اخبار روز سریالهامصاحبه با بازیگران

جورج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) از نحوه پایان یافتن سریال Game of Thrones ناراحت است.

نویسنده سری رمان های نغمه آتش و یخ درخصوص راهی که سازندگان سریال برای پایان دادن به آن درنظر گرفته اند کمی ناراحت است و ترجیح میدهد که به نحوه ای متفاوت تمام میشد اما مقصر اصلی کیست؟ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) هرچند دارد به پایان خود نزدیک میشود اما برای اولین بار مخاطبین و منتقدین در تحسین آن هماهنگ نیستند. قسمت سوم فصل هشتم که به نبرد وینترفل اختصاص داشت تبدیل به یکی از ضعیف ترین اپیزود های سریال از لحاظ امتیاز دهی شده و نظرات زیادی که همه در یک چیز مشترک هستند،«سریال دیگر مانند گذشته نیست».

یکی از دلایل این موضوع را میتوان جدا شدن خط داستانی سریال از رمان های ناتمام نویسنده سری یعنی جورج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) بود. هرچند که خود مارتین اکنون به مراتب کمتر در بحث کلی سریال برخلاف فصل های آغازین آن حضور داشت اما وی در یک مصاحبه ۶۰ دقیقه ای توضیح می دهد که موضوعاتی که وی برای فصل هشتم در اختیار سازندگان قرار داده تنها به چند روز بحث در خانه خود در سانتافه خلاصه شده است. برخی خط های داستانی و کارکترها در سریال نسبت به رمان ها متفاوت و به مراتب از آن فاصله گرفته‌اند و اخیرا مارتین درخصوص آن به صحبت پرداخته است و میگوید:

«مسلماً من به این فاصله واکنش نشان دادم. آیا ترجیح می‌دادم که سریال را دقیقاً بر اساس کتاب بسازند؟ بدون شک. در حقیقت این فاصله می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد. برخی از این تفاوت‌ها به دلیل تفاوت خلاقیتی است که از نظر هر کس متفاوت است و در نتیجه می‌تواند به دعوا ختم شود.»

و چه چیزهایی میتواند باعث ناراحتی وی شود؟ و تا چه حد میتواند با مجموعه تلویزیونی باعث تغییر پایان اصلی شود؟ مارتین اضافه میکند که یکی از بزرگترین موضوع های غیر قابل تحملش این است که:

«یکی از مشکلات اساسی دیگر درخواست شبکه یا استودیو برای اضافه کردن قسمت‌هایی است که اصلاً ربطی به داستان ندارند اما استودیو معتقد است چون طرفداران علاقه زیادی به شخصیت فرعی نشان داده‌اند باید او را بیشتر درگیر کنند.»

مارتین پیش از این نیز گفته بود که دوست داشت سریال طولانی تر بود و به تمام استوری لاین های پرداخته می‌شد. وی در نهایت میگوید:

«داستان سریال در صورتی که می‌خواست مانند فصل اول به کتاب وفادار باشد باید حداقل پنج فصل دیگر ادامه می‌یافت. می‌دانید… داستان کمی پیچیده است. من کمی ناراحتم. امیدوار بودم که تعداد فصل‌های بیشتری به سریال اختصاص پیدا می‌کرد.».

«مارتین» درباره پایان سریال اذعان داشت:

«ما در گذشته درباره پایان سریال صحبت کرده بودیم اما متأسفانه سازندگان در پایان سریال به خصوص در سرنوشت برخی از شخصیت‌های فرعی تغییراتی ایجاد کردند. برخی از این تفاوت‌ها البته به خاطر این است که من در نوشتن دو کتاب آخر بسیار آهسته عمل می‌کنم. من در حقیقت باید نوشتن این دو کتاب را چهار سال پیش تمام می‌کردم و شاید در آن صورت هم اکنون شاهد پایان متفاوتی می‌بودیم.»

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

  1. واقعا فصل هشت در خور هیچ ستایشی نیست ولی صحنه های زیبایی برای برخی قسمت های دیده شده ساخته شده که واقعا بی نظیرند در نوع خودش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن