مصاحبه با بازیگران

جورج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin): پایان سریال Game of Thrones تفاوت چندانی با کتاب نغمه‌ یخ و آتش ندارد!

بیشتر طرفداران Game of Thrones (بازی تاج و تخت) این داستان را می‌دانند که جورج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) کتاب رقصی با اژدهایان را در سال ۲۰۱۱ همزمان با شروع سریال بازی تاج و تخت در شبکه HBO، منتشر کرد. کمی بعد، مشخص شد این سریال قرار است اقتباسی از تمام آنچه که مارتین تا آن زمان منتشر کرده بود، باشد، پس مارتین با شورانرهای سریال، دیوید بنیوف (David Benioff) و دی. بی. ویس (D. B. Weiss)، ملاقاتی داشت تا با آن‌ها درباره پایانی که در ذهنش دارد صحبت کند. در پیش‌نمایشی از برنامه شصت دقیقه (یک برنامه خبری از شبکه CBS) که دو روز دیگر قرار است درباره Game of Thrones پخش شود، مارتین به صادقانه‌ترین شکلی که تا به حال حرف زده درباره آنچه در آن ملاقات گذشت صحبت می‌کند. و اینکه چقدر پایان کتاب‌ها و سریال تفاوت دارد. با آریامووی همراه باشید.

براساس صحبت‌های مارتین تفاوت آنچنانی بین پایان این دو وجود ندارد، حداقل تفاوت آن‌ها کمتر از اقتباس‌های دیگر است. او گفت:

«طبق صحبتی که کردیم، فکر نمی‌کنم پایانی که دیوید بنیوف و دی. بی. ویس در نظر دارند تفاوت زیادی با پایانی که من در نظر دارم داشته باشد. اما درباره شخصیت‌های فرعی تفاوت زیادی وجود دارد.»

در واقع طبق صحبت‌های مارتین، مکالمه آن‌ها به این شکل پیشرفته است:

«ما چندین روز در خونه من در سانتافه واقع در نیو مکزیکو صحبت می‌کردیم. اما به هیچ‌وجه نمی‌شد به تمام جزئیات، شخصیت‌های فرعی، و افراد کم اهمیت‌تر پرداخت. در مقایسه با ۹۷ درصد اقتباس‌های دیگر این سریال بسیار به کتاب‌ها وفادارتر بود، اما صد در صد وفادار نبود، و نمی‌توانست این طور باشد، وگرنه باید پنج فصل دیگر ساخته می‌شد.»

همچنین حالب است که پیش‌بینی او نسبت به واکنش مردم را به پایان داستان بدانید:

«مطمئنم بحث پیش می‌آید. فکر کنم یک سری از مردم می‌گن «پایان دیوید بنیوف و دی. بی. ویس بهتر از پایانی بود که جورج در نظر داشت، خوب شد که تغییرش دادن.» و یک سری دیگه می‌گن «نه، دیوید بنیوف و دی. بی. ویس اشتباه کردن، پایان جورج بهتر بود.» و اون‌ها توی اینترنت با هم دعوا می‌کنن، و بینشون بحث پیش می‌آید. و این خوبه. می‌دونی،بدترین چیز برای یک اثر هنری، چه کتاب چه فیلم، این هست که نادیده گرفته شه.»

یک سری از بازیگران تمام تلاششان را کردند که وقتی اندرسون کوپر (Anderson Cooper) (مجری برنامه شصت دقیقه) درباره پایان سریال از آن‌ها می‌پرسد حرفی نزنند. وقتی کوپر از دی. بی. ویس پرسد که آیا همه می‌میرند، او به شوخی گفت:

«نه یه پیچش بزرگ در داستان اتفاق می‌افته، همه پیروز می‌شن.»

جان بردلی (John Bradley) بازیگر نقش سمول تارلی درباره اینکه در Game of Thrones آنچه بینندگان انتظار دارند رخ نمی‌دهد، گفت:

«ما هیچ‌وقت اون چیزی که بیننده می‌خواد رو نشون نمی‌دیم، چون می‌دونیم در واقع بیننده می‌خواد به چالش کشیده بشه نه اینکه هر چیزی خواست رو ببینه، و تمام اون لحظات مهم، اون لحظاتی که بیننده به سریال واکنش نشون می‌ده، بخاطر این هست که چیزهایی اتفاق افتاده، که نمی‌خواسته اتفاق بیفته.»

پیتر دینکلیج (Peter Dinklage) بازیگر نقش تیریون لنیستر در این زمینه می‌گوید:

«خیلی خوب تموم می‌شه…همه رو جذب خودش می‌کنه…همه چیز رو زیر سوال می‌بره، که من عاشقشم. فکر کنم جدی باعث بشه از خودت سوال بپرسی، من وقتی داشتم فیلمنامه رو می‌خوندم این کار رو کردم…خیلی دوست دارم بیشتر درباره‌ش صحبت کنم، اما نمی‌تونم. خیلی خوبه.»

قسمت اول فصل هشتم و پایانی سریال Game of Thrones در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۱۹ برابر با ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۰ بامداد از شبکه HBO پخش خواهد شد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن