اخبار روز فیلمها

داستان جنگ گرجستان و روسیه در فیلم Shindisi نماینده گرجستان در اسکار ۲۰۲۰

شیندیسی (Shindisi) فیلمی که درباره جنگ‌ گرجستان و روسیه در آگوست ۲۰۰۸ است به عنوان نماینده گرجستان در رقابت انتخاب بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۰ معرفی شد…

به گزارش آریامووی به نقل از خبرگزاری مهر ، این فیلم ساخته دیتو تسینسادزی (Dito Tsintsadze) برای رقابت اسکار خارجی زبان که از امسال به عنوان بهترین فیلم بلند بین‌المللی شناخته می‌شود، معرفی شد.

این فیلم داستان جنگی را که آگوست ۲۰۰۸ رخ داد و ۱۷ سرباز در جریان آن در دهکده کوچک شیندیسی کشته شدند، روایت می‌کند. آنها برای این کشته شدند که ۲۵ سرباز دیگر بتوانند پس از شکسته شدن آتش بس محلی توسط ارتش روسیه  از محل فرار کنند.

این فیلم در محل همان روستا فیلمبرداری و درست یک دهه پس از آن جنگ کوتاه تابستانی که در جریان آن ستون‌های زرهی روسیه وارد خاک گرجستان شدند و فرودگاه تفلیس پایتخت گرجستان بمباران شد، ساخته شده است. ایراکلی سولوماناشویلی  این فیلمنامه را بر مبنای یک ماجرای واقعی نوشته است.

کوکا پیپناشویلی ، دیویت باختازه، تامونا آبشیلاوا و ماریم جیبلادزی بازیگران این فیلم هستند که با حمایت مالی مرکز ملی فیلم گرجستان ساخته شده است.

میناشویلی از تهیه کنندگان فیلم گفت وقتی شنید یک دوست قدیمی‌اش، یک میهن‌پرست بزرگ و شاعر بااستعداد به نام میخاییل دوالیشویلی زندگی‌اش را در نبرد شیندسی از دست داد، آگوست برایش به سردترین و یخبندان‌ترین ماه سال بدل شده است.

این هجدهمین باری است که گرجستان در رقابت اسکار شرکت می‌کند و دومین انتخاب فیلمی از این کارگردان برای اسکار است.

پیش از این الجزایر با فیلم «پاپیچا» ساخته مونیا مدور عنوان اولین کشوری که فیلم منتخب خود را برای این رقابت انتخاب کرده بود، شناخته شد.  این فیلم درباره دو زن جوان است که می‌خواهند یک شوی مد برگزار کنند و این در حالی است که کشور درگیر جنگ‌های خونین داخلی است.

نود و دومین دوره اهدای جوایز اسکار ۹ فوریه ۲۰۲۰ برگزار می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن