انتخاب سردبیرمراسم و جشنواره

جوایز انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا (PGA Awards 2020): فیلم ۱۹۱۷ بهترین فیلم سال؛ آیا قدم بعدی بردن اسکار است؟

مراسم انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا (PGA Awards 2020) برگزار شد و تحلیلگران اسکار منتظر بودند تا ببینند این انجمن چه فیلمی را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب می‌کند. از زمانی که انجمن تهیه‌کنندگان و آکادمی اسکار تعداد نامزدهای بهترین فیلم سال را افزایش دادند، فقط دوبار بهترین فیلم سال از نظر انجمن تهیه‌کنندگان برنده اسکار بهترین فیلم سال نشده: La La Land «لالا لند» که اسکار آن سال به Moonlight «مهتاب» رسید و The Big Short «رکود بزرگ» که اسکار آن سال به Spotlight «اسپات‌لایت» تعلق گرفت. مراسم امسال هم فرصت مناسبی بود تا حدس بزنیم کدام فیلم‌ها شانس بیشتری برای بردن اسکار بهترین فیلم سال دارند.

در نهایت (PGA Awards 2020) جایزه بهترین فیلم سال را به ۱۹۱۷ داد که آن را به شانس اصلی اسکار بهترین فیلم سال تبدیل کرد.

این فیلم چند هفته پیش هم برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم درام شد و احتمالا سم مندس (Sam Mendes) احتمالا برنده اسکار بهترین کارگردان سال شود. البته موانعی هم سر راه این فیلم برای بردن اسکار وجود دارد. مثلا اینکه نامزد اسکار بهترین تدوین نشده که معمولا برای برنده بهترین فیلم اسکار یک امر ضروری است. آخرین فیلمی که بدون نامزدی در بخش بهترین تدوین برنده اسکار بهترین فیلم سال شد Birdman «بردمن» بود که آن هم طوری تدوین شده بود تا تک برداشته به نظر بیاید. ۱۹۱۷ همچنین در بخش بهترین بازیگر هیچ نامزدی ندارد. آخرین فیلمی که با چنین شرایطی برنده اسکار بهترین فیلم سال شد Slumdog Millionaire «میلیونر زاغه‌نشین» محصول ۲۰۰۸ بود.

اما همه این‌ها باعث نمی‌شوند ۱۹۱۷ شانس اصلی بردن اسکار بهترین فیلم نباشد، مخصوصا با توجه به اینکه تمام نکات مورد نظر آکادمی را دارد. ۱۹۱۷ فیلمی است که مخاطبان را به سینما می‌کشاند، اما همچنین موضوعی کاملا جدی را به تصویر می‌کشد. اگرچه نمی‌توان از حالا شانس Joker «جوکر»، Once Upon a Time in Hollywood «روزی روزگاری در هالیوود» و Parasite «انگل» را خیلی کم به حساب آورد، اما این فیلم‌ها حالا رقیب خیلی قدرتمندی برای شکست دادن دارند.

برندگان مراسم انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا (PGA Awards 2020) به شرح زیر هستند:

بهترین فیلم سینمایی: ۱۹۱۷

بهترین فیلم انیمیشنی: Toy Story 4 «داستان اسباب بازی ۴»

بهترین سریال درام: Succession «وراثت»

بهترین سریال کمدی: Fleabag «فلیبگ»

بهترین مینی سریال: Chernobyl «چرنوبیل»

بهترین فیلم تلویزیونی: Apollo: Missions to the Moon «آپولو: ماموریت سفر به ماه»

بهترین اثر تلویزیونی غیرداستانی: Leaving Neverland «ترک نورلند»

بهترین برنامه تاک‌شو: Last Week Tonight with John Oliver «هفته پیش امشب با جان اولیور»

بهترین برنامه مسابقه‌ای: RuPaul’s Drag Race «مسابقه درگ روپال»

بهترین فیلم مستند: Apollo 11 «آپولو ۱۱»

PGA Awards 2020 PGA Awards 2020

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن