود اما به لطف بازی ضعیف Rourke فیلم کاملا غرق شد.

۲۲٫Emil Blonsky/Abomination – ‘The Incredible Hulk’

The Incredible Hulk بدلایل زیادی خارج از دنیای سینمایی مارول قرار می گیرد.اول اینکه فیلم همزمان با Iron Man در حال ساخت بود و تنها دو شخصیت از فیلم های هالک بعدا در دنیای سینمایی مارول ظاهر شدند، اما میشه یکجورایی فیلم رو جزو این دنیا حساب کرد ولی یک عنوان کاملا فراموش شدنی هست.شرور اصلی فیلم بلانسکی هست یه نظامی روانی که می خواد از شر هالک خلاص بشه و وقتی هم که تبدیل به Abomination میشه به همین دلیلِ بعد به جنگ با هالک میره،دهنش سرویس میشه،پایان.اون تنها بخاطر اینکه شخصیت قدرتمندی هست در این فیلمه وگرنه شخصیت او در این فیلم به نازکی کاغذِ.

۲۱٫Malekith – ‘Thor: The Dark World’

نقش های بی هدف بسیاری در دنیای سینمایی مارول داریم اما Malekith با بازی Christopher Eccleston یکی از بی هدف ترین هاست اون یک یک الف تاریک که می خواد بر دنیا حکومت کنه،تمام داستان این شخصیت همین یک جمله بود.سازندگان در طول فیلم حتی اندکی تلاش نمی کنند که به شخصیت او بپردازند و تنها کاری که او می کند اینست که سر راه Thor و Jane قرار بگیرد.شرط می بندم که تا قبل از دیدن نامش در اینجا اون رو به کاملا به فراموشی سپرده بودین.

۲۰٫Dormammu – ‘Doctor Strange’

گذاشتن این شخصیت در این لیست شاید بنظر نادرست بیاد اما بالاخره اون شرور اصلی Doctor Strange بود.با توجه به اینکه حضور بسیار کوتاهی در فیلم داشت و تنها یک صورت معلق از او را می توانستیم ببینیم خیلی نمی توان آن را در جای بالایی در لیست قرار داد.تنها چیزی که درباره این شخصیت جالب است این است که شخصیت Tilda Swinton در فیلم با او همراه بود و چنین چیزی را اصلا حدس نمی زدیم و جلوه های ویژه خیلی باحالی هم داشت.صد در صد این آخرین دفعه ای نیست که Dormammu را مشاهده می کنیم.

۱۹٫Laufey – ‘Thor’

Thor فیلم عجیبی هست بخاطر ابرشرور هایش،در اول فیلم Laufey به عنوان شرور اصلی معرفی می شود اما بعد می فهمیم که او تنها گمراه شده بود بعد S.H.I.E.L.D. بر سر راه Thor قرار می گیرد اما بخش سوم فیلم جایی که می فهمیم Loki شرور اصلی داستان است بسیار فوق العاده از کار در اومده.

۱۸٫Ronan – ‘Guardians of the Galaxy’

Guardians of the Galaxy یکی از بهترین فیلم های مارول بود اما شرور اصلی آن رونان بشدت فرد چلاقی بود.رونان با بازی Lee Pace یک فرد متعصب مذهبی است که از دست مردمش عصبانی است چون آنها یک قرارداد صلح امضا کرده اند به همین دلیل او تصمیم می گیرد که یک جنگ کهکشانی راه بیاندازد تا ثابت کند نژادش نسبت به همه برتر است،بنظر جالب می رسد اما متاسفانه فیلم به اندازه کافی روی رونان و انگیزه اش مانور نمی دهد و در همین حد که اون یه آدم روانیه که می خواد کارهای بد بکنه بسنده می کند.رونان از نظر تکنیکی فقط اون بیرونِ که سر راه قهرمانان قرار بگیره.رونان به خوبی نشان می دهد که هدفش چی هست اما به عنوان یک ابرشرور نه چندان جذاب شکست سختی متحمل می شود.

۱۷٫Kaecilius – ‘Doctor Strange’

Mads Mikkelsen خوب توانست جاخالی بدهد با نپذیرفتن نقش ملکیث اما متاسفانه اون با بازی در نقش Kaecilius هم نتوانست چنان شاهکاری بکند هرچند که صحنه نبرد تن به تن او با استنرج یا دیگر صحنه های مبارزه اش بسیار جذاب بودند اما در آخر شما چندان اهمیتی به او نمی دهید و Kaecilius هم مانند بسیاری دیگر تبدیل به یک شرور فراموش شدنی می شود.

۱۶٫Alexander Pierce – ‘Captain America: The Winter Soldier’

Captain America: The Winter Soldier یک عنوان خاص بود در دنیای سینمایی مارول شاید بیشتر بخاطر این بود که در محیط بسته تری روایت میشد.شرور اصلی فیلم هم که یک نازی است که سعی دارد نفوذ هایدرا را به S.H.I.E.L.D. مخفی نگه دارد و قدرت خاصی هم ندارد اما نسبتا شرور خوبی هست،خیلی چیز خاصی درباره او نیست و تاثیر بسزایی هم بر دنیای سینمایی مارول نمی گذارد اما جزو شرورهای رده متوسط است.

۱۵٫Darren Cross/Yellowjacket – ‘Ant-Man’

صحبت از شروهای فراموش شدنی بود، Darren Cross وارد می شود. Ant-Man یک فیلم عجیب است در دنیای سینمایی مارول که کارگردان آن در وسط کار از پروژه کناره گیری کرد و فیلم با عجله ساخته شد اما عنوان نسبتا خوبی از کار درامد.انگیزه شرور اصلی در فیلم جالب است او می خواهد کمپانی استادش را بدزدد.Corey Stoll با توجه به آنچه که در فیلم نامه اش بوده نقش خود را به نحو احسن انجام می دهد و نسبتا ابرشرور جذابی هست اما متاسفانه فراموش شدنی.

۱۴٫General Ross – ‘The Incredible Hulk’

William Hurt واقعا با بازی در این نقش گل کاشت و او یکی از بهترین نکات این فیلم بود.در حالی که مردم هنوز پیش زمینه راس را بخاطر نسخه قبلی هالک در ذهن داشتند،Hurt با بازی بسیار خوبش در نقش جنرال توانست این شخصیت را به اوج خود برساند بخصوص در زمینه رابطه با دخترش.

۱۳٫Hela – ‘Thor: Ragnarok’

وقتی که یه بازیگر اسکاری مثل Cate Blacnchett که یکی از بهترین بازیگران این دوران هم هست رو برای این نقش انتخاب می کنین قاعدتا قرار نیست با بازی ضعیفی روبرو باشید.روی شخصیت Hela چندان مانور داده نمی شود و پیچیدگی خاصی هم ندارد او تنها ملکه ای هست که می خواهد حقش را بگیرد. اوایل فیلم که اصالت این شخصیت را می فهمیم بسیار خوب کار شده است، Hela قطعا به یاد ماندنی ترین شرور نیست اما به خوبی نقش خود را در Ragnarok ایفا کرد.

۱۲٫The Winter Soldier – ‘Captain America: The Winter Soldier’

از لحاظ قدرت فیزیکی باکی یکی از خفن ترین شرورهای دنیای سینمایی مارول است که روابط او با استیو راجرز در فیلم بسیار خوب کار شده البته شروری او بخاطر این است که شستشوی مغزی شده و حالا او در زمره ابرقهرمانان است.

۱۱٫Aldrich Killian-Iron Man 3

آلدریچ یکی از بحث برانگیز ترین شروهای تاریخ است،عده زیادی بر این باورند که Iron Man 3 یکی از بهترین فیلم های مارول تا به امروز بوده و بیشتر آن بخاطر بخاطر آلدریچ است.ماندارین یکی از معروف ترین شرورهای کامیک Iron Man است و عده بسیاری خوشحال بودند که او در این فیلم ظاهر شده اما ناگهان در بخش سوم فیلم همه چیز عوض می شود و می فهمیم که ماندارینی در کار نیست و یک بازیگر در حال ایفای نقش او بوده برای اینکه حواس تونی استارک پرت شود.

۱۰٫Helmut Zemo – ‘Captain America: Civil War’

جنگ داخلی فیلم فوق العاده ای بود و بیشتر فوق العاده بودنش را مدیون بازی Daniel Bruhl در نقش Helmut Zemo است.داستان انتقام یک چیز جدید نیست اما روشی که Zemo سعی دارد با آن انتقام بگیرد پیچیده و کاملا جدید است او سعی دارد با به جان هم انداختن کاپیتان و تونی انتقام جویان را نابود کند چرا چون آنها در طی حمله شان به سوکوویا باعث نابودی خانواده او شده اند،در واقع یکجورایی خود انتقام جویان شروهای این فیلم هستند.

۹٫Justin Hammer – ‘Iron Man 2’

Iron Man 2 یک فیلم بسیار بد است اما بازی Sam Rockwell در نقش همر واقعا عالی است  او همچنین یک شرور جذاب هم است.در این قسمت تونی با عواقب اینکه به عموم اعلام کرده که Iron Man است را مشاهده می کنیم، حالا همر که یک فرد موقعیت شناس است سعی دارد تکنولوژی لباس او را بدست آورد. شاید تنها نکته ای که فیلم را قابل دیدن می کند شخصیت همر باشد.

۸٫Ultron – ‘Avengers: Age of Ultron’

قسمت دوم انتقام جویان احتمالا عجیب ترین فیلم مارول تا به امروز بوده که دنباله بزرگترین فیلم این استودیو است.کارگردادن فیلم Joss Whedon سوال های بزرگ،مشکل و تاریکی در فیلم می پرسد درباره انسانیت. Ultron در واقع میراث تونی در یک قالب انسانی است و در اصل داستان فیلم روایت پسری است که به حرف پدرش گوش نمی کند و سعی دارد میراث خودش را بسازد.در حالی که طرحی چهره آلتران چنگی به دل نمی زند اما انگیزه ها و دیالوگ های شکسپیر گونه اش واقعا عالی هستند و صدای Spader هم شخصیت را بسیار جذاب تر می کند.در صحنه آخر فیلم که آلتران و ویژن در حال صحبت درباره ارزش انسانیت هستند یکی از بهترین صحنه های فیلم است که در اینجا هست که مشاهده می کنیم آلتران یکی از برترین ابرشرورهای این دنیاست.

۷٫Obadiah Stane/Iron Monger – ‘Iron Man’

مارول با اولین فیلم دنیایش یعنی Iron Man واقعا ترکوند بخصوص در زمینه شرور اصلی فیلم Stane با بازی jeff Bridges که کاملا هم مناسب این نقش بود بازی او و ایده هایش هنوز که هنوز است جذاب هستند و به جرئت می توان گفت او جزو به یاد ماندنی ترین ابرشروهای این دنیاست.

۶٫Red Skull – ‘Captain America: The First Avenger’

واقعا مایه تاسف است که دیگه Hugo Weaving را در این دنیا نمی بینیم،شخصیت Red Skull  تا به امروز جزو بهترین و به یاد ماندنی ترین شرورهای تاریخ قرار می گیرد.نسخه اول کاپیتان آمریکا در دوران جنگ جهانی دوم روایت می شود پس به یک شرور مناسب آن دوران نیازمندیم و چه کسی بهتر از دانشمند نازی Red Skull با بازیWeaving. او واقعا نقش این شخصیت را به خوبی ایفا می کند و به اندازه ای که نیاز هست دلهره آور بازی می کند Red Skull شخصیتی است که هیچ چیز سر راهش قرار نمی گیرد و حتی تا آخرین لحظات فیلم کاپیتان هم نمی توانست جلوی او را بگیرد.

۵٫Ego – ‘Guardians of the Galaxy Vol. 2’

ایگو سیاره زنده، مطمئنا یکی از بهترین پیش زمینه ها را بین شرورهای دنیای سینمایی مارول داشت در اول فیلم فکر می کنیم که شخصیت آیِشا شرور اصلی فیلم است اما معلوم می شود که پدر گمشده و دوست داست داشتنی استار لرد یعنی ایگو با بازی Kurt Russell شرور اصلی داستان است.روابط پدر و پسری درون فیلم یکی از مهم ترین نقاط قوت بود که تا آخرین لحظه فیلم هم با قدرت ادامه داشت.ایگو یک شخصیت پیچیده،قدرتمند و بزرگ است که جزو بهترین شروهای تاریخ دنیای سینمایی مارول قرار دارد.

۴٫The Mandarin/Trevor Slattery – ‘Iron Man 3’

همانطور که در بالا هم اشاره شد کاری که سازندگان با ماندارین یک شرور خطرناک و نژاد پرست در کامیک ها کردند در این فیلم واقعا خارق العاده بود و سازندگان ریسک زیادی کردند که این شخصیت را به شکل یک فرد دائم الخمر و ابله نشان دادند که البته یک بازیگر نقش او را ایفا می کرد و ماندارین اصلی نبود .

۳٫Adrian Toomes – ‘Spider-Man: Homecoming’

مارول معمولا عادت دارد که بازیگران با استعداد را با نقش های منفی ضعیف هدر دهد اما خوشبختانه Homecoming از این قاعده مستثنی بود.از قبل از اکران فیلم مشخص بود که شخصیت تومز با بازی Michael Keaton یک شرور نسبتا جذاب است اما بعد از اینکه تغییرات جزئی در فیلم نامه داده شد و با اندکی پیچیدگی بیشتر شاهد یکی از بهترین های شرورهای تاریخ تا به امروز شدیم،در بخش سوم فیلم که پیتر بدنبال لیز میره برای مراسم رقص و می بینه که تومز پدر لیزِ یکی از بهترین صحنه های فیلم بود و در ادامه آن صحنه ای که تومز و پیتر در حال صحبت در ماشین هستند و به پیتر می فهماند که میدونه اون واقعا کیه یکی از زیبا ترین و قوی ترین صحنه های فیلم بود،خوشبختانه دوباره شاهد یک بازی خوب دیگه از Keaton بودیم.

۲٫Killmonger – ‘Black Panther’

Black Panther با وقار ترین فیلم مارول است که تا به امروز ساخته شده و همه چیزش را مدیون کارگردان فیلم Ryan Coogler است،شخصیت منفی اصلی فیلم Killmonger است یک واکاندایی که در آمریکا بزرگ شده او می خواهد از تکنولوژی واکاندا برای کمک به آفریقایی-آمریکایی ها استفاده کند هر چند که روش های او بسیار خشن هستند اما این شخصیت طوری است که به سختی می توان او را شرور حساب کرد و بیننده با او همدردی می کند.تنها دلیلی که این شخصیت را در رتبه اول قرار نداده ایم بخاطر اینست که او از اواسط فیلم وارد می شود اما تاثیر بسزای خودش را می گذارد.

۱٫Loki – ‘Thor’ and ‘The Avengers’

خب حالا نوبت میرسه به آخرین و برترین شرور لیست و همونطور که انتظار داشتید اون Loki با بازی Tom Hiddleston شخصیتی که همه بیشتر انتظار دیدنش می کشیدن تا خود Thor . ما به اون اهمیت میدیم حتی وقتی که در حال انجام یک کار شرورانه است و پیش زمینه او یک تراژدی کامل است و به همین خاطر است که اینقدر رفتار او متقاعد کننده است و شبیه هیچ شروری دیگری در دنیای سینمایی مارول نیست.امیدوارم که Loki حالا حالا ها توی این دنیا با قوت به حضور خودش ادامه بده.

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۵ نظرها

      1. جوکر مال دی سی کمپانی هست.توی این سایت بهترین شرور های مارول کمپانی رو معرفی کرده و واقعا هم لوکی بهترین شرور هست خیلی هم دوست داشتنیه

  1. ببخشید ولی واقعا لیستتون بده چون لوکی کاملا شکست پذیره و باید اخر باشه اما تانوس دورمومو و اولتران واقعا قوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن