مراسم و جشنواره ها

جشنواره فیلم کن (Cannes 2020) به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد

جشنواره فیلم کن (Cannes 2020)  به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا به تعویق افتاد. مراسم امسال قرار بود از ۱۲ تا ۲۳ می برگزار شود، اما فعلا تاریخ برگزاری اواخر ژوئن/اوایل جولای برای این مراسم در نظر گرفته شده است.

هنوز فیلم‌های حاضر در این جشنواره مشخص نیست، اما فیلم‌هایی مثل The French Dispatch ساخته وس اندرسون (Wes Anderson) احتمالا در این مراسم حضور دارند. این فیلم قرار است ۲۴ جولای اکران شود و هنوز تاریخ اکرانش توسط دیزنی تغییر نکرده است.

جشنواره کن از سال ۱۹۶۸ تاکنون کنسل نشده است، زمانی که اعتراضات اجتماعی اقتصادی باعث تعطیلی مراسم آن سال شدند. در سال ۲۰۰۳ هم به دلیل شیوع سارس شاهد حضور آسیایی‌های کمتری نسبت به گذشته بودیم، اما از زمانی که این جشنواره برگزار نشده ۷۰ سال می‌گذرد. کن سال گذشته میزبان Parasite «انگل» بود که در نهایت برنده نخل طلا شد. در مراسم پارسال همچنین شاهد نمایش فیلم‌های اسکاری مثل Once Upon a Time in Hollywood «روزی روزگاری در هالیوود»، Pain and Glory «درد و شکوه» و Les Misérables «بینوایان» بودیم.

بازار جشنواره فیلم کن هم به تعویق افتاده و هر زمانی مراسم اصلی برگزار شود اجرا خواهد شد. فرانسه فعلا به دلیل شیوع ویروس کرونا در حالت فوق‌العاده است و هیچ مراسمی در آن برگزار نمی‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن